Vrasja në Sarandë, Mul Noka akuzon Ramën: Ja ku e çove vendin

ristani-dhe-nokaDeputeti i PD, Flamur Noka, akuzon Ramën lidhur me ngjarjen tronditëse në Sarandë.

Ai thotë se Rama ka rritur pasigurinë në vend dhe kjo ngjarje tregon sundimin e krimit.

 “Ja ku e coi Edi Rama vendin, duke e ndare ne dy bote. Nje qytetar i ndershem qe punon roje naten ne karburant per te siguruar ilacet e se bijes se semure, dhe ne boten tjeter nje njeriun e droges qe kalon gjithe Saranden me cifte ne dore, pa asnje pengese dhe vret me gjakftohtesi per te marre 600 mije leke. Edi Rama ka hequr dore nga detyra e tij per te siguruar rend dhe ka krijuar parajsen per drogen e drogmenet, grabitesit e banditet me arme. Pak kohe me pare u tha karburanteve te sigurohen vete se shteti nuk ben dot detyren e tij. Ky eshte fundi i kontrates. Qytetaret nuk kane zgjedhje tjeter, te marrin situaten ne dore e te sjellin ne krye nje qeveri qe ben detyren, qe ofron rend e shtyp krimin pa meshire”- thotë Noka.

REMOTE_ADDR:[]

15 komente në “Vrasja në Sarandë, Mul Noka akuzon Ramën: Ja ku e çove vendin”

 1. loni says:

  pushoni ju demokratet se nuk jeni ju per te kritikuar per vrasje,se vrasjet e juaj fillojne qe nga 2 prilli i vitit 1991,prandaj pushoni dhe mos flisni te pakten ju plerat e kombit shqiptare,se po filluan me ty numuru o malok ndoka ke perpara vrasjet me dhjetra pa autor,1997,1998,2000 ne tropje,2008 gerdec,2011ne mes te tiranes,dhe me qindra te tjera vrasje per shum arsye,mos te flas per ministrat apo deputet polica gjygjtar etj qe nuk numerohen,plehra jeni mor pisa molekesh qe e katendiset kete vend me keq se somalia,vrasje te tilla ndodhin kudo ne bote,franc itali greqi rusi angli etj,mos e ngaterro viktimen e pafajshme per interesat e tua politike mos plere,lere te prihet i qete personi qe iku kote nga kjo bote nga nje pis fshatar si puna jote,ngushellimet e thella viktimes…..

 2. Eltoni says:

  Oboboooo po ti agjent+spiun UDB-serbe kur keshtu te digjet rehati ty per kete vend…

 3. jani says:

  O rrot [email protected] po ku ti ishe minister pas ores 11 kishe te pakten 4-5 te vrare pa harruar tritolin. Po ku ke surrat te dalesh e te akuzosh ti mor i pa afte. Ti ke qene ministri me katastrofe krimet e kohes tende edhe sot nuk jane zbuluar. Harrove policet e vrare nga dajti, deputeti xhindi, ai i shikut te durresit , droge lazarati , dukagjini , malesia e tr , por ju kishit skemen qe e grumbullonit vet me gonin ne krye. Harrove drogen e iranianeve qe erdhen si sportiste ne rinas. Keto jane mulo . Ka dhe shume te tjera por e keqja eshte qe nuk te del dikush nga qeveria te ti rendise sipad radhes keto. Kjo ndodh se nuk ta varin fare .

 4. Fatosi-kosove says:

  E tmarroft zoti o mul noka,o spiuni i serbise qe sdo mend se edhe per kete vrasje fajtor mund te jesh ti dhe PD shum ma shum se sa Rama,pasi edhe kerkesen per venien e kamerave ju e keni kundershtuar,prandaj se ju si parti dhe ti si “njeri” jeni te interesuar qe te kete sa me shume vrasje prandaj i bani thirrje krimineleve te ngrihen dhe ta marrin fatin ne dore,sa here e keni bere kete masaker dhe çdo here keni fajesuar Ramen,per te vetmin qellim qe ju mori pushtetin dhe nuk ju dha mundesine qe ta shtypni popullin,qe ti falni detin grekut e token serbit,prandja duhet nje ligj qe ndalon shpifjet si kjo e juaja sot por edeh qe denon çdo ke me burg te perjetshem kur shpif dhe akuzon te tjeret e nderkohe mbrone kriminelin e kapur nga policia.

 5. Zhozituta says:

  Ju lutem perpiquni te jeni me serioze me lajmet qe botoni. Jo cdo idiotesi eshte e lejueshme te behet publike.

 6. piter pan says:

  a e di se ketej Nulit ja ha betha shkopin jo per gje por ka intelekt prej idjoti oooooo po harrova po ajo parti at brum ka

 7. ledono says:

  futja porches fuksi i serbeve,harrove ku ishtar shqiperia me ty o kafshe malesie?

 8. Loni says:

  Po mor fytyremut kur te ra bixha ty te behesh minister i brendshem dhe qe patjeter qe ti me nivelin aq te ulet qe ke, e cove ne degradim policine e shtetit. Po ik mor flamur pa bisht, laj gojen para se te flasesh ose keshillohu me ndonjerin para se te nxjerresh budallallekun e rradhes nga goja.

 9. genci says:

  O flamur, o dru me pre, po ti vrave mes sheshit mor rrot dhe flet per vrasjet qe ndodh kudo nga element kriminal apo te droguar. Kush i hapi depot,qe armatosi nje popull te tere, qe armatosi kriminel dhe rrugac ! Po ju vetem litari ju ndan nga zullumet tuaja! Po kush do tju bej zap juve mor horra!

 10. santiago says:

  cfar po na thua ore kokra e malokut

 11. Kush mender …foli…..?????⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⬆⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔?

 12. Voica says:

  Rrofte PD. por ky eshte shtetasi i fundit shqiptar qe mund te flase. Me ato deklaratat te UDB u be gje?

 13. nulmoka says:

  e kapi Nuli ate qe vrau ne te plazhi Kalase ne Vlore.
  Ishte tropojan ai u zhduk diten me diell, ne gjithe ate trafik.

 14. wow says:

  Te kesh dy, nje ta mbash e nje ta cash kur flasin dhe keta kriminelat e PD-se dhe atehere u permbyste bota. Niveli me i larte per krime ka qene ne kohen kur keni qeverrisur ju o qafira dhe me e keqja eshte se niveli i zbulimit ka qene me i ulte se dihet kush ishin ishin ata qe i kryenin keta veprime dhe ju nuk u interesonte ti kapnit sepse njollosnit figuren e partise tuaj.

 15. k says:

  Mos i jepni kaq rëndësi gjërave që thotë ky fshatar i mjerë,malok i lig.

Lini një Përgjigje te piter pan Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *