“Kundërshtarët e Reformës shqiptaro-amerikane janë hedhur kundër Shqipërisë dhe shqiptarëve”

ngjelaNga Spartak Ngjela

Sot konstatohet qartë se kundërshtarët e Reformës shqiptaro-amerikane janë hedhur kundër Shqipërisë dhe shqiptarëve.

Por këto janë të lidhura: për faktin që Reforma forcon shtetin shqiptar dhe iu jep të drejtën shqiptareve të antarësohen në Bashkimin Europian, ka bërë bashke kundër Shqipërisë dhe shqiptarëve të gjithë arradhën e korrupsionit shqiptar, të gjithë ata që kanë livadhisur deri tani me pseudo dije, dhe të gjithë antiamerikanët.

Asgje nuk do bëjnë dot. Pas dy muajsh shqiptarët do të qeshin e do të tallen me ta, kudo që të jenë. Kurse, duke filluar që këto ditë, në politikën amerikane, në politikën gjermane dhe në shtypin amerikan dhe gjerman, do të shihni rrjedhshëm ngritjen e prestigjit shqiptar, duke i cilësuar shqiptarët si i vetmi popull ballkanik që është natyrshëm me Perëndimin, dhe duke lartësuar gjithashtu historinë reale të Shqipërisë dhe të shqiptarëve.

Identiteti shqiptar në Ballkan dhe Shqipëria territoriale ballkanike, shumë shpejt do të ekspozohen kundrejt të gjithë botës së zhvilluar perëndimore: në USA dhe në Bashkimin Europian.

Gënjeshtra historike antishqiptare shumë shpejt do të shkojë drejt fundit të saj… Shqiptarët po hyjnë në kohën e tyre perëndimore. Hordhitë antishqiptare që radhita me lart, nuk kanë çfarë t’i bëjnë më fare Shqipërisë dhe fatit perëndimor të shqiptarëve.

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në ““Kundërshtarët e Reformës shqiptaro-amerikane janë hedhur kundër Shqipërisë dhe shqiptarëve””

 1. Albanistan Ngjela Ngjala says:

  mjaft me thashetheme o ‘Brace’ kopace, ngele t’ja marresh dhe taulant palles…

 2. Shelgura says:

  Ngjela mendim brilant kd plot kundershtare reforma por edhe ai gjeniu 15 vjecar e percaktoi se cjane keta qe drejtojne vendin agonine e tyre po shtyjne . Te pershendes

 3. Krio says:

  Ik or vip se je ber boz. Ben sikur je shoku i ngusht I OBAMES

 4. Ne si shqiptare , jemi popull bastard , ku kthehemi kunder te ardhmes se femijeve tane vetem e vetem se nuk ne pelqen qeveria !
  Ku ,qeveria eshte e para here qe punon 100% per mireqenien e popullit dhe per cdo dite .
  Edi Rama keto dite i beri nji sherbim aq te madh vendit te tij,sa jo ndonji kryeminister nuk ja bere, por asnji lloj historiani ju do te mund ta bente kaq nderkombetare !
  Me ato qe u tha grekeve, pastroj nji here e mire problematiken e krijuar nga Greqia ,se ne Shqiperi nuk ka minoritete !
  E lidhi shume bukur dhe a tha pa eufori ,natyrshem ashtu sic eshte e verteta .
  Kurse gjyqtaret ,nuk i shpeton dot as Zoti !

 5. Petro says:

  Hallin e ka te arrestohet Berisha.Asnje fjale per kempn tjeter.O avokat! Te mungon vizioni apo je pjese e lojes si pjese e bllokut te dikurshem.Ju jeni nje grusht pleherash te shperndare ne ca particka kurva qe po ia marrin shpirtin njeriut te ndershem.Aferim!

 6. dini says:

  Artikull i mrekullueshem,i sakte si gjithmone .Vetem keshtu i sherbehet atdheut .

 7. aqif tahipi says:

  Respekt per ju zoti Ngjela qe thoni perhere te verteten. Forcimi i vetedijes se kombit shqiptar ne trojet etnike (natyrale ) eshte proces i pandalshem nga askush .

 8. Uauuu says:

  Prapë Taku???!!!

 9. Populli i shtypur says:

  RESPEKT,Ngjela! PLEHRAT do te perpiqen déri ne gerba m’en e fundit te pengojne REFORMEN. Dirigjentet e tyre,pse te mos i lakojme ne litar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *