Meta: Ja kur i kthej përgjigje Ramës për koalicionin

RAMA – META DREKOJNË SË BASHKU PAS PUSHIMEVEKreu i LSI-së Ilir Meta tha pas votimit për kreun e partisë se më shumë se fituesi atij i intereson procesi.

“Mendoj se gara është ajo që kemi parë e do shohim deri në fund, të gjithë kanë qenë të ftuar për të konkurruar, shpresoj të jetë një moment i ri. Për mua më e rëndësishme është mbarëvajtja e procesit dhe shkalla e pjesëmarrjes dhe për këtë edhe komisioni ka dërguar vëzhgues nga qendra, për të shmangur fiktivitet, por edhe për të kuptuar shkallën e motivimit”.

Meta njoftoi se në datën 3-4 dhjetor LSI do të mbledhë Konventën Kombëtare e cila do të vendosë edhe për koalicionet në zgjedhje. Pyetjes nëse do të kërkojë LSI do të kërkojë postin e kryeministrit, Meta dha këtë përgjigje:

“Përgjigjen do ta jepte më mirë kandidati Spahiu, për mua më e rëndësishme është sot që LSI të tregojë shkallë të lartë motivimi. Rritja e anëtarësisë do të thotë fuqizim i LSI, sa më e fortë të jetë ajo aq më e qetë, sigurt është Shqipëria, fuqishëm është dialogu politik në vend dhe e ardhmja evropiane e vendit”, tha Meta.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Meta: Ja kur i kthej përgjigje Ramës për koalicionin”

 1. Moni says:

  … ha,ha,ha …. kryeminister me 10-15 vota ne Kuvend ….
  – fluturo-fluturo se burgu te pret …
  -Ti dhe Berisha jot kot perpiqenit te shkaterroni Qeverine Rama dhe te destabilizoni Shqiperine.

 2. says:

  Rama fiton zgjedhjet e 2017-s. Në 4vjeçarin që kaloi PS-ja pati disa gabime

 3. Treviso says:

  Ministrat e LSI-se jane vlersuar me noten 0. Kryeministri duhet te dali nga kjo parti?

 4. Like KrykrimineliLOL says:

  hahahhahaahah like foriri demokrati, eshte me demokrat se sali berisha ,hajduti like me bllok ne dore dhe me ze…..


  une se di se nga kush do marri vota hajduti pervec fshatarve te skraparit,dhe beratit qe e ka tani plot vetem me fshatare….

 5. MERO PLEHRA says:

  MERO ZAGARI !

  i fshive komentet, o qelbsine e ndyre.

  like hajduti nuk eshe vetem ai ka shume shok si plehra higjenike TEMA

  EDHE ARTIKULLIN PER ERJON BRACE HAJDUTIN E ZHDUKE MENJEHERE O PLEHRE qAMERIE

 6. Shoqeria civile says:

  E gjeniu i Vogel sa i mencur paske qene!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *