“Kryeministri” i Ben Blushit flet për fundin tragjik të Edi Ramës, por… pas mandatit të dytë

rama blushiBen Blushi ka njoftuar sot në profilin e tij në Facebook publikimin e librit më të fundit të quajtur “Kryeministri”. Subjekti i penës së Blushit, është Edi Rama por ai nuk citohet në romanin që pritet të ngjallë jo pak polemika.

Libri “Kryeministri” ka nisur të shitet në të gjitha libraritë e vendit por në media kanë “rrjedhur” disa detaje për përmbajtjen e këtij romani.

Bëhet fjalë për një roman që është sa trillim, por gjithashtu edhe realitet. Romani flet për situatën politike dhe ekonomike të vendit në vitin 2021 dhe për një kryeministër i cili është në fund të mandatit të tij të dytë qeverisës.

Populli është i gjithë kundër këtij kryeministri, i cili ka thyer besimin e qytetarëve, i ka tradhëtuar ata dhe ka rritur indinjatën e tyre. Viti 2021 lë të kuptohet se do të jetë edhe fundi politik i kryeministrit aktual Edi Rama, pas mbarimit të mandatit të tij të dytë.

Në roman thuhet se në këtë kohë, situata është tepër dramatike, njerëzit janë të pashpresë, ekonomia është drejt rrënimit, shtresa e mesme drejt zhdukjes dhe shteti është pothuajse i falimentuar.

I gjendur përballë këtyre dështimeve “Kryeministri” kërkon mëshirën e popullit që i është kundërvënë.

Ai kërkon një mandat të tretë qeverisës dhe për këtë krijon një situatë sa dramatike, por edhe tragjike.

“Kryeministri” paguan një snajperist i cili më herët kishte qenë me mision në Afganistan dhe i kërkon këtij snajperisti që ta plagosë gjatë një mitingu që do të zhvillojë në kuadër të fushatës elektorale.

“Kryeministri”, i cili nënkupton Edi Ramën, e porosit snajperistin që të bëj kujdes në shënjestër kur ta plagosë atë gjatë momentin që mban fjalim përpara turmës.

Me këtë situatë, “Kryeministri”, i cili është i rënduar psikologjikisht, mendon se do të mëshirohet nga populli dhe për rrjedhojë do të përfitojë mandatin e tretë qeverisës.

E gjithë situata krijohet ashtu siç kishte kërkuar “Kryeministri”, snajperisti vendoset mbi një zonë ku sheh qartë objektivin dhe bëhet gati për ta plagosur përpara qindra qytetarëve.

Por teksa mban gishtin tregues në këmbëzën e snajperit, ushtari nga Afganistani risjell në kujtesë vuajtjet që ka kaluar populli tij nga keqqeverisja e të gjithë kryeministrave dhe në veçanti e këtij të fundit.

I gjendur përballë vuajtjeve të popullit dhe një “Kryeministri” mitoman i cili e ka mbajtur pushtetin nëpërmjet propagandës, snajperisti vendos….

Ai shkrep armën e tij por duke e qëlluar “Kryeministrin” për vdekje, raporton Boldnews. Snajperisti shkatërron planin diabolik të kryeministrit në ikje dhe të etur për pushtet dhe shfryn në këtë mënyrë mllefin e një populli të vuajtur.

REMOTE_ADDR:[]

37 komente në ““Kryeministri” i Ben Blushit flet për fundin tragjik të Edi Ramës, por… pas mandatit të dytë”

 1. Fredi fr says:

  Bravo Blushi qe sot do te thrasin Blush Nostradamus fallxhorja e Shqiperise 😀

  1. Tani says:

   Me te vertete e ka ky? Qenka rrote k… Hahaha Vazhdo jeto ne lala landin tend ore bole. Kjo mund te thuhej per Berishen por per Ramen! Eshte nje idiotizem. Edhe Berisha nuk do e plagoste veten por do ti bente cope popullin (sic e ka bere) dhe do te vazhdonte te mbante pushtetin. Kjo ndodh vetem ne boten mendore te Blushit. Vazhdo enderro dhe planifiko me mendjen tende te semure fundin e kryeministrit me te mire te Shqiperise. Jane ngritur te gjithe greket, sllavet. rumunet e dobicet e Ballkanit ne Shqiperi qe te mallkojne KM me te mire qe ka pare Shqiperia. I hengshi mut..

  2. ujku me lekue qengji says:

   Punrdhenisit e Blushit dashkan ti fuskan ndonje plum Edit dhe ai po i pergatista alibine! Ben, liveli pervers i Berishes eshte i parritshem, mjaft me idiotesira, megjiathate po te isha ne vend te Rames do te ruhesha.

  3. Albanistan o Zemer TURKIYE says:

   Mos ki hallin e Bibilushit, ai ecen vete dhe vetem, me fal me Sazan GURtrapin.

  4. Tarrasi says:

   Une kam qene ne Afganistan …

  5. Xha Temja says:

   I shkreti Blush!

   Vdiq per njecik…pushtet!

 2. LORA says:

  Qenka I semure rende blush-dalzotes-nano-kurva,,,,,,vetem nje mendje e semure dhe bizantine mund te fantazoje ne kete derexhe,sikurse e thote lajmi me siper.
  As per leter higjenike nuk do t’i perdorja librat e blush-ciprushit.

 3. kujtesa says:

  Beni e dashka te vdekur kryeministrin! Kaq inatçore te jete valle apo lere se nuk i dihet thuaj,na bene te kunderten pastaj dhe hajde mbaje doktorin me shurnajen e vet.

 4. Toni says:

  E pse nuk te can nje lope mor koklo.e megjith kete pacavure roman ne livel diletantesh.

 5. Huri prej druri...!! says:

  Urraaaaaa, urrraaaaaaa shpetuam… shpetuam…..!!!! ne vitin 2021 ne do jemi ne duar te sigurta..!! Libra…libra… libra nga Beni qe ecen vet….!!!
  Ti o Ben Rrushi do nje hu ne bythe dhe mos u merzit se nje dite do ta fusi edhe Ty ky popull. Dhe e ke hallall..!!

 6. jani says:

  Mblidheni kete djalin se eshte rende. U be si nastrodamusi, apo si ajo gruaja ne kodra e diellit.

 7. Nafija(lora) dybekut says:

  Lora dybekut sna the gje per plerat. Mbaj ment komentet e tua kur deshte saliu te fuste plerat.
  Kjo eshte fiction dhe tregon qe populli do ta urreje kete pallen skicofren e narcisist.
  Po per nje bathoriste si ty ska rendesi qe njerezit po ikin nga shqiperia si ne episodet e bibles (gomora).
  Dum baben. Dum baben.
  Kryeministri yt moj llora sdi as te numeroje. Coje ne shkolle te mesme dhe shikoje nese i kalon dot provimet.
  Studentbloqe ka qene.

  1. trojani says:

   Ca lidhje kane plerat !!! o te hengert veremi, o debilat e saliut.
   Ti, ke ndonjegje per “best seller-in” e blushit!!?? se per kete bene llaf artikulli.
   Disa here eshte me mire te heshtesh or zgjebarak.

 8. Lexusi. says:

  Por ky është demshkërdh. që mendon për vrasje.

 9. Lexusi. says:

  Por ky është demshkërdh. që mendon për vrasje.

 10. Ali pazari says:

  Idea ime personale dhe dobiclleku i romanit eshte qe snajperisti aktual per Kryeministrin eshte vete Ben blushi.Kjo eshte loja pas mandatit te dyte per tek i treti.Pjesen tjeter te romanit e vazhdon “romancieri” Sali Berisha.

 11. dymi says:

  220% do te jete rritja e prodhimit te librave kur te fitoje partia e ketij pallës Blush.

 12. Ivan i madh says:

  Aq ligesi ka ne shpirt ky renegati i Berishes sa deshiron te vritet nje kryeminister vec qe te plotesohet deshira e tij me imagjinaten e tij te semure pse sju plotesua deshira per pushtet. Dhe se shpreh per pronare dhe istruktorin e tij Berishen qe vrau, shkatroi, renoi, vodhi e tradhetoi kete komb e vend per interesat e tij e serbo grekeve po per nje kryeminister qe ka bere edhe budalla qe po bashke dhe me Bilbilushin po ska vrare e prere. Tani besohet kjo specie e ardhur ne ps e pregatitur dhe istruktorin mire ne Rd e Pd per te shkruar ate e te majten ne teresi ne rivalitet me ortakun e Berishes Like kufomen. Tani doli zbuluar Blushi se cfare m…. socialisti i perkushtruar ishte mbeti ne ate si dordolec duke kerkuar tani Arapin e Tropojes se Ai i Vlores te vari k… dmth 2kk

 13. Ivan i madh says:

  Aq ligesi ka ne shpirt ky renegati i Berishes sa deshiron te vritet nje kryeminister vec qe te plotesohet deshira e tij me imagjinaten e tij te semure pse sju plotesua deshira per pushtet. Dhe se shpreh per pronare dhe istruktorin e tij Berishen qe vrau, shkatroi, renoi, vodhi e tradhetoi kete komb e vend per interesat e tij e serbo grekeve po per nje kryeminister qe ka bere edhe budallaqe po bashke dhe me Bilbilushin po ska vrare e prere. Tani besohet kjo specie e ardhur ne ps e pregatitur dhe istruktorin mire ne Rd e Pd per te shkatruar ate e te majten ne teresi ne rivalitet me ortakun e Berishes Like kufomen. Tani doli zbuluar Blushi se cfare m…. socialisti i perkushtruar ishte mbeti ne are si dordolec duke kerkuar tani Arapin e Tropojes se Ai i Vlores te vari k… dmth 2kk

 14. vjosani says:

  Ne se ky quhet subjekt i denje per nje roman, une do shkruaj nje tjeter me te mire, me shurre….

 15. pak kripë says:

  Po ky e kupton qe kjo fantazme e tij eshte edhe kercenim? Paska mbaruar fare ky njeri pa u bere kryetar partie. O Blushi! Me mire ik fare nga Shqiperia se do te qellojne me bajga si i lajthitur. Une habitem kush i blene idiotesite e ketij njeriu. Nga nje ane thone qe njerezit s’kane te hane dhe nga ana tjeter blejne fantazimet me vrasje te Blushit si ISIS.

 16. Ann says:

  Mendja e madhe, bela e te Zot! Blushi sa nxori ne pah nje ane te erret te panjohur te tij! …vrases gjakftohte …ligesiiiii

 17. xheJ eN Bi says:

  Blushi,me mire te kishte bere nje PORDHE te madhe qe ta degjonte gjithe Tirana
  dhe do ngelej ne histori,se sa beri dy libra ne nje kohe .
  Njerin do ta lexoje vetem ai dhe te tjetri do jete, vet kryetar ,vet nenkryetar ,vete sekretare dhe vete anetar.

 18. Faro says:

  Ky kercenim tregon dukshem se sa ne rrezik eshte sot Edi.
  Reformat e tij jane kaq te guximshme sa edhe kete shkrimtaruc xheloz, e con frymezimi deri ne atentat.

  1. kanili says:

   ca reformash e ke fjalen?!!

 19. Lugati says:

  si jane mledh ushtaret e e lugatit ah ju keni more smunjen e grekqirave qe shofin ondrra me erdoganin..kurse ju shifni ondrra me salen qi thate do e fusim n burg e keni 4vjet qeveri i keni rrujt lesht .ene e keni bo program per dit vetingu vetingu kurse baba juj sal berisha flet per dit parlament e ju rrini si taxhale pallatesh tu llap gam gam gam

 20. Eni says:

  Sic thot populli…ky o ftof nbyth!

 21. Delli USA says:

  Kjo tregon se Beni I Kicos qenka ne depression te thelle,mirpo ne vend te vrasi veten,kerkon vrasjen e kryeministrit.Me vjene sinqerisht keq per Kicon,halle I madh e paska zene,dikush me lart thot se nje hu ne bythe mund ta sheroj,provoje nje here Beno,nuk dihet.

 22. Nardi.l says:

  Blushi ka kaluar c’do limit.Dihet qe ai eshte I hidhur por te arrije deri aty sa te imagjinoje pse Jo edhe te frymezoje vdekjen e kryeministrit?Turp per te.Uroj qe shqiptaret pavaresisht mendimit te tyre per kryeministrin ta bojkotojne kete liber pacavure.

 23. luli i vocer says:

  O Ben ka***i ku ke qene minister si ne arsim ashtu edhe ne pushtetin vendor vetem servil i kryeministrave ke qene. Atehere mblodhe rreth vetes disa servila dhe te ferkonin ka****n dhe ti kujtoje se do te beheshe kryeminister. Ik ore rryp se ti nuk je Beni qe ecen vete por je Beni qe akoma te shtyne te tjeret me compani. Kujdes qe ti duhet te ecesh vete.

 24. gjneral kusari hajn says:

  kjo “story e sajume” nga Blushi eshte nje kopje e nje ngjarje historike te vertet.
  kte makinacjon politico-policor e ka perdor Ahmet Zogolli kur donte te fitonte kredibilitet politik . kur s ishte bo ala mbret.
  ai sajoji atentatin qe ju be atij nga Beqir Valteri,ne shkallet e pasme te parlamentit te asaj kohe. parlamenti shqiptar ishte perkrah bankes se shtetit sot,ndertesa e teatrit te kukllave,perkrah nderteses se partis socjaliste.Beqir Valteri u pagu qe te plagoste Ahmetin,ishte nje atentat I sajuar, (fare leht mund ta vriste po te ishte atentat serjoz) dhe pasi u plagos ne krah Ahmeti doli I pergjakur me doren lidh me fasho dhe mbajti fjalim ne tribunen e parlamentit duke lujt rrolin e viktimes politike dhe duke marr pik mbi opoziten se ciles i ra faji moral politik.
  se per te lujt teater ishte talent Zogolli. Dhe ishte tip fodulli. Si dhe ishte nje mashtrues tipik malok. kurvar ishte po se po. njeri I djallzuar.
  njeher tjeter,kur mori vesht se do I behej atentat ne Vjene,pas nje cfaqje teatrale,veshi adjutantin e tij me rrobet e mbretit dhe e nxorri ne prit nga dera kryesore e teatrit,ku ate e vran atentatoret duke mendu se ishte zogu,ndersa vet,si bythqi shkerdhat frikacak ,Zogolli doli nga dera anesore e teatrit dhe u zhduk rrugve te vjenes neper nat.
  dhe kishte nje gje si kurvar.i pallonte dhe I linte shtatzan ato femna ,dhe me von edhe kujdesej per kopilat e tij duke I shkollu ne austri a gjetk.
  prandaj shqipnija s behet se shqiptaret jan njers te kqinj dhe lideret e tyre jan super te kqinj. shiko salen ti. cfar ligsish qe ka. dhe ka perkrahje! duhet me qen I lig me perkrah salen. dhe ka plot te till nder shqiptare. shiko se me ca tipash na ka ra fati me nda shtetesine ton! lexo ato historit me malok! tash se fundi sherr malokesh pse gruja doli e cpume!
  filloj gjaku midis malokve pse dikur malokesha ka honger hajdar “pa leje”.
  dhe kur malokari qe kishte pervoja me shum te tjera,”e zbuloj” kte gje ateher ai ndau grun qe e kishte me shkuesi.
  tash “me nderin s luhet” del e flet malokari I vjeter. e kshtu me rradh fillo sherr e gjak malokesh!!
  dhe llogarit me kta tipa duhet te ndash shtetesin,aktivitetin bisnes,jetesen e perditshme,… me kta perkrah duhet te jesh ne kinema,ne autobuz,ne stadjum plazh tren autostrad rrug… me kta ne nje pallat banimi!!!
  a pamundur per nje qytetar qe te bashkjetoj me kta qenije. prandaj edhe largohen nga shqipnija njerzit dhe s gjen ne shqipni te tjer vec malokar katunar kriminela dhe te pafuqishem qe hajn pershesh dhe rrijn e s bzajn. dhe politikanet shpellar katunar bejn lek! gje shesh be pershesh.
  kta qenije kafshore, ne tiran jan njisoj si ata myslimanet qe rrojn neper ato zonat geto geto ne periferi te qyteteve europjane si bruksel londer etj… dhe rrojn ne ate menyren e tyre myslimane dhe krejt te izolum nga kultura e shtetit perndimor. si bicim nji puçër qelbi ne ftyren e perendimit.
  fat te keq kemi na shqiptaret
  fat te zi qe kemi malokaret!

  1. Respekte per analizen qe shprehe gjeneral.

 25. saliu says:

  Na e rruac per vere o Bilbilush se per dimer na mban ngrohte.

 26. TURPI te mbulofte per cfare lexojme………..! Dmth…. sikur te ngihet nje Parlamentare
  Italian,Grek,Sllav etj………….. dhe te shkruaje nje roman te tille per Kryeministrin e vendit te tije…. pasi nuk eshte simpatike iketije Shkrimtari?Poeti? SHQIPEFOLESI………………!
  Si do ece Rinia…Shoqeria e sotme me njerez te tille…. mund te ma analizojo dikush?

 27. kolonizimi says:

  Gjeneral kusari. Qenke burre me ment.
  Lexoi komentuesit. 90% te duken ose budallenj ose bythelepiresa. Edhe gazetaret dhe deputetet kete perqindje kane. Shqiperise nuk i mungon asgje po injoranca dhe ligesia e kane lene ketu.

 28. fieraku NGA ferrasi says:

  @ gjeneral kusarihajn
  Mire qe jua the se desh vdiqen nga frika
  Ketyre sju dhimset edi rama por bytha e vet
  Qe eshte mesu ngrohte ne karriken e administrates.
  @ nafija lora dybeku eshte ma è rrezikshme se nafija eshte nga jugu mbesa guzhinjeres Enverit qe kishte ngel PA burr.
  Po MOS u merzisni
  Kete jave do rrije libri i blushit,javen tjeter prap ballistat dhe meshtaret,pastaj petro koci
  Do dale te kundershtoje dekoruesin.
  Per Pune,per plehrat per varferine nje muaj para votimeve tung.

 29. Phoenix says:

  Fundja ai provokon me libra idiote, por ende partite nuk kane hequr dore nga njerezit me precedente. Asnjera nuk ka bythe te shkoje ne Zgjedhje pa te forte. Eshte njesoj si te shkonin ne lufte pa arme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *