FOTOT/ “WTF!” dhe “Zoti faltë Amerikën”: Titujt e mediave botërore

Fitorja e Donald Trump dukej shumë e largët dhe shumë pak besonin në të.

Por ja që ai ia doli suke surprizuar të gjithë, për mirë apo për keq.

Më poshtë ju sjellim  titujt e mediave botërore.

Disa kanë qenë ekstremiste, si e përditshmja britanike “Telegraph” që ka vënë si kryetitull “WTF!”, që nuk ka nevojë natyrisht për përkthim.

Një e përditshme spanjolle shkruan “Zoti faltë Amerikën”.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d1-114-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d1-114.jpg","attachment_id":"579197"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d2-111-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d2-111.jpg","attachment_id":"579198"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d3-114-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d3-114.jpg","attachment_id":"579199"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d4-104-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d4-104.jpg","attachment_id":"579200"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d5-93-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d5-93.jpg","attachment_id":"579201"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d6-81-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d6-81.jpg","attachment_id":"579202"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d7-67-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d7-67.jpg","attachment_id":"579203"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d8-60-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d8-60.jpg","attachment_id":"579204"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d9-50-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d9-50.jpg","attachment_id":"579205"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d10-43-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d10-43.jpg","attachment_id":"579206"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d11-34-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d11-34.jpg","attachment_id":"579207"}]

2 komente në “FOTOT/ “WTF!” dhe “Zoti faltë Amerikën”: Titujt e mediave botërore”

  1. qiri says:

    Akoma vazhdon o Mero te nxjerresh gazetat regressive? Boto ndonje entusiazem, sepse populli amerikan di cfare ben. Nuk jane shqiptare ata.

  2. anton says:

    nuk jane mediat boterore,por jane mediat e kontrolluara nga cifutet e amerikes.kesaj rradhen u doli huq me clintonin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *