VIDEO/ “Revoltë” ndaj urbanëve në Tiranë: Qytetarët marrin “peng” autobusin

Nëse del në mëngjes për të ikur në punë dhe do të marrësh urbanin, do të përballesh me një betejë të vërtetë për të gjetur një vend.

Kjo, duke qenë se ata mbushen plot.

Stacionet plot me njerëz që presin autobusin e radhës, tashmë është një pamje që e sheh çdo mëngjes.

Për këtë arsye, disa qytetarë të irrituar kanë bllokuar sot një autobus të “Tiranës së Re”.

Ata kërkonin të hipnin në të, edhe pse ishte plot.

Banorët ankohen se autobusët e kësaj linje vonohen shumë dhe për më tepër ecin shumë ngadalë.

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “VIDEO/ “Revoltë” ndaj urbanëve në Tiranë: Qytetarët marrin “peng” autobusin”

 1. Qifi says:

  Ha ha ha do ngele edhe lali Eri p vajtur ne pune se ai shkon me autobuz zakonisht?

 2. cun Tirone says:

  Sa te paduruar jeni o qytetare ?
  Prisni sa te beje unazen e katert vetem per autobuze Kryetari aktual kur te marre mandatin e trete !

 3. €piriiiiii says:

  Nuk ka Faj Shoferi i Autobusit. Kot e kini VELIUN(Turqisht Veli-Shqip Tutor Roje Protektor) qe tju mberoje. Ka edhe Mbiemrin e Duhur Turqisht. Taksat Veliu Turk i do kokerr me kokerr por Sherbimet??????? Vari lesht

 4. me mire eci me kembe says:

  kur lexova projektin per te dorezuar nje makine te vjeter dhe bli nje te re me subvecionim nga shteti, si nje alarm per ajrin e ndotur e thithim nga keto karakatina qedjegin sillokomotivat tym e smog helm,aq me teper per brezin e femije e te rinj, ndjeva nje emocion respakti per kete nisme..
  por shteti duhet te mos prese per sherbimin karakatin urban, me vjetersina ne amortizim, e helmojne ajrin, por dhe vjetersina nesherbim, njerez me nivel zero qytetarie, si shoferet dhe faturinot,pijne duhan, ndalojne mbi stacion, muzike ne kup te qiellit,e shpejtesi per stacionin me te pare, kur linjat bashkohen ne unaze, apo kombinat me tufine etj.
  sherbim urban me mjete te dala jashte perdorimit,dhe me njerez qe nuk transmentojne kulture per qytetarin edhe kur aise tregon vete

 5. Malo says:

  Nuk kemi pare vend ne bote ( une te pakten mbi 20 vende) qe te kete kete avashllek autobuzi urban. Kam udhetuar pardje nga Zogu i zi per tek Gjykata shume avash. Me mire do te ishte ne kembe. Plus parate e paguara per bileten dhe plus shume njerez e te ruajsh kuleten se ta vjedhin. Urbanet ne oraret pik duhen me shpeshte dhe me te shpejte. Korsite e urbaneve shume here zihen nga makina te parkuara. Ku eshte Policia?
  Dhe e fundit Drejtoria e transportit Urban ne Bashki pse nuk monitoron situaten se sa ben Urbani ne mengjes fjala vjen nga Zogu i Zi ne nisje dhe kthim po ne kete vend. Sa minuta, a ja vlen qytetarit apo jo qe te kape punen apo sherbimin se ai kot nuk paguan. Nese duhet permiresim si ta bejme. Hajde te gjenden zgjidhje me shoqerite e transportit urban dhe me pronaret e linjave. Cfar eshte kjo rrumpallehane. Deri me tani kemi thene se fajet i ka Saliu. Po ketu hyn akoma Saliu. Beni punen o punonjes te Bashkise se jeni celesi i kesaj meseleje mos e merrni rrogen kot se e keni haram po nuk punuat.

 6. Konica says:

  Eshte e vertete autobuzet e tiranes se re ta shpifin me vonesa ..cdo dite konfuzion…ECIN SHUME NGADALE.. bashkia nuk mund ti lejoje te ecin me 20 km ne ore..

 7. zzz says:

  KJO ESHTE FIRMA QE NUK E RRUAN FARE PER ORARET E POPULLIT QE SHKON NE PUNE ME VONES SI DHE KUSHTET I KANE MIZERJEEE…

 8. mirel says:

  Popull, blini makina.
  Mos kini gajle per leket. Subvencionon qeveria.

 9. Maliqi says:

  Pse sot doli ky problem? Kjo eshte vazhde e viteve te mepareshme, e sigurisht qe fajin e ka ,saliuuuuu, o shoku Maloooo, se e beri rrumpall kete vend keto 23 vjet, e akoma vazhdon, a nuk e sheh, apo sinke sit ne balle o Malooo djali kapedani.

 10. udhetari says:

  udhetari
  Kur u ngrit cmimi i biletave, autobuzet sikur filluan te ecnin normal, por bishti i qenit, bisht qeni mbetet, Ata duan vetem te vjelin dhe te vjedhin, po, po te vjedhin para. Turpi per bashkine, mundimi e hallet per qytetaret. Mjere ne !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *