Operacion në Fier, kapet furgoni i mbushur me 402 kg kanabis. Arrestohet 25-vjeçari

drogaaaaPolicia e Fierit sekuestron 402 kg lëndë narkotike Cannabis Sattiva, e cila po transportohej me një furgon. Në pranga ka rënë shtetasi Eltion Lama 25 vjeç nga Tepelena.

Sipas policisë arrestimi i tij u bë pasi “gjatë ditës së djeshme, në rrugën nacionale , është bërë ndalimi i automjetit tip furgon (mallrash) Opel Vivaro, dhe nga kontrolli i ushtruar brenda në furgon janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale 402 kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva.”

Operacioni për kapjen e drogës u zhvillua nga Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Fier,

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Trafikimi i narkotikëve” i mbetur në tentativë, parashikuar nga Nenet 283/1, 283/a e 22 të Kodit Penal.

 

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *