Edhe në Shqipëri shpërthen festa/ Demokratët: Tani do zhdukim Ramën dhe Sorosin

Basha-e-Berisha1Fitorja e Donald Trump nuk është festuar vetëm në SHBA nga mbështetësit e Trump.

Festë ka patur edhe në një vend shumë larg Amerikës.

Bëhet fjalë për Shqipërinë.

Mbështetësit e PD-së, duke nisur që nga deputetë e aktivistë të saj, shkruajnë me entuaizëm se tani Trump do të zhdukë Ramën dhe Sorosin.

Ndërsa mediat pranë Bashës dhe Zenit, që prej mëngjesit kanë publikuar deklaratat e Ramës kundër Trump, duke paralajmëruar fundin e tij.

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në “Edhe në Shqipëri shpërthen festa/ Demokratët: Tani do zhdukim Ramën dhe Sorosin”

 1. Dr.Evil says:

  Pse Sorosi e voton Ramen o kallamoqa,bjerini me dore per 2-3 dite,pastaj kthehuni prap ne realitet.

  1. €piriiiiii says:

   Po e QETH shume USA&TRUMP per PDera Lylezimra Salira e Albani. Oooo CKara nuk pjerdh njeri per Shqiperi. Ti nuk je Kine Rusi Angli apo Gjermani qe te jesh ne Liste. Ju te gjith PD&PS jeni thjesht Puthadorè , piçoni kur thone siçilianet

 2. Demokrat-me Ramen says:

  Lereni Ramen ju Pd-ra. Shikoni Podesten qe ju financuat me para qe jane gjaku i Shqiptareve per te mbuluar pislliqet e juaja. Rama si do qofte po punon per Shqiperin. Mos i kujtoni gje popullin dele !

 3. T5 says:

  Luja u bo shok me Bashen. Basha pret urimet.

  E pa edhe Berisha nje dite te bardhe ne pleqeri. Ka nje sozi te veten ne WH tani.

  Reforma ne drejtesi vajti per lesh. Plepat do behen lisa.

  Lutuni qe ky Don-ald Korleone te mos nderprese TAP-in dhe te ringjalle SouthStreamin.

 4. Nostradamus says:

  Rames ti rruani koqet ore hajvane te PD. Me koqe kandari si puna juaj harrojeni te vini ndonje here ne pushtet.PD parti horrash, hajdutesh e kriminelesh.

 5. Albi says:

  Delirantet e PD-se . Po ç’fare lidhje ka injoranca juaj me Tump.Apo e mbani veten te djathte ju bathoristat me yllin pro serbe ne krye.O idiote Trump zeroi çeshtjen shqiptare dhe kaq mjafton qe shqiptaret te shohin punet etyre me shume kujdes .

 6. Malo says:

  Fitorja e Trump eshte fitore e vete Amerikes. Do te kemi nje SHBA me te forte si brenda dhe ne arenen nderkombetare.

  Politikat e SHBA nuk ndryshojne ndaj kombit Shqiptar, kjo eshte e sigurte.

  Per sa i perket gezimit ne radhet e PD dua te nenvizoj disa gjera :
  1. Ka ikur koha e ’91-’92 kur PD genjenin popullin ne emer te SHBA ,
  2. Puna e Qeverise e Kryesisht e Z.Rama eshte shume e vleresuar dhe e kenaqeshme ne keto drejtime :
  – Reforme teritoriale perfekte,
  – Reforme totale ne policine e shtetit. Nga police pa shkolle e pa kulture ne te rinje te shkolluar e me shkolle e trajnim perkates ,
  – Reforme aresimore. Mbylli rreth 30 kioska qe jepnin diploma fallco dhe genjenin brezin e ri,
  – Reforme shendetsore ,
  – Stabilizim i tregut te shitjes te energjise elektrike. Njerez qe nuk paguanin energjine e shpenzuar e parate i pinin raki ose luanin bixhoz !
  – Rilindje urbane ne cdo qytet te Shqiperise.
  Keto qe permenda kuuuuurrrrrreeeee PD s’munde ti kish bere.
  3.Politike e jashtme qe mbron interesat kombetare pa frike e servilizem.
  4.Nuk ka shqiptar qe nuk mbeshtet reformat e Qeverise Rama dhe te tjerat qe do te pasojne si vazhdimi i Legalizimit banesave, dokumentimi i tokes bujqesore tek ai qe e punon, Reforma ne Drejtesi , Etj.
  5.Ardhjen e PD ne pushtet e duan ata qe kan qene ne pune te pamerituar vete e femijte e tyre, pa aresim e pa merite. E duan ata qe nuk paguanin taksa biznesi, nuk paguanin taksa makine, nuk paguanin energjine e ujin. E duan karrike thyerit Si Jozefina Topalli e tj. qe duke sulmuar “Bllokun e ri” kerkonte te krijonte bllok te vetin e familjen e saj e keshtu disa ne PD. E duan pronaret me prona fallso qe kan grabitur Shqiperine. E duan nje minorance e paperfilleshme.

  Une mendoj se edhe ne shqiptaret do te perparojme si kombet e tjere duke kuptuar se perparimi vjen vetem me rregulla e ne zbatim te ligjit. Koha e rrenave, e zhurmes, shpifjes, mashtrimeve, budalliqeve ka ikur njehere e mire nga Shqiperia. Kush nuk e kupton eshte dhe do te jete me i mjere ne te ardhmen.

 7. koqja i pd says:

  kto te pd kane shku per lesh….. E kush ju thot ketyre te pd se trump eshte me pd? shkoni o koqe se jeni ba per ilace .pd ka hallin e reformes ne drejtesi se trump nuk do merret me albanin…. o pd parti hajdutash

 8. Ismail says:

  CFAR DO TE THUASH TI NOSTRADAMUS OSE ME MIRE TE QUAJ NASTRADINE QE JU PISSICIALISTAT JR TE PASTER,PO EDHTE SHUM E VERTETE SE PER 50 VJETE KENI KORRUR SUKSESE ME DRAPER E CEKANE KENI NDERTUR SOVISLIZMIN BRENDA KUFIRIT TUAJ IMAGJINARE… O SI SU VJENE TURP NGA VETIA JUAJ NGA FEMIJET TUAJ QE NUK KENI MINIMUMIN F TOLERANZES DHE AKOMA NUK GJENI KURAJON PER TI KERKUAR FALJE PJESES SE VUAJTUR NGA SISTEMI JUAJ..O U VRAFTE E KEQIA ATJE KU ME SHUM JU DHEMBE O QENER E BIJ QENESH.

  1. Ceni says:

   Mbas turpit te votes se djeshme qe votuat kunder hapjes se negociatave per ne be edhe banjot nuk pranonjne ti shurrosni ju. Prandaje llapni se te drejten e fjales nuk ju a heq njeri.

  2. Nostradamus says:

   Meso te shkruash shqip pastaj bej komente.

 9. nina says:

  Rames tia hajn mutin dhe PS.. kriminelet e PD e kan vendin ne burg

 10. Genti says:

  Qelbesirat e PD gezojne per fitoren e nje idioti te cmendur si trump.
  Sinqerisht me vjen keq per vehten qe dikur u kam dhen voten ketyre maskarenjeve te paskrupuj.
  Puh qelbesira fashiste.

 11. maximus says:

  keta jane vertet majmuna te pagdhendur, kjo çeta e pd-se, nuk e dine se politiken e jashtme amerikane e udheheqin lobet e mbedha industriale, presidenti eshte nje kukull, ne duart e tyre. mendojne se me ardhjen ne pushtet te TRUMP, do vijne edhe keta ne pushtet dhe do ti shpetojne drejtesise popullore, le qe jane hajdute dhe kriminele te rendomte por jane edhe injorante,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *