Rama: Nesër presim një lajm të madh

rama arsimKryeministri Edi Rama ka reaguar pasi Parlamenti Europian, me përjashtim të deputetëve shqiptarë të PD-së, votoi pro hapjes së negociatave për Shqipërinë.

“Faleminderit Parlamentit Europian.

Keqardhje e thelle per PD qe doli kunder Shqiperise!

Neser presim lajmin e shumepritur nga Komisioni EU”, shkruan Rama.

Ndërsa ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, shkruan:

Ndërkohë që Shqipëria po përballet me egërsinë e natyrës, në Bruksel, lumi i baltës i hedhur nga deputetët e PD kundër vendit, kërkon të groposë ëndrrën europiane të shqiptarëve. Keqardhje për këta të mjerë, që me sjelljen e tyre të papërgjegjshme tradhëtojnë vullnetin e sovranit dhe i nxijnë faqen Shqipërisë”.

Ditën e nesërme pritet që të zyrtarizohet hapja e negociatave për Shqipërinë, pasi tashmë kjo gjë është një fakt i kryer, edhe pse deputetët e PD-së u përpoqën deri në momentet e fundit që Shqipërisë të mos i jepej drita jeshile për negociatat.

REMOTE_ADDR:[]

20 komente në “Rama: Nesër presim një lajm të madh”

 1. Moni says:

  Epo te votoj Greqia pro dhe te votoj PD kunder Shqiperise, kjo nuk ka bythe ku te rrije.
  RROFTE GREQIA, POSHTE PD-ja!

 2. Eltoni says:

  Rrofshin motrat+vellezerit Shqiptare nga jiugu ne veri e ngado ku jane qofte per hajer ky lajm per kete komb plot 60 vjet diktature,poshte plerat e kombit qe kane uzurpuar SHQUP-in plera-tradhetare-vrases-hajdute-agjente+spiune te UDB serbe fillo nga mul noka e mbaro tek skizo-psiqiku sekretari i PPSH salesh ram berisha,POSHTE PLERAT+TRADHETARET me ne krye bastardin berisha-….

 3. tfgs1 says:

  ndersa pasneser vjen ……….i gjati!
  keshtu e priti” lajmin e madh” edhe Turqia 35vjt me pare,por qysh athere nuk i eshte ndare i ”gjati” evropian,antaresimi ne BE,mbeti thjesht ne leter apo ”lajm i mire”…………………….

  1. stambolliu says:

   Turqia nuk e rruan per Europe ore i tredhur nga trute nuk eshte Turqia Greqia apo Shqiperia gjithe jetes skllever e servile duke pritur ndonje kocke si b..q…kujdes se mos i ngrihet Erdoganit dhe jua vuri gardhin ne Selanik ju a bo si para 500 vjetesh qe ju shkerdheu sa para mbrapa prandaj me respekt kur te flasesh per ate qe te ka shkerdhyer 500 vjet evte shurron sot prap ne koke ne Qipro skerbythje

   1. Sultan Mamuti says:

    Turqia? Turqi hesapi,hahaha

  2. erdogan baba says:

   Hahahaha Erdogani ju a fut buzukun ne bithe more te mbaruar ju ben te q…moterat e grate e juaja ore mysliman tradhetare qe u kthyet ne ortodokse dhe hiqeni per “helenet” hahahaha tufa bagetish qe ju mbaj me tagji borxh

   1. Bambi says:

    Te vetmit qe po u a fut ne bithe Erdogani jane bashkeatdhetaret e tij (dhe te tute) turq.
    E nisi pak skiç dhe me Putinin, po pastaj vajti uli breket dhe i puthi doren.
    Turk pa din e iman…

 4. Mirush says:

  Robt ku ti kene, keta duhen nxjerre parti tradhetare, dhe te arrestohen direkt. Normale qe s’ka bere perpara Shqiperia, nga keta shkerdhata. E shihni kush ua ka fajin? Kur robi nuk e do kombin e tij, nuk ka per te bere asnjehere lart.

 5. Me antishqiptare jane PD+pd- iste,+tfg dhe injorantet e mjere !
  Tamam eshte per te thirrur , RROFTE Serbia ???????RROFTE Greqia ! Poshte plehrat PppppppppppppppppppDddddddddddddddddddddd, varrmihesit e kombit shqiptare !
  Ptuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuujj

 6. Fjala shqipe says:

  Vota kundra e PD kerkon te zgjati jeten e hajduteve qe te gjithe e besojm qe jane me shumice ne kete parti qe eshte ne shperberje, por une personalish nuk mund ta kuptoj qe 90% e Kreut te PD te ishte kundra interesave te Shqiperis
  Nje miku ime nga Uzbekistan me thoshte para xa kohes qe Shqiperia eshte me fate qe ndodhet ne Europe mbasi eshte nen mikqyrjen e keshillit te europes dhe kjo nenkupton instalimin e shtetit ligjor ku te gjithe jane te barabarte para ligjit, qofte Saliu me pasuri te vjedhura apo ai qe lyp ne rruge per nje cope buke
  Pershendetje per te miren e popullit shqipetar ne rrugen drejt civilizimit e progresit
  Shkaterrime me voten e popullit te PD do te jete nje dite e shenuar dhe e gezuar per popullin

 7. dash says:

  Shpresoj qe kjo te jete fillim i mire ne marredheniet mes vendeve tona…hera e pare qe Greqia ben nje veprim proshqiptar, nuk do te doja te dilte pastaj nje “dhurate greke”…mendoj se do ishte mire dhe per Greqine vete…ndersa per antishqiptaret e PD eshte e kote te flas…cudia ishte ajo qe ndodhi me siper…

 8. says:

  Në e bëm president Donald Trump

 9. Artan says:

  Ata plerat e P.D qe votuan kunder me mire te mos shkelin token shqiptare se e ndotin ate.Nuk ka lavatrice qe tu laje mekatet.

 10. Shqiptari says:

  Populli shqiptare e pate cfar besume per 25 vjet? pd na tradhtoi se ne qorrat qe I shkum nga mbrapa 25 vjet I paskemi bo punen e UDB se serbe dhe ruse. O zot a ka njeri qe I do mo kta kriminele te shqiptareve? sado te lush lojen politike po ne fund te fundit e bone per vendin tuj dhe popullin tuj. Partite jane loje politike por kur vjen puna te perparimi vendit bashkohen per nje qëllim. Tani po shofim fytyren e vertete PD
  Haram voten tone kryetari mofiaz Sali

 11. Qifi says:

  O legenat e rilindjes do merrni te gjatin se ju bq kenaqeni kur rama ju shkerdhen edhe grate. Poshte rilindja rrofte PS. ✌?️✌?️✌?️✌?️

 12. Toni says:

  Haram voten e Shqiptareve.

 13. Refik says:

  Greqia pro, e pritur serbia pro e pritur e perkrah aleatin e vet grekun !
  Pse pro ? Sepse kur Shqipëria eshte kandidate dhe pranohet nga EU me kta kufij artificial atëherë qfar ndodh ? BASHKIM të tokave shqipëtare vështirë se do ket ndonjë herë, qështj e Qamëris si do zgjidhet nga kush ?
  Shipëria në EU jo nuk ka gjasa për BASHKIM !

 14. Biku says:

  Kjo puna europes eshte thik me dy te mprefura , …

 15. Bushi says:

  Keta te pd-ke harram e paçin buken qe han.I vrafte zoti me buke ne goje.Tradhetine e tyre e vertetuan sot kur dolen kundra interesave te popullit shqipetar.Interesi shqiperise eshte drejte BE-s.Pd-ke kundra.O zot na ruaj nga keta njerez te liq.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *