Ben Blushi: Rama u tregua i papjekur që sulmoi Trump

rama blushiBen Blushi ka komentuar deklaratat e kryeministrit Rama pak javë më parë në Amerikë, kur tha se do ishte turp për SHBA-në nëse zgjidhte Trumpin president.

Shqiptarëve, nëse Amerika është mire, dhe ne jemi mire.

Është mbrojtësja e demokracisë në botë.

Rama e qujati të padëshiruar. Unë besoj se marrëdhëniet nuk kanë arsye të ndryshojnë pavarësisht nga papjekuria e kryeministrit, janë strategjike, nuk ndryshojnë, pas këtyre zgjedhjeve duhet të forcohen.

Deklarata e Ramës është e papjekur dhe tregon se sa i papjekur mund të jetë një njeri që profetizon diçka që vetë amerikanët nuk e kanë kërkuar”, deklaroi Blushi për News 24.

REMOTE_ADDR:[]

12 komente në “Ben Blushi: Rama u tregua i papjekur që sulmoi Trump”

 1. basri says:

  Sa i pjekur ishe ti Blush kur flisje per shqiptaret e Kosoves qe te dalin ne zgjedhjet nacionale te serbise ne kohen kur Kosova ishte brutalisht e okupuar?
  Blush, s’je majftueshem shqiptare. Jane ceshtje te medha keto per ty.

 2. majlinda says:

  more Blush piqu njehere, gjithmone te flet goja jo mendja, se mendjen e ke si te luftosh Ramen, dhe cdo gje e shikon erret, Ramo dha nje opinion te tijin, dhe nuk i plas fare nese i pelqen Trump apo jo, ka thene edhe Merkel qe nuk do te donte ta shikonte Trump Presidente te USA, po del tani dhe vete Jeorge W.Bush dhe gruaja e tij nuk kane votuar per Trump, dhe sipas teje ata duhet te lene ameriken dhe te ikin ? Ik ore pirdhu me ate llogjikjen tende te nje njeriu qe kerkon sherr dhe hakmarrje , mesohu te jesh qytetar se nuk je !

 3. djali ilegjitim i Klintonit says:

  Mos ja vini re , ka qene nen efektin e droges (i dehur nuk mban pergjegjesi per ato qe thote) . Pyeteni sot ç’fare do te thote , eshte gati ti beje nje “pipe” Trump-it me kenaqesine dhe peruljen me te madhe . Rama dihet eshte nje pro amerikan i thekur as qe vihet ne dyshim.

 4. koli says:

  ok rama beri gabim, edhe ai njeri eshte.
  e rendesishme eshte te kuptoj se si jepet gojes kot e te ecim para.
  por kjo ste ben ty blusho me te mire se ramen

 5. Ivan i madh says:

  O i pjerdhur Blushi do sdo ti, une apo nje tjeter dhe mund te flasesh si te duash politika amerikane nuk ndryshon ne drejtim te Shqiperise si ta mirte z. Klinton dhe tani Trampi se ka interesat e sa gjeopolitike. E kete e di e bufi e jo nje njeri me nje logjike mesatare po ti me kete do qe te besh politike se te tilla politikane drejtojne qe shfrytezojne cdo aspekt si dhe fien e kashtes per interesat e tyre idiote. Ike o Blushi bejne dhe nje qitap tjeter ne lidhje me kete ceshtje se per te tjerat ke mare ere me kohe e po qelbesh.

 6. loli says:

  Po pse vertete u pelqen Tramp-i ketyre zoterinjeve?! Kjo eshte çeshtje pasioni kunder te tjereve, eshte çeshtje “dashurié”, por njerezimin nuk e ka mbuluar dashuria, por urrejtja duke mos vleresuar fare jeten e tjetrit. Kjo eshte fatkeqesi e botes sone moderne ne teknollogji (merite e shkenctareve qe shfrytezohet nga politikanet), por ne jeten shpirterore ka ardhe duke shteruar. Mua Tramp- s’me pelqen fare, nga ato qe kam degjuar dhe shikuar nepermjet medias, si njeri ne marrdheniet me jeten normale qytetare te tijen, ( se nuk mund te jeshe ndryshe vete dhe te ndertosh jete tjeter per te tjeret!), por amerikanev u paska pelqyer, ndoshta jane me prane interesave qe u ka shpalos ai. Ndersa per fjalen e Rames se do te ishte turp per Ameriken Tramp, le te presim e mos nxitohemi se kohen e kemi perpara dhe do te shikojme frutet e punes se tij. Per amerikanet as entusiazmohem e as me intereson shume se eshte zgjedhja e tyre, por per boten tjeter do te vleresohet ne perfundim te mandatit te tij. Prandaj politikaneve shqiptare apo analista te mos emocionohen shume, po te kene pak mend, se populli tyre shqiptar thote: dardha e ka bishtin prapa.. Pse e theme dhe ku e mbeshte: e mbeshtet tek ajo qe u tha edhe nga amerikanet , por edhe nga shqiptaret qe Clinton ishte per fitore me mbi 70%. Prandaj le te mbajne koken mbi shpatulla, mendjen ne koke dhe trupin mbi kembe normale te pathyera per te folur. Nuk e kam fjalen per Blushin, Bashen…apo analiste si nje fare Nesho qe e degjova ne tv Report sot, por per njerez me te pergjegjshem e kompletuar per idealin njerezor. Prisni.

 7. Muzapopullore says:

  Fitorja e Trump eshte fitorja ndaj 90% mediave te korruptuara .

 8. Spata says:

  O BIBILUSH, Rames i merret parasysh se eshte politkan i 1 vendi te vogel. Kurse ti je 1 HIC. Hajt qerrohu MORR B…e.

 9. Diplomat says:

  Blush je nje cik i shitur ti. Nuk perben me cudi se sa shume intelektuale si puna jote jane shitur dhe kane shitur interesat e vendit dhe te popullt me lustren e intelektit te tyre. Te fitosh dicka te padrejte me intelekt eshte edhe me keq se sa dikush qe e fiton ate me brutalitet. Sepse supozohet se ju intelektualet i beni gjerat duke qene te ndergjegjshem.

 10. ..edhe Bushet kane votuar kunder TRUMP,por askush nuk i quajti te papjekur…vota eshte e lire..demokracia eshte test…papjekuria,servilizmi,ovacioni i kote kane nje dere..dhe sduhen perdorur ,se nuk te japin fitore… mendoj se shpejt do te rafshohen mendimet personale ne interes te se ardhmes…ti gezohemi hapjes se negociatave..per vendin tone,te pershendesim votat e “armiqve tane te dashur”Serbe e Greke .. pertej politikes se ashper,por fqinj te mire…te bejme diferencimin..me votat e turpit te opozites tone..

 11. Populli says:

  Kishte pire mall skarco gjatoshi kur e tha. Tani i ka ardhur malli i mire nga Turqia, dhe eshte kthjelluar. I falet.

 12. niki says:

  Dy fjale per Blushin : e sulmoi partine e tij 3 vjet me pare, qysh kur filloi te drejtoje vendin , per interesat e tij sepse nje dite kishte menduar te largohej siç ndodhi.Eshte nje njeri jo i besueshem dhe narçizist.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *