Ilir Meta konfirmohet kryetar i LSI: Ja sa vota mori

meta 2Ka përfunduar numërimi i votave për zgjedhjet brenda LSI.

Surpriza nuk priteshin dhe nuk pati.

Kryetari i ri është sërish Ilir Meta.

Ai ka marrë 31 mijë e 815 vota, ose 76 përqind.

I dyti u rendit Spahiu me 12,1 përqind të votave ose 5065 vota.

I treti Rrokaj me 11,9 përqind ose 4982 vota.

Në zgjedhje morën pjesë 42 mijë e 370 anëtarë, ose 84 përqind e anëtarëve të LSI.

meta

REMOTE_ADDR:[]

24 komente në “Ilir Meta konfirmohet kryetar i LSI: Ja sa vota mori”

 1. ToniTR says:

  Me ne fund shqiptaret mund te marrin fryme lirisht mbas gjith emocioneve qe shkaktoj gara dritheruese brenda LSI.

 2. Lacjani preJ LEZHET says:

  sa me shume mandate konsumon nje individ ne krye te nje partie, aq me shume partia merr trajta tribale dhe aq me shume partia konvertohet ne nje sekt…. keto sjellje pavaresisht butaforise elektorale per “Demokracine brenda Partise” tregojne se sa e prapambetur eshte demokracia ne shqiperi, dhe keto forca politike do ta percojne kete fryme edhe ne fizionomine e shtetit shqiptar qe kerkon deshperimisht me kot te modernizohet…

 3. ariff says:

  O gazeta Tema po perse talleni me kete popull te tejvojtur . Po kishte ndonje bir kurve qe mendonte se nuk do rizgjidhej kryetar perseri Ilir Meta ajduti i floririt Shqipetar dhe kaceri i ketij vendi . Sate jete ne skenen politike shqipetare ky HIENE me partine e tij KURVE , shqipetari nuk ngre koke kure . Perse nuk tregojne rezultatin e vertete te votimit qe ja kaloi dhe E Hoxhes 99.99 % .

  1. Ata votuan vetveten says:

   To DjaLi mund ta kesh gabim se Meta per vete votoi kunder…..as per Temen ajo eshte serioze kur shpall lajme te ketilla.

 4. Petro says:

  Zgjedhje ne fasade demokratike po ne thelb lene perjetesisht nje kryetar si ne kohen e Enverit.Po perse keto partite tona nuk fusin ne statut nenin qe nje kryetar mos te kete te drejte te zgjidhet me shume se dy here???…

 5. undefined says:

  B…lepiresit dhe te korruptuarit zagaret dhe hajdutet e LSI zgjodhen prap per Kryetare Kryehajdutin dhe Kryekorruptin si dhe nje b…lepires i grekeve turp turp turp ore shkerdhata njeez te degjeneruar

 6. Lenci says:

  Maskarade e vertete. Po kjo nuk eshte parti politike. Eshte firme private qe shet vende pune ne shtet kundjejt parave dhe votave. Nje kancer qe do te zhduket me reformen ne drejtesi. Shikojini ne foto, aksjonaret e firmes ne adhurim perballe drejtorit te pergjithshem.

 7. SantiAlbanesi says:

  Nje pyetje kam, kush mund te jete me i korruptuar, Meta, apo ata qe votojne Meten? (Pra veza pulen apo pula vezen?) 😛
  Une them ata qe votojne Meten…

 8. Diana says:

  O kokelope e skraparit po diheshe qe ti o ngritesh peshash me koke katrore me trupin e nje xhuxhi do te fitoje. Te futi dajko (ish amasador i Ramiz alise ne greqi) ne politike…..dhe je instruktuar mire se si te luash vallen….
  Si nuk pate turp ne seancen e fundit te kuvendit kur Edi Rama mbante nje fjalim historik do te thosha ne lidhje me mardhenjet me greqine ,ti more letyre more te tute e u largove nga salla….!!!!!!!!
  je i peshtire….

  Uroj ta lexoje kete mesazh …

 9. Labi100 % says:

  Shkoni si perkulen kush te lepij me mire..
  Dhe i “madhi” u thote:
  Jo tani pastaj se na shohin te gjithe:

 10. Devolliu says:

  Aman bre se ishim në ankth të madh, “vallë a do të fitonte Like Floriri”, KRYEHAJDUTI i Shqipërisë, sivëllai i Sali KRIMINELIT.

 11. Mire Like Floriri, mire. Prit edhe pak se do ta marresh vesh sa te vlen lekura. Ti dime te gjitha. Ti mbetesh nje nder kokat e Mafjes edne i pa ndeshkuar. Burgu te pret o Kryetar i “porsazgjedhur”, o kanceri i Shqiperise.

 12. Toni says:

  Cosa Nostra voton kryemafiozin.

 13. Shqiptari says:

  Kur hyne nje Kokë
  Shumë Bythë ngrihen
  Me sytë pertoke
  Luten nga ai te qihen.

  Ja pra dhe burreria ka çmim
  Akademik e profesor nuk ndihen
  Per nje vend pune ne administrate
  Jane gati te qihen

 14. Paqesori says:

  NJE FOTO , SA MIJERA FJALE !

 15. jani says:

  80% thashe dje . Vetem 4 % paskam gabuar. Hajde shyqyr qe u zgjodh se e kishim merak mos fitonte ai spahiu.

 16. ali says:

  Nje foto qe nuk ka nevoje per koment. Mund te konkurohet vetem nga fotot e Kim Jong Un,
  me ndryshim se ato nuk rrin me kok poshte e byth lart, por qajne nga gezimi qe jan kaq afer
  udheheqesit.

 17. corape kuqi says:

  Te pakten ky beri sikur e votoi po rama e mban me force. Saliu me mire se rama e mban me bedel.

 18. Qifi says:

  Sa inat kane rilindasit sa zili kane se ata sbene gare fare as formalisht. Rama me rilindjen i puthi manallin metes dhe ja mban ne goje se ka frike mos i ike. Ju vrau ju preu ju fut edhe manallin ne gije se e meritoni o ripjedhsa rrace turke e shartuar me erdoganin. ?

 19. Qarri i zigurit says:

  Mero baze u ca bythesh kur saliu i beri votat me numer rendor. Per edin qe e mbajti me force e wepi halen. Bashke me ju komentusa budallenj

 20. astrit says:

  Po falen ne xhamine e LSI-se keta?!

 21. maximus says:

  nuk eshte nevoja per koment, shikoni foton e cila flet 1000 000 fjale.

 22. xhemi says:

  Uuaaa c’na the moj Tema?! U rizgjodh perseri Likja?! Po vete Likja e thmeloi kete OJQ – fitimprurese me paret, qe i ka vjedh popullit dhe po e mban ne kembe, duke kembyer tezat e partise me vende pune ne shtet.
  Dihet, qe ai qe themeloi OJQ-ne, ai do jete perjete kryetar ose nje pjestar tjeter i familjes se kryetarit.

 23. Treviso says:

  Floriri eshtei pazevendesueshem.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *