Genc Pollo: Mos u merrni me lloqe dhe gëzoheni kot, ne kemi fituar. Negociatat hapen vetëm në 2017-n

polloEdhe pse ditën e nesërme pritet që BE të hapë negociatat me Shqipërinë, Genc Pollo, një nga deputetët e PD që votoi kundër kësaj gjëje, thotë që të mos gëzohemi kot.

Sipas tij, negociatat hapen vetëm në fund të vitit 2017, ose në vitin 2018.

“Është pothuajse e ditur se rekomandimi i nesërm i Komisionit Europian për hapjen e negociatave me Shqipërinë do të jetë me kushtëzime dhe vendimi i vendeve anëtare të BE-së për këtë, do të merret ne fund te vitit 2017 ose në maj 2018.

Kjo nuk ndryshon çfarëdo që të thotë a të bëje PD, PS dhe eurodeputetët.

Sot në Bruksel përfaqësuesit e PD votuan që BE të ketë si kushte dekriminalizimin e shtetit, dekanabizimin e [email protected], zgjedhje të lira e të ndershme e anullimin e konçesioneve (PPP) gjakpirëse.

Kjo është mënyra më e mirë sesi Bashkimi Europian mund të ndihmojë shqiptarët e shtetin e tyre gjatë 12 muajve të ardhshëm.

Si dhe me një vendim pozitiv për negociatat ne dhjetor 2017 apo maj 2018.

Llafet e tjera janë lloqe hedh-hi-syve”, thotë Pollo.

REMOTE_ADDR:[]

22 komente në “Genc Pollo: Mos u merrni me lloqe dhe gëzoheni kot, ne kemi fituar. Negociatat hapen vetëm në 2017-n”

 1. Endri says:

  Shkerdhate, IDIOT, HAJVAN, RRUGAÇ.

  1. majlinda says:

   po cfare ke fituar ti mor KUQO ? juve tju vije turp kur Serbet dhe Greket, deputet votuan pro Shqiperise ju shqiptare nuk votuat ? Cfare fitove ti me kete bashke me banden tende korruptive dhe hajdute ? fitove ate qe kurre nuk do marresh me vota nga shqiptaret me ne krye kryemafiozin qe ju drejton sali berishen, Kurre me me ju !

 2. Doda says:

  Flliqtine. Te jete per ju nuk i hapshit kurre,po ju nuk ju pjerdh kush ne BE.

 3. epiriiiii says:

  Gjegjez; Kok Kuq Mustaqe Zi, hedh 2 pika dhe bene njeri. kush eshte?????? Genc Pollo

 4. Shqiptari i ILIRISE. says:

  Kuqua me i mire ka vrare babane-thote populli.

 5. guri says:

  Ka te drejte Kuqo te votoj kunder sepse Salehi ja mbushi shtepine me leke (me linjat e internetit) sepse gjithe kohen sahan lepires ka qene me nje bidon vaj ulliri te bente drejtor shkolle.Kush pa hajer nga ata qe bredhin parti me parti.

 6. beni says:

  O palla a je shqiptar apo k…..r??????????????????????

 7. Nexhati says:

  …e po ku qëndron logjika që të shtyhet ftesa z. Pollo. Nëse nesër bëhet ftesa, dhe si thoni ju vendimi mund të merret më 2017 apo 2018, në cilin vitë do të bëhej nëse kjo ftesë shtyhet për një vit apo dy. D.m.th, shtyhet për dy-tri vite, e që i bjen 2019-2020. I keni llogaritë mirë ju.

 8. I Thinjuri says:

  Spiuni i grekut eminenca gri e Sali Bersishes gjarpri helmues Genc Pollo po loz lojen me te flliqur brenda radheve te demokrateve te vertet dhe demokracis shqiptare. Akoma shqiptar se keni kuptuar????

 9. bimbashi says:

  O nenen ku ta kesh…

 10. Pollorasti says:

  Kot nuk thone.. kuqo me i mire ka @i nonen e vet.. fare e keqe bastardi

 11. shqipiadykrenare says:

  Shikoni blune greke pas fotos se Pollos qe se bashku me koken e peshtire te tij formon kryqin grek!

 12. sala says:

  OOOOOOOO MERO..THUAJ KETIJ KUQOS QE SHIKON SI PUNA E BUFIT,TE NA SHPJEGOJ SE CFAR FITUAN (DMTH PD)

 13. Albania says:

  Nuk ke faj ti o klysh kurve se milionat e tua i ke bere por populli idjot shqiptare qe ju voton ju…

 14. Urimi says:

  Mjerimi eshte kafshat qe s’kaperdihet,e mjerimi i kohes me politiaj si pollo,bumqi por edhe e gjithe kopeja e PD-s jane deshmia me emire se ku ka perfunduar PD,genc polla apo genc gjysa sepse polla ne serbisht dmth gjysma,e ka provuar nje here kur kandidoi per kryetar te PD-s qe tash eshte dyshja sali berisha dhe lul basha,ia moren familjen dhe ekercenuan me likuidim,ia prishen ftyren ate kohe saqe gati mu pat dhimbt dhe tash del ne mbrojtje te krimineleve te njejt siq i quante taeehr,shkoi edhe en parlamentin euroian dhe ju kerkoj qe tmos i hap negociatat me shqieprine se ekshtu mori fund PD,thone ekta,por edhe ashtu kjo kope vrastare ka perfunduar me turpin me te madh moral,nga gjithe kjo poshtersi e tyre ka edhe nje te mire,se jo vetem shqipatret por edhe bota e mori vesh se kush eshte kjo klike dhe pse millosheviqi ishte shum i lidhur me ta,prandaj mallkimi do te bie mbi ta dhe sidomos pas ksaj i mjere eshte ai shqiptar qe voton per ta,sa do te gezoej millosheviqi po te ishte gjalle sot por jam shum i bindur se sot vllaznit e tij dhe te millosheviqit jane mbledhur duke festuar,mallkim mallkim kafshe te PD-s.

 15. Lennard says:

  Praj Mer Qime kuq Imoral.

 16. Flamuri says:

  Nuk e di kush ka fituar ne kete rasti .
  Por nje gje eshte e sigurt,me ju Shqiperia do te humbe gjithnje

 17. Kokuqi , po te mos kish perdorur fjalet ( ne fituam)…… Mbase do te ……kuptoheshim !…….
  Por , nuk me thote se kunder kujt fituan keta ?
  NO COMENT !
  ???????

 18. loli says:

  Bravo Pollo qeni qelbur. Edhe babai yt nje mut muti ishte, se mos do behet me i mire i biri. Kush shqiptar voton per Pollon dhe zagaret e tij do te jete me tradhetar se Pollo. Fatkeqesi shqiptare qe dalin edhe mburren. Kujt i mburreni popullit qe u votoi dhe e vodhet , e vrate, e shitet tek graku, kujt i mburreni more maskarenj pa shpirt?

 19. xheJ eN Bi says:

  Pse ka kaq shume debila kjo PD-ja.Njeri me debil nga tjetri dhe me kryedebilin Sali Berisha.

 20. Kulti klinton says:

  E kruajtet bythen me evropen tani mezi prisni te zhvirgjeroheni!!!

 21. Kulti klinton says:

  E kruajtet bythen me evropen tani mezi prisni te zhvirgjeroheni!!!
  Kjo eshte evropa: te terheq pastaj te poshteron (e njohur kjjo apo jo?)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *