Shkatërohet banda shqiptare, grabiste pasanikët në resortin e famshëm spanjoll

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Një bandë shqiptare që ishte shndërruar në makthin e pasanikëve britanikë në resortin spanjoll të Marbelës është arrestuar nga policia pas disa javë hetimesh.

73 persona kishin rënë pre e bandës shqiptare.

Shqiptarët gjenin momentin kur personat ishin në gjumë për t’i grabitur.

Veç britanikëve, banda shqitpare i vodhi 45 mijë paund një princeshe nga Jordania.

Hetuesit thonë se vjedhjet kanë pasur të njëjtin stil: thyerje dere mes orës 1 dhe 5 të natës.

Grabitësit vidhnin para dhe sende me vlerë që më pas i shisnin në treg të zi.

5 të dyshuarit ishin 3 meshkuj dhe 2 femra.

Disa prej tyre akuzon edhe për krime më serioze, raporton e përditshmja britanike “Express”.

Veç parave dhe sendeve me vlerë, shqiptarët kane vjedhur edhe 20 mjete luksoze.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d1-60-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d1-60.jpg","attachment_id":"576669"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d2-59-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d2-59.jpg","attachment_id":"576670"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d3-60-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d3-60.jpg","attachment_id":"576671"}]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *