Vrasja në Sarandë, Mul Noka akuzon Ramën: Ja ku e çove vendin

ristani-dhe-nokaDeputeti i PD, Flamur Noka, akuzon Ramën lidhur me ngjarjen tronditëse në Sarandë.

Ai thotë se Rama ka rritur pasigurinë në vend dhe kjo ngjarje tregon sundimin e krimit.

 “Ja ku e coi Edi Rama vendin, duke e ndare ne dy bote. Nje qytetar i ndershem qe punon roje naten ne karburant per te siguruar ilacet e se bijes se semure, dhe ne boten tjeter nje njeriun e droges qe kalon gjithe Saranden me cifte ne dore, pa asnje pengese dhe vret me gjakftohtesi per te marre 600 mije leke. Edi Rama ka hequr dore nga detyra e tij per te siguruar rend dhe ka krijuar parajsen per drogen e drogmenet, grabitesit e banditet me arme. Pak kohe me pare u tha karburanteve te sigurohen vete se shteti nuk ben dot detyren e tij. Ky eshte fundi i kontrates. Qytetaret nuk kane zgjedhje tjeter, te marrin situaten ne dore e te sjellin ne krye nje qeveri qe ben detyren, qe ofron rend e shtyp krimin pa meshire”- thotë Noka.

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...