Agron Gjekmarkaj: PS përzuri një shkrimtar për të mbajtur Ballën, Basha na afroi ne gazetarët. I thamë ji vetvetja!!!

gjekmarkajAgron Gjekmarkaj ka bërë një shkrim për takimin që Lulzim Basha pati një javë më parë me disa gazetarë.

Gjekmarkaj thotë se ata i kanë kërkuar Bashës që të jetë vetvetja:

“Basha për gati 4 orë u përball me ato që nuk mund t’i dëgjojë kurrë në strukturat apo forumet e partisë së vet, pikërisht prej atij mentaliteti të ulur këmbëturqisht mes nesh në mënyrë trasverale mbi partitë tona, që promovon lajkat dhe dekurajon kritikat, që përkëdhel servilët dhe sheh vëngër çdo turbullues ujërash, që shërbehet nga mediokërit dhe trazohet nga të diturit, dhe ky fakt i bën nder si shenjë force dhe jo dobësie.

Një rast, mes Taulant Ballës dhe Ben Blushit, PS përzë shkrimtarin dhe i gëzohet militantit. Në atë mozaik analizash dhe mendimesh ku racionalizmi dhe ekstremizmi nganjëherë alternoheshin me pasion, mbretëronte si e përbashkët ideja se qeverisemi më keq se kurrë në 26 vite liri, se asnjëherë si tani nuk ka pasur simptoma autoritarizmi dhe autoritet absolut të krimit dhe korrupsionit, se asnjëherë në këto përmasa një Kryeministër nuk është shfaqur kërcënues e fyes për fjalën e lirë dhe punëtorët e saj. Bashës iu kërkua thellim në ndjesë mbi qeverisjen kur PD ishte në pushtet për çdo gjë që rezultoi e gabuar.

Atij iu tha nga zemëraket që “luftës” me deklarata t’ia zërë vendin protesta e sheshit. Më idhnakët fajësonin opozitën pse Saimir Tahiri dhe Ilir Beqaj janë ende ministra dhe pse populli nuk nxitet të rrethojë ministritë e tyre që ata të mos hyjnë e të mos dalin dhe t’ua zënë në fyt koncesionet dhe të tjera bëma.

Shqetësimi se PD ka nevojë për hapje cilësore, për rinegocim të marrëdhënies me të persekutuarit politikë, ish-pronarët, si dhe shtresa të tjera politike e sociale apo flukse mendimi, si marrëdhënie reale e afatgjata përtej caqeve elektorale, vërejtjet konstante se imazhi i saj opozitar nuk mund të ndërtohet me të njëjtët sikur në vitin 2013 nuk ka ndodhur asgjë, artikuloheshin me denduri.

Prezantimi i një ekipi para shqiptarëve, produkt i një operacioni të vështirë, por të domosdoshëm nga ku grupit tradicional të PD-së të paprekur nga fenomeni i konsumimit dhe dergjja e korrupsionit, t’i bashkohet një prurje personalitetesh nga fusha të ndryshme të dijes, jo thjesht të rinj në moshë, se mosha s’ka asnjë domethënie në politikë, por të sprovuar, të njohur e të gjykuar nga opinioni, duhet bërë sa më parë.

Ata duhet të kenë akses në konceptimin e programit të ri të PD-së dhe jo të thirren thjesht për ta zbatuar atë. Fytyra të besueshme, as të reja e as të vjetra, por thjesht të besueshme për një program të besueshëm. Shoqëria ka shqisa për t’i ndjerë fabulat që sjellin ndryshim dhe pranuar personazhet që e mundësojnë atë.

Paçka se ajo konformohet sipas hallit që ka thellë e ruan admirimin për kartat morale dhe aftësitë profesionale. Me të drejtë u pohua nga kryetari i PD-së se zgjedhjet e lira, pushtimi nga kanabisi, varfëria, krimi dhe korrupsioni janë tema që nuk pranojnë ndarje në të majtë apo të djathtë, por ato përbëjnë një shqetësim përbashkues, të cilin e ka krijuar qeveria dhe se duhet ta zgjidhë opozita bashkë me qytetarët.

Basha dëgjoi me gjasë edhe sende që nuk i pëlqyen, por që gjithsesi i sjellin dobi. Varet prej tij sa përgjegjësi ndien ndaj tryezave të tilla. Askush nuk e kritikoi Bashën pse nuk sillet si Edi Rama, pse nuk shfaqet arrogant dhe kërcënues si ai?! Askush nuk e qortoi pse nuk tallet pse nuk përqesh, pse nuk lëshon hoka e batuta vend e pavend?! Përkundrazi, konstatuan se ai është ndryshe.

Folësit i kërkuan të mbetet vetvetja, etik e demokrat, një politikan që mbështet debatin, i cili di të bashkojë dhe jo të ndajë, një kandidat për Kryeministri, i cili di të masë peshën e çdo premtimi me kutin e realizimit të saj. Disa të lodhur nga “mbinjeriu” shfaqën dëshirën që ai të mbetej një personalitet normal, i cili respektin dhe përgjegjësinë ndaj çdo qytetari e ndien si traditë që vjen nga çdo kod zakonor i yni, por edhe si sjellje europiane, të cilën ai prej së vërteti e ka.

Metafora është e qartë! Nuk duam një Zot të rremë që i di të gjitha dhe na imponon vullnetin e tij, por një krijesë të Hyut të vërtetë, që e ka “frikë” atë dhe ligjet që miratojmë së bashku, një politikan që mund t’i besojmë me votë dhe mund ta rrezojmë po me votë, pa frikën se vota jonë blihet, shitet, kërcënohet apo çmendet nga droga. Për kaq pak dhe kaq shumë njëkohësisht, Basha jep garanci për t’i besuar së paku një here”, shkruan Gjekmarkaj për Panorama.

Tani fitorja e Bashës në zgjedhjet e 2017-s është e sigurtë!

REMOTE_ADDR:[]

57 komente në “Agron Gjekmarkaj: PS përzuri një shkrimtar për të mbajtur Ballën, Basha na afroi ne gazetarët. I thamë ji vetvetja!!!”

 1. ........ says:

  KUJT i the je vetvetja o dobiç bythshitur atij qe vodhi 300milion euro taksa nga rruga kombit, atij qe shiti detin dhe beri tradhti komtare , atij qe vrau kater njerez te pa fajshem , legen i ndyr pushtat e kti kombi shkerdhata.

  1. Don says:

   E ke gabim , luli nuk e shiti detin por e fali. Greku e konsideron te tijin hapesiren detare. Luli dhe Doktor mortja i tha Grekut merre, ska problem.

   1. Spartaku says:

    Don! Eshte e vertete,se Basha ja fali detin grekut.Humbja e Bashes dhe pd-ke eshte e sigurt.

    1. Grigor says:

     Fillimisht mendoja se përse i boton Mero Baze këto pacavure pa vlere të një mediokri të pashembullt, të një katunari klasik që ka humbur çdo beri prej malësori.
     Por pastaj e kuptova që mirë bën. Është pak mizore t’i nxjerresh bojen nje gjysmaku si ky Agron Gjysmakaj, por detyra e gazetarit kjo eshte – qe te informoje popullin se ç’rrezik I kanoset nga Bumçat dhe Gjysmakajt qe kane lindur pa shtylle kurrizore. Zvarraniket jane te peshtire.

   2. N says:

    Kooperativa malore buçmarkaj.

  2. antifashisti says:

   O Gjin,Gjok,Lulash,Zef,Pjeterkaraj,Gjonkari,Gjektrapi dhe Gjin Bue Leshi!
   Te gjithe keta jane heronjte e Mirdites,Ballkanit dhe Europes,qe luftuan lunder pushtuesve komuniste me presh ne dore!
   Meqenese i rruan trapin komunisteve ne lufte,ia futen preshin vetes dhe fluturuan me presh ne bythe!
   Keshtu edhe ky dallkauku Gjekmarkagjonigjini,Luca eshte nje lloh plehre qe nxjerr helm nga shpirti si agjent i UDB-se!
   Kur u be prof.dok edhe ky malok kokegdhe,qe vetem dhite ka ruajtur deri dje!
   Ka patur shume te drejte Enver Hoxha qe leta kelyshe i burgoste,pushkatonte,internonte etj,se keta vetem kunder Shqiperise kane punuar dhe punojne akoma!

  3. rezart says:

   Nuk besoj se i ka thene Bashes :JI VETVETJA”,se nuk ka gomar ne Shqiperi qe nuk e di se Basha sot duhet te ishte ne BURG TE PERJETSHEM per vjedhjen e rruges Durres-Kukes,faljen e detit Greqise,vrasjen e 4 protestueve te 21 janarit,vjedhjen e votave te kryetarit te Bashkise etj!
   Ai mund t’i kete thene ndoshta :JI NENVETJA”,meqenese ne Holande aty matet burreria e djalerise!

  4. Jo more! says:

   Ne Shkoder ka nje fjale te urte popullore:
   -“Edhe budalla koken si te njirit (njeriut) e ka.por eshte….budalle!
   Bile ky Gjekmarkaj e ka edhe koken te madhe qe i ngjan vesh gjatit!
   Nuk e di nga ka marre me shume mend,nga i pari apo i dyti!

 2. birbo says:

  prandaj ecin kta b…q… se jane si sahanlepires… fundja edhe ky nji cope katundar eshte…

 3. /////// says:

  Po ky nuk I ben dot 3 fjale bashke . Apo eshte pacavurja e ndonje tjetri qe ia kane dhene ta lexoje i mjeri petagog, gazetar, ana-list.

 4. I.lir says:

  Dokra ! Basha nuk mund te besohet or tunjatjeta. E ka patur pushtetin dhe cfare beri ?
  – Shiti detin.
  – Vrau njeres ne bulevard.
  – Vodhi tek rruga e kombit.
  Ti besoje po mos na e kerko kete dhe ne. Te te roje.

  1. magdalena ramohito says:

   Komenti i Ilirit eshte i mjaftueshem, s’ka nevoje pe rkomente te tjera

   Komenti i Ilirit Eshte qershia mbi toorte, me mire prishet! complimente

 5. Nostradamus says:

  Ik ore malok muti, na çave trapin. Shko ne te semes megjithe Salushin dhe Lulushin. Zvarre dobte hiqesh me to o tru peshk.

 6. Eltoni says:

  ikore palaco ti bashke me bthq basha dava plerash+tradhetaresh kombi…

 7. capi dhia says:

  O shtaze Balliste, dole 5 here ne gazete dhe tv, fole ne emer te Tradhetareve te kombi, dhe kujton ti se u bere i rendesishem, se u be deti kos !? Koha nuk punon per Ballin, jo or jo. Por Balli duhet kete rradhe te punoje per kohen me qellim qe ti laje sadopak gjynahet gjakatare, tradhetare. Hajt pirdhu.

  1. capi says:

   o dhia se capi jom une ….ca boni si pidha te bukur se ene sala ene luli jane vlleznit e pksh(ripjelljes) shajne plenat plenat po hikni se late nom kur flisni ju dhe pd qi skeni lone serb e grek pa i dhon sumen plera ikni mcifuni me na i shpelle se e qelbet fare tu bo si moralista plera njerez

 8. Bobo CNA gjeti says:

  Ky ESHTE gorro fare,,,punetor I shkreti ,normal qe do mbroj Shefin ,,analist I thencin,,,nje GJE nuk kuptoj,,,Si ka MUNDESI te jene bere aq njerez te ULET ,, nuk keni Pak Seder ,,sidomos kto nga VERIU ,,Saliu ju ka degjeneruar te gjitheve DERI ne palce,,,ju ka percare ju ka vrare me politikat e tij ,,prap Lene koken,,,Ju meritoni Saliun @ PDistat se aq kapacitet keni,,, DUKE filluar nga ky K..I ANAL,ISTe DERI Tek e semuret KRONIKE ,,zoti I rujt verioret e DREJTE

 9. Arti says:

  Po ik more kokebosh ti vetem PD dhe ballistat njeh keshtu qe perpara se te marresh njerez neper goje shperlaje gojen kur te dalesh ne publik se nuk je ne baçe te sales…?

 10. genci says:

  Akoma se kupton qe dukesh qe ne surat , qe je gje e trashe, po ti katunar o shoku sna meson dot ne edhe per 100 vjet te tjera! Apo del ne nje tv apo nje gazete dhe ke kap qiellin me dore!

 11. Besoj says:

  Ky eshte gazetari me pa personalitet, bythlepires dhe i pa afte.

 12. Ik ore kokrra e malokut. Me koken tende do te hante pace gjithe dynjaja.

 13. Alidemsi vjeter says:

  Nuk dua te futem ne asnje koment ne esset e ketij idioti sepse sa here me del fotografia e tij ,me kujton ushtarin e mire SHVEJK qe shkruan per toger LULASHIN.Tung or taj.

 14. Pallatet Agimi says:

  Vetem ky idjot i heq P.D-se jo me pak se 10% te votave. Edhe nja dy te tjere, si ky opozitar i dhier dhe kejo parti perfundon ne ” na ishte nje here…”

 15. Albania says:

  Si ka mundesi qe te gjithe keta petagoget maloke te saliut jane kaq gomere nga trute.o idjoti gjekmarkaj ne je duke lexuar komentin tim mund te me kthesh pergjigje?

  1. Agron Gjekmarkaj! says:

   Mos ma vini re se ne maloket dime t’i bejme temena vetem bajraktarit,cubit,atij qe na jep thesin me miser!
   E nuk e shikoni qe i gjithe veriu eshte i ngujuar nga Gjakmarrja?
   Kjo ndodh se ne vetem me te vrare njeri tjetrin jemi mesuar!
   Ne vrasim vellain per nje hu gardhi e jo me shume!
   Pastaj ne Gjekmarkajt jemi rrace te lidhur ngushte me te gjithe pushtuesit se vetem do te na shpetonin nga komunizmi!
   Sikur te kishte fituar Hitleri ne sot do te ishim gjermane,pra njerez pa bisht!
   Fituan komunistet dhe na vune bishtin!
   Pastaj une jam nipi i heroit fashist Gjon Marka Gjonit qe nuk iu dridhte dora kur vriste komunistet,kete fare te keqe qe as sot nuk na le rehat!

 16. lylash says:

  O maloku derrit. Ndjeke kenaqesi ti kur te shajne sa here njerre surratin tend te deformuar nga buka e misrit. Vdiqe per nje cik deputet o idiot i lindur.

 17. Tralala says:

  Per cfare flet mor kokrra e malokut? Po sot ne Brussel, si ishte Luli. A ishte vetvetja? Maloket e mesuar me bajraktar, nuk Jane kurre vetvetja. Edhe ti s’je vetvetja. Je pasture e Lulit.

 18. jani says:

  [email protected] jeni ju po me Lo.e ai qe ju mblodhi ju. Me vetvetja se kaq ska ku shkon. Ngeli ta shkruani ne balle.

 19. zefi says:

  Zoti Gjekmrkaj,pse merresh me dokrra hini?Behu burre dhe na thuaj si ndjehesh te jeshe ne anen e intriganteve dhe bukepermbysurve te cilet per turp te Shqiperise dhe njerezise dalin haptazi duke ndyer e perbaltur vendin e tyre ne qendren e Europes me shprese se do pengojne Shqiperine dhe shqiptaret rrugen europiane.A nuk turprohesh sadopak te beshe avokatin e ketyre lolove?Si nuk turprohi nga keto veprime neveritese?Si keni fytyre te delni para popullit e te dekleroni se jeni per rrugen europiane dhe per demokracine.Turp i madh per ty zoti Gjekmarkaj apo jeni vetem nje gazetar mercenar i Berishes e Bashe?

 20. Emigrant says:

  Ti je budalla a ka njeri qe I lexon shkrimet e tua?

 21. Aureli says:

  Ti ore derr maloku, kerkoju llogari njhere pse duan te ndalojne perparimin e shqiperise shqupasit bythecpuar te tute. edhe ik se u bere boze , merr rogen tek shqupi

 22. Jevi says:

  Natyrisht ky petagogu nga malesia do perkrah shpellarin per bindjet qe ka por ,mendoj se nuk ben analiza te drejta.Nga cfar shkruan tregon qe eshte thjesht nje ushtar qe vetem zbaton urdherin dhe nuk e analizon qendrimin e kapobandes se tij.Mos ja vini re :”Bajraktari gjithmon ka te drejte”.

 23. Edi milano says:

  Kete artikull nuk e shkruan nje njeri normal,ky o eshte sahan lepires o eshte psikopat.

 24. O idiot. says:

  Si mund t’ja japim edhe nje here pushtetin ketij pisi more idiot. Anuk e provuam per 8 vjet si minister ndertimi, te jashtem, te brendshem apo dhe si k/bashkie dhe c’na beri more moster. Po ti nuk ke faj se nga basareti dukesh si kopili i sales, ate pamje ke dhe te keshilloj te besh adn se nuk i dihet or pusht.

 25. O idiot. says:

  Si mund t’ja japim edhe nje here pushtetin ketij pisi more idiot. Anuk e provuam per 8 vjet si minister ndertimi, te jashtem, te brendshem apo dhe si k/bashkie dhe c’na beri more moster. Po ti nuk ke faj se nga basareti dukesh si kopili i sales, ate pamje ke dhe te keshilloj te besh adn se nuk i dihet or pusht.

 26. i huaji says:

  ti mund te shkruash per bashen dhe te flasesh dokrrat tuaja ne emisione te televizioneve te korroptuara me analista debil dhe falc,por kurre nuk mund ta fshehesh para syrit te Zotit dhe qytetarit qe ju jeni servil i ceket nga intelekti,si rrjedhoj je produkt i krimit dhe korrupcionit,kete te vertet dhe niveli prej debili si gazetar dhe intelektual falc, genjen veten por kjo te hec sepse ke perkrahjen e korrupcionit dhe si mbrojtie fshihesh pas priftit por kjo nuk do jete e perhershme gjerat ndryshojn dhe llogarin tende qe eshte e mbushur me tradhtina dhe bese prerje qe eshte e rende me kalimin e kohes nuk do kesh as bashen as salen dhe as priftin qe e mashtron

 27. Faro says:

  O Zot!
  Kush ka durim ta lexoj!

 28. BOB MAMITA says:

  rrofshin ropet e gjekmarkajt

 29. Treviso says:

  Kan dalur nga stalla kuajt e kryekriminelit, por duke qene pa patkoj nuk kane fuqi te hecin.

 30. andromeda says:

  Këtij i mungojnë vetëm veshët e gjatë, aq shumë i ngjan gomarit.

 31. tfg1 dobici Jorgo Karraxhaferrit says:

  Ky eshte ai gjeniu i famshem qe deklaroi ne tv qe ka 3 diploma nje te shkolles fillore nje te shkolles mesme dhe nje te shkolles larte.

 32. Tirona says:

  U bej thirrje studenteve qe te mos shkojne ne leksionet e ketij injoranti, futjuni internetit dhe do mesoni me shume se sa leksionet e ketij pseudoprofesori…..

 33. loli says:

  Ne fakt mire e ka Gjonmarkagjoni: eshte vetvetja nga prejardhja, armik i betuar i Shqiperise dhe shqiptareve te ndershem e patriot.

 34. Baxhanaku says:

  Ky eshte tashme profili i PD-……mjafton fytyra e ketij “autor maloku”!

 35. Drita says:

  Po si mund te behet njeriu kaq servil vetem me nje ftese! Ben mire qe i trajton si vemje Edi Rama keta te shpifur

 36. Kapedani says:

  Po ky shkrim i Gjekmarkajt eshte nxjerre se pari ne Panorama. Ne Panorama do te vini re se jane shume te pakta komentet e lexuesit per shkrime te opinionisteve. Pas kohe provash besoj se shpjegimi qe ka lidhje me mosbotimin e tyre, eshte se aty nuk tolerojne dot ndonje koment qe (duke qene brenda normave te etikes) argumenton apo shfaq opinion te kundert me shkruesin. Kete qe e shkruaj e kam nga eksperienca. Çuditerisht, nese ka koment “pro” ato ti botojne. Kjo eshte censure e paster. Po kete Gjekmarkajn se marr vesh, pse i del ky ne krah ketij palluqes (Bashes). Si nuk pame nje jugor ti dale per zot Bashes, por vetem maloket. Fatkeqesisht jane te gjithe vetem “me burrni” pro Bashes e Berishes se per nga argumenti (kupto intelekti) jan ku therret qameti. E mbeshtesin Bashen psh. por asnjehere nuk e thone perse kishte te drejte Basha kur vrau 4 veta ne 21 janar. E kane marre edhe tituj, doktorra e profesora. Ndigjojeni Mark Markun sa dobet polemizon ne debate. Nejse halli i tyre.

  1. capi says:

   meqi ka vra 4 veta fute pra n burg??¿????ham ham sdini gjo tjeter si qent

 37. Lennard says:

  Po Ti dukesh qe ne Surrat sa Koqe Je.Kafshe e peshtire!!!

 38. D.Ulqinaku says:

  Partia Socialiste me Blushin ka larguar nje terrorist, nje hajdut, nje kriminel, nje genjeshtar, nje mosmirenjohes, nje hipokrit, nje njeri te shitur tek kundershtaret e Rames vetem per ca para te pista, nje njeri te paafte dhe qe e verbonte shkelqimi i Rames.

  Ndersa Partia demokratike me afrimin tend o gjekmarkaj, ka shpejtuar fikjen perfundimtare, me ty nje hajvan, nje dru me pre, nje njeri te pagdhendur, nje shpifarak, tipik intrigant i denje nga dyert kriminale e qe kurre nuk do harrohen krimet e perbindeshme qe ju rendojne si fisi me i piset ne zonen e veriut.

 39. miri shkodra. says:

  Qe Gjekmarkaj eshte gomare , kjo nuk diskutohet, por si ai ka sa te duash gazetarija jone . Ke Zhejin, Shkullakun , Lubonjen, Bushatin etj. qe nuk i lejne gje mangut por asnje komentues nuk i vlereson nga se jane nga Jugu por se cfare shkruajn. Per turpin e tyre shum komentues te Gjekmarkajt me shum merren me veriun nga eshte ai se me shkrimin e tij, sikur Shqiperia te ishte sa Rusija. Ky eshte turp dhe ligesi. Dhe shajme kombet e tjere kur ne nuk kemi vete harmoni kombetare. Turp.

 40. PO.PO says:

  SA GJE E TRASHE ESHTE KY NJERI ! “INTELEKTUAL” , SI KOMENTUESI
  ME IDJOT SHQIPFOLES , “INTELEKTUALI” !

 41. albani says:

  C’eshte kjo fekale!
  Eshte edhe “pedagog” ne arsimin e larte.
  Si nuk kane pak turp keta njerez, mire frike qe nuk kane. Turp, turp i madh!

 42. Toni says:

  Booo sa posht ka ra kjo PD!! Me ksilloj te pa aftish qe te kujtojne te pa aftit e komunizmit qe e degraduan cdo gje deri ne rrenoja.
  PD a ka me ndonji intelektual qe ta mbeshtesi me fakte apo vetem kshu idiotash si agjekmark kapidani

 43. Fieri says:

  Ore vryma ku futet preshi,perdor dhe fjale te komplikuara ti qe te tregosh nivel,gjoleshi se nuk po ta mbaj mend emrin.ke shkruar per pemen qe te himbasin njerezit pyllin,si pilli sateme.idiot me meter se ashtu te matet cari i serbise edhe ty si saliut&co.nga tirana deri ne beograd.blushin ty dhe lylyshat do ti vjelli vet k9ha dhe ndergjegjia e popullit qe nenvleresoni.por ti jo analist qe nuk je apo prof por per mua vec ne pastrim kokash cari duhet te ishe apo chacha burdellosh,legen

 44. Ore idiot. says:

  Nga komentet e deri tanishme po te kishe nje fare intelekti minimal, duhet te meerje mundimin per te shkruar dy rreshta, duke kerkuar ndjese komentuesve per brockullat qe ke shkruar. Kjo do te justifikonte shkollen qe ke kryer ( me siguri) te tipit vitrina, me sa dukesh nga surrati.

 45. Shqupi says:

  Njoftim per shtyp

  Ashtu sikurse pritej, ne nje delir te plote, ne Seancen Plenare te Parlamentit te dates 24 Nentor 2016, ne pragun e festave, Mareshalli Arturo-Ui (as dhia mos tu plakte ne shtepi), promovoi klubin e ri ”Klubi Bordello e Burrave te Shqupit”.

  Menjehere po ate mbremje, ne Studion e Lajmeve te News 24, mbas nje mungese te ndjeshme, u çfaq Anal-isti – Ironiku Lolo-President i Republikes – Artan Hoxha, nje nga specialistet me dinjitoz te Shqupit dhe expert i spikatur i çeshtjeve evropiane dhe sidomos atyre te gjermane, qe me tundjen e veçante dhe te pesonalizuar te kokes, shteron çdo teme qe trajton dhe nuk le shteg per asnje variant te dyte.

  Ne te njejten kohe, ne panelin e ”Top Story” apo ”Opinion”, perkrah Sqapit -Agron Gjekmarkaj-”Merre me lëng, se mishi mbaroi” dhe Shkrimtarit Përç Dinpaku – Preç Zogaj,- çfaqet ish-dipllomati (ti i ke nda floket dysh, une ta daj kaptinen ne katersh)-Tomor Alizoti, pasardhesi i denje i ish-njipllomatit Fari Balliu(Faros), ish-njipllomatit Mal Berisha(Gjoli), dhe ish-njipllomatit Islam Lauka(Lamja). Aresyetimet e tij delirante te mbushin me krenari per te ardhmen e partise ”Lule-Sali-Lule”. Ish- dipllamati medioker i Saliut, Rosinanti i Lulëzim Bashës -Tomor Alizoti, eshte perkrahes i denje i Mareshallit Arturo-Ui (as dhia mos tu plakte ne shtepi)per trajtimin shterues te problemeve euro-dipllomatike.

  I mallengjyer nga qendrimi i pasuesve te tij, sa me siper ne ekranet televizive, si dhe te deklaratave frymezuese te hollandezit te PD -“ Barba a Pizzo Fondo Schiena”- Lulëzim Bashën, Mareshalli Arturo-Ui ne delir te plote, thirri ne SHQUP, ne mesnaten e dates 24 nentor duke u gdhire data 25 nentor 2016(njelloj si ne fimosjen e draftit per drejtesine) grupin nismetar per themelimin e klubit te ri ”Klubi Bordello e Burrave te Shqupit”. Mbasi beri nje analize shteruese te situates, Sqapi -Agron Gjekmarkaj deklaroi se perkrah udheheqesit haxhiqamilist historik te partise Mareshallit Arturo-Ui (Sali Karaxhiç ) vetem pasuesi i tij i zgjedhur Lulëzim Basha-“ Barba a Pizzo Fondo Schiena”, mund ta fute SHQIPERINE ne BE. Me unanimitet u votua dhe kryesia e klubit, si me poshte:

  President Nderi: “As dhia mos tu plakte ne shtepi ”-Mareshalli Arturo-Ui (Sali Karaxhiç),
  Kryetari i klubit: “ Barba a Pizzo Fondo Schiena” – Hollandezi Lulëzim Basha,
  Nën Kryetari- ”Merre me lëng, se mishi mbaroi”- Sqapi -Agron Gjekmarkaj,
  Ndihmes Nen Kryetari- ”Ti i ke nda floket dysh, une ta daj kaptinen ne katersh” -dipllomati Tomor Alizoti,
  Sekretari: -”Me mustaqe pa mustaqe, turpin e ke per faqe”- Noteri Bujar Mehmeti.

  Anetare te Asociuar:
  – Anal-ist Ironiku Lolo-President i Republikes – Artan Hoxha,
  – Shkrimtari Përç Dinpaku – Preç Zogaj,

  Presidenti i Nderit ne fund uroi qe rradhet e ”Klubi Bordello e Burrave te Shqupit”, te shtohen sa me shpejt me meshkuj te tjere. Mund te aplikojne edhe homoseksuale te çertifikuar.
  Zyra e Shtypit te SHQUP
  Gazetari Qim Peck

 46. Shqipe says:

  Z.Gjekmarkaj, me modesti desha t’JU kerkoj qe te sqaroni opinionin publik ne Shqiperi dhe jashte saj(si p.sh. CDU) pet sa me poshte: -A mund te deklarohet kryeminister i ardhshem nje kryetar partie, si ai i SHQUPI-t, qe ka probleme te pa mbyllura me drejtesine(rruga e kombit, vrasjet perpara kryeministrise, shitja e detit)? -A mund te deklarohet kryeminister i ardhshem nje kryetar SHQUP-i, me nenshtetesi jo shqiptare(hollandeze)?- A mund te deklarohet kryeminister i ardhshem nje fytyre e tille me nje mjeker te tille sensuale, ne formen “fondo schiena”(sikurse shihet fare qarte edhe ne foto) , edhe pse se fundi eshte zgjedhur kryetari i klubit me te te ri – ”Klubi Bordello e Burrave te Shqupit”, te promovuar ne seancen e fund parlamentare nga Mareshalli Arturo-Ui (as dhia mos tu plakte ne shtepi)? Sqaroje opinionin publik per kete “Robert Çamçakezin qe bredh neper kantjere” dhe te gjithe do te ndihemi me te qete dhe mundet qe keto mbetje te pa riciklueshme t’i marre lumi qe si morri… . Gezuar 28 Nentorin!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *