Ndërron jetë pronari i spitalit “Hygeia”

andreasKa ndërruar jetë në moshën 63-vjeçare biznesmeni i njohur grek Andreas Vgenopoulos.

Shkak i vdekjes ka qenë një atak kardiak.

Vgenopoulos është i njohur edhe në Shqipëri, pasi pjesë e investimeve të tij është edhe spitali i njohur privat “Hygeia”, raporton Lapsi.al.

Madje në ceremoninë e inagurimit të tij 6 vite më parë ai ndodhej në Shqipëri, i shoqëruar nga ish-kryeministri Berisha.

63-vjeçari ishte një prej biznesmenëve më të mëdhenj të Greqisë në këto 10 vitet e fundit.

Zotëronte aksione të klubit të futbollit “Panathinaikos”, si dhe ishte pronari i kompanisë ajrore “Olympic Airlines”.

Në vitin 2012, Vgenopoulos u akuzua si njeriu që shkaktoi krizën bankare të Qipros.

Ndaj tij s’kanë munguar as akuzat për praktika kreditimi korruptive, por që ai i ka mohuar vazhdimisht.

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Ndërron jetë pronari i spitalit “Hygeia””

 1. tfgs1 says:

  hajt per hajer morsh ene janullen e vete

 2. hmmm says:

  kini kujdes shendetin o njerez, se as parja s’ben derman kur te vjen fundi!!

 3. l cmen me gjithe lecka says:

  Shikoni ore, cfare rrace e bardhe e paster europian.. sy te celet e vetulla te holla… lekure e bukur arianeeeee….. wowww… a mund t’i thuhet ketij greku te paster evgjito-semit, bazuar tek tiparet e fytyres?

  Rrace e paster ariane qenka ky grek!!

  1. ai ne foto eshte 63 vjec o pall k*ri
   na trego nje shqiptar arian 63 vjec te bejme krahasimin

 4. laveri says:

  Nje jevgjit me pak nuk eshte ndonje gje e madhe ,plus qe ka pasur dhe haqe per te lare me çju ka bere njerezve ne ate kohe te krizes

 5. undefined says:

  Hajde europian hajde hahahaha te mbash keta gabele nga Lindja e Mesme per europian duhet te jesh komplet kokrra e kkk nga trute e kokes hahahaha

 6. Tonny says:

  ne p… te motres se vete te veje ,

 7. Zemra says:

  Ngushellime familjes. Para se te jemi greke, shqiptare, serbe, italian, kosovar, madenos …. Jemi njere. Kjo na bashkon. Kur vdes njeriu nuk thuhen fjale te keqia. Njerezit thone qe spitali i tij ka qene i mire dhe shume njerez kane gjetur derman. Ne shqiptaret e vertete e kemi zemren te madhe dhe nuk na shkojne keto komente.

 8. bashkim says:

  pamparesish pronarit HYGEA eshte spital bashkekohor ,nje spital qe Shqiperia e kishte te domosdoshem ,ka mjek shume te zote

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *