FOTOT/ Rrëfehet biznesmeni shqiptar: Lidhja me modelen serbe, shpifje. Kam grua e fëmijë

Pas thashethemeve që qarkulluan kohët e fundit, për një lidhje mes tij dhe serbes seksi Soraja Vuçeliç, biznesmeni Ton Leknikaj ka vendosur të reagojë. Në një intervistë dhënë eksluzivisht për “Bluetooth” ai rrëfen të vërtetën e kësaj historie.

“Nuk e njoh fare këtë vajzë, është një shpifje që ka cenuar rëndë imazhin tim në publik”, është shprehur Leknikaj.

Në reagimin e tij hedh poshtë të gjitha thashethemet e ditëve të fundit, ku flitej për pushime në vendet ekzotike dhe dhurata luksoze, duke u thënë se është një përpjekje për t’i vënë gjobë. Nga ana tjetër Leknikaj prezanton me publikun edhe familjen, duke hedhur poshtë lajmet se kishte dy gra dhe shtatë fëmijë.

“Jam i martuar me një grua dhe kam një djalë, të cilët janë gjithë jeta ime”, thotë biznesmeni, që ka vendosur ta zgjidhë këtë çështje tek organet e drejtësisë.

Prej kohësh përfliteni në media për një lidhje tuajën me sex-simbolin serbe Soraja Vuçeliç, përse zgjodhët të reagonit vetëm tani?

Vendosa të reagoj tani për shkak se bëhet fjalë për një shpifje të ulët, për një lajm tërësisht të pavërtetë që riciklohet për të disten herë në media dhe që ka cenuar rëndë imazhin tim në publik. Është një histori e sajuar qëllimisht nga gazetarë që mendojnë se duke sulmuar një biznesmen të suksesshëm mund t’i vënë atij “gjoba”. Është hera e parë dhe e fundit që flas në media për këtë çështje dhe për një lajm totalisht të trilluar e të pavërtetë. Ju garantoj se do të ndjek, ashtu siç kam ndjekur gjithmonë, rrugën ligjore e do flas me padi në gjykatë për këdo media apo gazetar që guxon të botojë një lajm të pavërtetë që ka si qëllim të cenojë rëndë reputacionin tim dhe familjen time. Ndërkohë ju bëj të ditur se kam bërë padi në gjykatë për një media jashtë territorit të Shqipërisë që ka nxjerrë e para lajmin.

Cila është e vërteta, cila është marrëdhënia juaj me Sorajën, nga e njihni ju atë?
Besoj isha i qartë. Unë nuk e njoh fare këtë vajzë.

A jeni ju prej disa muajsh në një marrëdhënie dashurie me Sorajën? Përse mendoni se kanë dalë këto thashetheme?

Absolutisht jo. Këto thashetheme sajohen nga ata gazetarë që janë mësuar t’u vënë gjoba biznesmenëve të ndershëm.

Si i komentoni lajmet për pushimet luksoze në vendet ekzotike me Sorajën?

Nuk kam bërë pushime me këtë vajzë. Besoj isha i qartë kur ju thashë që nuk e njoh.

Po lajmin për makinën luksoze prej 75 mijë eurosh që i keni bërë serbes seksi?

Krejtësisht trillim. Nuk e njoh, nuk mund t’i bëj dhurata një njeriu që nuk e njoh.

I ndiqni mediat serbe, sepse janë ato që e kanë shkruar lajmin fillimisht, së bashku me foton tuaj?

Unë nuk i ndjek mediat serbe. Unë jam biznesmen dhe për shkak të natyrës së punës sime më rastis të ulem në kafe me shumë njerëz. Ajo foto që qarkullon ose ka qenë rastësore, ose një fotomontazh i pastër. Për të qenë më i qartë kur them rastësore kam parasysh që unë pi kafe me gazetarë, biznesmenë të tjerë, njerëz të ndryshëm që për një arsye apo për një tjetër mund të ulen në tavolinë me mua ose që i sjellin në tavolinë me mua miqtë e mi, në lokalet e mia apo kudo qoftë, por kjo nuk do të thotë se kushdo që ulet afër meje në një tavolinë ka një raport privat me mua. Janë përdorur foto të miat të marra nga rrjetet sociale (Facebook, Instagram) dhe janë deformuar.

Ndërkohë përfliteni se keni dy gra dhe shtatë fëmijë, cila është e vërteta?

Unë nuk mund të lejojë askënd të cenojë harmoninë e familjes sime. Unë jam i martuar me një grua dhe kam një djalë, të cilët janë gjithë jeta ime. Nuk kam shtatë fëmijë, s’janë tartuf, janë fëmijë, familje.

Ju kanë dëmtuar këto lajme jetën tuaj private?

Kanë dëmtuar imazhin tim në radhë të parë. Familjen time nuk mund ta cenojë askush. Familja nuk mund të dëmtohet, nëse është ngritur mbi baza të vërteta e të sinqerta besimi reciprok. Ndaj dhe për këtë çështje po bëj gati paditë për shpifje dhe cenim të imazhit.

I keni marrë këto deklarata për sulme personale, keni një ide se kush mund t’i ketë përhapur?

Kam një ide. Mendoj se e di kush i përhap, por për momentin nuk dua të flas me emra konkretë. Është një gazetar që e ka sajuar të gjithë këtë histori me qëllimin e vetëm për të vënë gjobë.

Kush është Ton Leknikaj, jashtë gjithë këtyre thashethemeve?

Unë jam një biznesmen i ndershëm. Besoj se detajet nuk kanë interes për opinionin publik për sa kohë unë kam vendosur të mos jem person publik.

Përfliteni si një ndër njerëzit më të pasur në Shqipëri, a është kjo arsyeja pse ju sulmojnë?

Edhe kjo është një nga arsyet, por mendoj që arsyeja kryesore është shantazh i hapur “gjoba” ndaj dhe i jam drejtuar organeve të drejtësisë për të thënë ato fjalën e fundit.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/modelja-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/modelja.png","attachment_id":576986},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/biznesmeni-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/biznesmeni.png","attachment_id":576989},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/soraja-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/soraja-1.jpg","attachment_id":576994},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/soraja-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/soraja-2.jpg","attachment_id":576995},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/soraja-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/soraja-3.jpg","attachment_id":576996},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/soraja-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/soraja.jpg","attachment_id":577002},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/soraja-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/soraja-4.jpg","attachment_id":576997},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/soraja-8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/soraja-8.jpg","attachment_id":577001},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/soraja-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/soraja-7.jpg","attachment_id":577000},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/soraja-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/soraja-6.jpg","attachment_id":576999},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/soraja-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/soraja-5.jpg","attachment_id":576998}]

1 komente në “FOTOT/ Rrëfehet biznesmeni shqiptar: Lidhja me modelen serbe, shpifje. Kam grua e fëmijë”

  1. Dori says:

    Mos u merzit se nuk kane shpif vetem per ty. Ne ka pune qe Shqiptaret dine ta bejne mire eshte shpifja prandaj jem kashte e koae me njeri tjetrin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *