Pretendimi i kreut të ri të LSI për postin e Kryeministrit? Përgjigjet Ilir Meta…

meta-komentKreu aktual i LSI-së, Ilir Meta, pas votimit sot në garën e hapur që prej mëngjesit për kreun e ri të partisë dhe delegatët për konventën ka deklaruar se më shumë se fituesi atij i intereson procesi.

Meta njoftoi se në datën 3-4 dhjetor LSI do të mbledhë Konventën Kombëtare. “Ky është një process shumë pozitiv që do të çlirojë energji shumë më të mëdha brenda LSI-së, se është proces që konfirmon hapjen e saj dhe është angazhim për të çuar LSI-në në një stand më të ri përmes kësaj pjesëmarrjeje, vote, përmes kësaj atmosfere dhe konkurence apo dhe diversiteti me synim të përbashkët që të jetë në cilësinë e duhur për të pasur një vizion edhe më të plotë për të ardhmen e vendit”, tha Meta për mediat.

E vlerësoni garën të fortë?

Mendoj se gara është ajo që kemi parë e do shohim deri në fund, të gjithë kanë qenë të ftuar për të konkurruar, shpresoj të jetë një moment i ri…

Mendoni se do ketë ndonjë surprizë?

Për mua më e rëndësishme është mbarëvajtja e procesit dhe shkalla e pjesëmarrjes dhe për këtë edhe komisioni ka dërguar vëzhgues nga qendra, për të shmangur fiktivitet, por edhe për të kuptuar shkallën  e motivimit

Do kërkojë kryetari i ri postin e kryeministrit pas zgjedhjeve?

Përgjigjen do ta jepte më mirë kandidati Spahiu, për mua më e rëndësishme është sot që LSI të tregojë  shkallë të lartë motivimi. Rritja e anëtarësisë do të thotë fuqizim i LSI, sa më e fortë të jetë ajo aq më e qetë, sigurt është Shqipëria, fuqishëm është dialogu politik në vend dhe e ardhmja evropiane e vendit.

REMOTE_ADDR:[]

13 komente në “Pretendimi i kreut të ri të LSI për postin e Kryeministrit? Përgjigjet Ilir Meta…”

 1. nuk ka tym pa zjarr says:

  Te rrime shtrember te flasim drejt.
  Te pakten ne dukje eshte e vetmja parti qe po ben ato qe duhet.
  Saiu pdn dhe edi psnve shkaterruan. I kthyen ne prona te familjes. Prona private te marra me koncesion.
  Fatos nano ishte me liberal. E coi partine ne zgjedhje dhe humbi. Kurse kyyyy??? Te dhjefsha saliun. Ky ja ka kaluar 100 here saliut

 2. Albanistan dhe LSI isis says:

  Ky eshte i papare,ne e duam ne Burg ku i takon ky kerkon Kryeminister. Vertete Socialistet jane pjelle e keqe po njerezit sjane dhe budallen te zgjedhin nje fshatar tjeter malok Skrapari. Kush voton per LSI eshte ose shtaze ose me tru te shplare si ata qe iu bashkuan ISIT.


  mE NDIHMEN E temes dhe Mero Bazes ka me shume shance te zgjidhet ky hajdut

 3. Skanderbegu i Kastriotit says:

  Pare Spahiun po e perdor kushrini i tij Ylli Manjani si ushqim per Macen Like dhe dacin Monike.
  i shkreti Pare Spahiu dhe pse asht shum i pasun prap po e degjnerojne.
  Likja do bohet Kryeminister,por ne qelit e Burgut si Hajdut qi ka vjedh barbarisht dhe ka pasunu kliken e tij .
  Ju kujtoj vetem njonin.ate qi ka ble gati falas shtepine e pushimit ne Durres

 4. kanina says:

  Ore Like hajduti, ti do te perfundosh ne burg, nese reforma ne Drejtesi do te jete efikase, siç e duam qytetaret e ndershem shqiptare dhe aleatet e tyre te huaj.

 5. Devolliu says:

  Like Floriri ka vjedhur, sëbashku me Sali Shpellarin, gjysmën e Shqipërisë. Këta sheikë, tradhtarë të Kombit, vrasës të shqiptarëve, duhet të kalben në burg.

 6. Zenel says:

  E gjitha eshte nje skene qesharake dhe e turpshme. Po te kishte demokraci ne ate parti nuk kishte pse nderrohej statuti dhe te hiqej kufizimi per kandidim per kryetar. Po te donte vertet demokracine duhet te ishte terhequr dhe tu linte rrugen te tjereve ashtu sic veprohet ne perendim. Gjithcka per interesin e familjes se tij dhe disa individeve qe kane abuzuar dhe abuzojne thellesisht me pushtetin.

 7. nina says:

  kuuurr Ti kryeminister.ne Shqiperi…. Ti je hajdut i djerses se popullit nder vite, dhe tradhtar i flliqur…. turp te kesh ti qe pretendon per kryeminister….. Ti ke politik rruspiesh…. Kryeminister vetem Rama.. Ai e meriton se vuri themeler e nje shteti qe funksionon ne baze pune dhe komunikimi me popullin..

 8. o bobo says:

  Ne qoftese pretendon turp nje mije here, po ishte nje here, cfare do me, po shan ate qeverisjen e pare, po njesoj jane e kane marre me tapi, akoma do te vjedhi, se nja 10 breza i ka siguroi, do akoma, hej zoti i madh, keto qe ndodhin ketu dhe ne boten epertejme nuk do te tregohen, i kane marre karimket me tapi, a jane ne vehte, po kur gjejne kete popull mire t’ja bejne, cdo llaf e muhabet eshte i kote, neve vetem shfryjme, kurse keta majmen e majmen.

 9. Zara says:

  Po kete kush e pyeti, qe nje e dy del dhe jep pergjigje se kush do behet kryeminister. Po Ike ore dreq ben si burre I mire dhe I urte. Na e shpifi.

 10. © KENDVESHTRIM TJETER © says:

  LSI sot testoi antarsine e saj,per numerin e leseisteve ne rradhet e saj !
  Ne tavolinat e kafeve,te rinjte citonin,jemi porositur per te votuar per Meten !
  “Normale”
  Do te thyej rekordin e Berishes,si kryetar partie, Meta ?!
  Kur numeri i antarsimit paska ritme te “larta”,perse kjo ngutje dhe presion psikollogjik politik?
  LSI-ja ne udhekryq !
  Objektivat e LSI-s,per vendin e kryeministrit,nuk kane perkrahjen e dy forcave kryesore politike,e vetme eshte e pamundur te jete ne krye te top listes te partive!
  Te jete e vertet se Meta po kerkon te jete force e pare Opozitare ?

 11. Faro says:

  ” Pergjigjen do ta jepte me mire kandidati Spahiu ” , thote konkurenti tjeter qe pretendon te mund kandidatin Spahiu.
  A ka me shume ironi?
  A ka tallje me te rende per te gjithe ata qe shkojne gjoja te votojne?
  Kaq per budalla e mbajne keta popullin e zgjuar shqiptar?
  Po mediat perse e kalojne pa e nenvizuar si te tille?

 12. Lennard says:

  Te rrime shtrember e te flasim drejt thote njeri -:Vetem LSI na qenka persembari.!!!???.Po si eshte e verteta ???.E verteta eshte se LSI eshte prone e familjes META -KRYEMADHI.Keta zorzope e kane ngritur piramiden e tyre te KORUPSIONIT ,qe bie ere DROGE,SHPERDORIM TE FONDEVE PUBLIKE-Harremllek te pjeshkave -.Jane Pasuruar ku nuk ka te veje me tutje!!!.Keta kane shpikur shitjen e vendeve te punes,Blerjen e votave ,shitjen e interesave te Shqiperise per te ruajtur karriket.Mire e tha Gjergj Bojaxhiu ne nje emision TOP STORY ,ne TCH : LSI eshte KANCER ne politiken shqiptare.Shqiptare behuni vigjilente!!! Korrupsioni Galopant ka hyre ne Palcen e Shtetit Shqiptar!!!

 13. Taku says:

  Ky ?dhe basha ? jan e ardhmja e shqiperis, pa keta shqiperis i takon te hy ne europ , e nuk na pelqen kjo gje ?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *