Dhe Strazo entuziasmohet nga fitorja e Trump në SHBA: Rama të japë dorëheqjen. Nuk përfaqëson asnjë shqiptar

grupi pdNuk mund të kalonte një ngjarje e tillë si fitorja e Donald Trump si president i SHBA pa u komentuar nga deputeti demokrat Gent Strazimiri, që për ngjarje të tilla që kërkojnë thellësi mendimi, ai është pararojë e deklaratave të PD.

Ka qënë në gjendje shumë të “amplifikuar”, teksa në emër të PD kërkon dhe largimin e kryeministrit shqiptar se ka qënë me kundërshtarin e Trump, Klinton. Megjithëse Strazo harron se në konventën e Klinton ishte kreu i PD Basha dhe Rama u ‘kryqëzua’ atëherë pse nuk mori pjesë.

Partia Demokratike i kërkon Edi Ramës të japë dorëheqjen si Kryeminstër i Shqipërisë. Shkak për këtë ështrë armiqësia me Shtetet e Bashkuara të Amerikës që kreu i ekzekutivit shpalli pak muaj më parë nëse Presidencialet në SHBA do të fitoheshin nga republikani Donald Trump.

Vulosja e rezultatit pak orë më parë në SHBA dhe shpallja President të SHBA e Donald Trump, për deputetin e PD-së Gent Strazimiri nënkupton dhe dorëheqje të menjëhershme të kryeministrit Rama.

“Ky individ duhet të japë DORËHEQJEN SOT! Nuk përfaqëson më asnjë shqiptar të vetëm!  Nuk përfaqëson dot Shqipërinë në marrëdhëniet me më të rëndësishmin PARTNER STRATEGJIK të vendit! DUHET TË ZHDUKET SOT!!!”- shkruan deputeti demokrat Gent Strazimiri i cili publikon dhe intervistën e Edi Ramës në Klan Kosova ku ai thekson se “Zgjedhja e Trump president kërcënon marrëdhëniet diplomatike SHBA-Shqipëri”

Ndërkaq, nuk dihet nëse nesër që është dhe seanca e radhës plenare, demokratët kanë vendosur të paraqesin mocion mosbesimi për këtë çështje apo nxorën Strazon thjeshtë për presion…!

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Dhe Strazo entuziasmohet nga fitorja e Trump në SHBA: Rama të japë dorëheqjen. Nuk përfaqëson asnjë shqiptar”

 1. Eltoni says:

  ohahahaha po pse po ti o strazo car perfaqeson apo tere koke penisat qe mendojne mbrpsht si ty…

 2. labi says:

  Na mbyten budallenjt

 3. Engjelli says:

  Dhe Trump u entusiazmua shume kur i raportuan mbi qendrimin trimeror te ketij Strazos per fitoren dhe ngarkoi stafin e tij ti raportonin qe ” Kush eshte ky burre qe ben kaq shume ndaj meje”?
  -Eshte Strazua, deputet i Shqup-it ne PD- i tha sekretari. Eshte ai deputeti qe rri dite nate me nga 2 kobure ne brez.
  – Nuk e mbaj mend -tha Trump.
  – Po eshte ai deputeteti mor zoti President qe e rrihnin ca deputete te tjere me rrip pantallonash sa here hynte ne banjo.
  – Pa he-tha Trump- qenka interesante kjo, po cfar qendrimi mbante kur e rrihnin?
  – Qendrim shume burreror. Koleget e tij e rrihnin, ai vazhdonte te fliste ne celular. Kete e bente si sfide ndaj kundershtareve, qe medemek une nuk caj koken per ju…-i tha sekretari.
  -Amani more tha Trump. Sa te filloj nga detyra, te parin qe do te takoj do jete ky Strazua. Por si me keshiloni ju te shkoj ta takoj ne Tirane apo te vije ai ketu?
  – Vjen ai vjen, vjen bashke me Ristanin, c eshte ajo fjale.
  -Oh sa i lumtur do jem ta takoj njehere, kete fare burri- perfundoi Trump.

 4. PD says:

  Te mos jape doreheqjen , por ti kerkoje ndihme erdoganit

 5. bursa says:

  Shiko bursat sot, mjeran!

 6. Albania says:

  O idjot jeni ju partia e plehrave qe nuk perfaqesoni shqiptaret dhe proven e dhate dje ne Bruksel, ju jeni rraca me bastarde qe mund te ekzistoje …….fuck strazo…..

 7. tani says:

  Strazua,Ristani e Flamur karundari perfaqsuesit netto me tipik te PD.Intelekti i manget,mentaliteti fshatarak injoranca jane tiparet baze te gjithe PD.

 8. maximus says:

  kjo çeta e pd-se eshte bere si puna e asaj dhelpres, qe i rinte nga mbrapa dashit dhe shikonte koqet e dashit qe tundeshin dhe mendonte ; eee se do ti bien tani , e se do ti bien pastaj, ptuuuu race e qelbur, mos ua pafsha suratin ju injorante te trashe, edhe sot lulushi i qahej atij gjermanit, se eshte mbushur shqiperia me kanabis, s’po bejne ze te huajt , po hapin gojen keta te pd-se, edhe hiqen sikur u dhimsen shqiptaret e varfer keta morra , kur do ta merni vesh o çeta e pd-se, se kanabisi doni apo s’doni ju evroipa do ta konsumoje, ne mos nga shqiperia do te vije nga maroku dhe vendet e tjera.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *