Një tjetër kërcënim ndaj SHBA-ve: Do t’i bombardoj ditën e zgjedhjeve!

Ditën e nesërme gjitha bota është me sytë nga SHBA për të mësuar se cili do të jetë presidenti i ardhshëm.

Teksa dy kandidatët janë në ankth për rezultatin, ja ku vjen një shqetësim tjetër.

Diktatori i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, ka deklaruar se do të sulmojë SHBA-të në ditën e zgjedhjeve.

Ai ka thënë për televizionin shtetëror se ka gati një raketë balistike që mund ta lëshojë drejt Amerikës nesër.

Raketa Musudan ose BM-35 ka një rreze prej 1800 miljes dhe është mjaftueshëm për të arritur në tokë amerikane.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d1-87-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d1-87.jpg","attachment_id":"577953"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d2-83-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d2-83.jpg","attachment_id":"577954"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d3-86-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d3-86.jpg","attachment_id":"577955"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d4-77-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d4-77.jpg","attachment_id":"577956"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d5-69-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d5-69.jpg","attachment_id":"577957"}]

6 komente në “Një tjetër kërcënim ndaj SHBA-ve: Do t’i bombardoj ditën e zgjedhjeve!”

 1. Shqiptari i ILIRISE. says:

  Ky eshte vetem nje krye budalla mbi shpinen e nje populli te budallallepsur.

 2. ☆Gopisti i NSHRAK-ut☆ says:


  Unë vërtetë u tremba
  Me këtë flurudh
  1800 milje
  I bën me shumë vrull.
  Dhe 3600 miljet
  Që s’i bën dot raketa
  E shtyn gazetari
  Me forcat e veta!
  .
  P.S.
  Distanca USA – North Korea = 6423 milje!!!
  Musudan BM35- 2500 milje, me 1250kg mbushje, teknologji ruse.

 3. Dinjiteti says:

  Budalla eshte ai po pederast jo: bythen amerikes dhe ambasadorit nuk ia jep

 4. Dinjiteti says:

  Budalla eshte ai po pederast jo: bythen amerikes dhe ambasadorit nuk ia jep ..

 5. Toni says:

  Ky te ruan ksrin nga mengjesi der ne darke ca tijapi amerikes ky kete e ka vrare perendia ska bythe te bombardoje korene e jugut e jo me Ameriken qe ke buxhetin ushtarak sa nuk e kane keta bythqira bashke te gjithe

 6. edd says:

  Ky derrkuci I Korese duhet vrare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *