Kjo është brilante/ Kryetari i PD-së: Faleminderit popullit amerikan që s’u magjeps nga Rama, siç bënë dibranët. Tani ta tërheqim zvarrë

bejkoDemokratët shqiptarë pas fitores së Trump, kanë shpërthyer kundër Ramës.

Por më brilanti është kryetari i PD-së së Gjirokastrës, Ronald Bejko.

Ai falenderon popullin amerikan që nuk e dëgjoi Ramën, ashtu siç bënë dibranët.

Nëse do fitonte Klinton, do ishim të dënuar të duronim suratin e këtij që shikoni në foto këtu poshtë që si lugat do na shfaqej në mesnatë në ekran duke ja detikuar vetes dhe llapaqenërisë së tij fitoren e saj pas prononcimit idiot si një megalloman i sëmurë që është.

Faleminderit popullit amerikan që nuk u “magjeps” nga “oratoria” e tij siç ndodhi të magjepsej populli dibran apo siç po magjepset Vilma Ikonomi, dhe Vilmat e tjera të miliardave të vjedhura, kur thonë se “Brandi shqiptar e ka emrin Edi Rama” ( Enver Hoxha, fanari ndiçues i gjithë botës)

E dimë që Shqipëria është shumë e vogël për të qenë në qendër të vëmendjes të fuqive të mëdha për çdo ditë e për çdo muaj, por ky për atë që ka thënë duhet të dorhiqet para se sa ta heqin zvarrë”, shkruan ai.

REMOTE_ADDR:[]

36 komente në “Kjo është brilante/ Kryetari i PD-së: Faleminderit popullit amerikan që s’u magjeps nga Rama, siç bënë dibranët. Tani ta tërheqim zvarrë”

 1. Para laci says:

  Ha ha keta te pd kane shku per lesh e kush ju thot ketyre te pd se trump eshte me pd? hajde parti parti leshi

  1. majlinda says:

   surrati jot mor roland tremb njerezit edhe kur buzeqesh per fitore, qe nuk eshte fitore per ty, eshte per ata ne anen tjeter te atlantikut, i kap dhe hiq zvarre Jeorge W.BUSH ish presidentin amerikan, se ai nuk e donte Trump dhe nuk votoi per te, megjithese eshte republikan ? e ben dot, dhe per Ramen nuk mund ta besh dot ti mor bandit bashke me banden tende te PD qe ne zgjedhjete e ardhesjme do jeni nje parti minore,
   ti dhe partia jote kete llogjik keni: keni llogjiken e dhumes, dhe te luftes dhe prandaj nuk mund te ecni perpara, dhe nuk mund ta coni shqiperine perpara.

  2. Kujtim says:

   Keta plera gjakpires vete remuja kerkoin keta #ytyr palare bejne deklarata sikur te jen keta presidenti i Amerikes. Keta te PD jan kundra vendit.ju te PD duhet te shikoni po kini sy , USA ka kulture nuk eshte si puna tuaj qe mbillni vetem urejtje TURP O TURI PALARE

 2. Kolagjet e Gjirokastres says:

  Ky eshte idiot. Pa familje, pa parti, pa shtepi.
  fati i tij ne jete ishte qe Lul Basha beri minister te brendshem ne kohen e Lazaratit kur dajot e tij benin gjysmen e mallit te Shqiperise dhe e ndanin me Ministrin sot Kryetar Partie Lul Bashen.
  Edhe Basha i lau borxhin. Falsifikoj zgjedhjet ne Gjirokaster per kete surat. Znj Kokalari, Como e kompani dhane doreheqjen ne shenje proteste per gjithe zullumin qe basha beri nja dy vjet me pare.
  Ky i qarfytyre beka edhe politike nderkombetare.
  Fundi botes
  Kjo eshte shqiperia

 3. Nostradamus says:

  Ik ore trap apo trump. Koka jote si k..r nuk ka aftesi te gjykoje per keto gjera. Rames ti ruash koqet ore koqe kandari.

  1. harillaqi says:

   Nostradamus! Dakord me ty.Do shtoje se ky Ronald Bejko qenka trap.dhe ti rruaj lesht Edi Rames dhe jo ta heq zvarr.T’i haj koqen e m…t.

  2. Kujtim says:

   Te lumte goja o NASTRADUMS po Rames tja ferkoi koqet po ti laj duart mire me par. Injorant PD

  3. Kujtim says:

   Te lumte goja o NASTRADUMS po Rames tja ferkoi koqet po ti laj duart mire me par. Injorant PD ky turi peshkaqeni

 4. Legjenda Blu Dinamo says:

  Nuk pihet hashash qe ne mengjes o Rono,se ke haluciancione gjithe diten pastaja. Apo harro qe ju te Lazaratit keni fituar imunitet nga tymosja 25 vjecare!!!!

 5. kombi says:

  MOS FLUTURONI ME BISHTA PRASI ,MORE VEMIE TE PD -se .KJO FITORE NUK ESHTE QE TE FITOJNE DEMKORATET TANE . AMERIKA DO TE MBESHTES GJITHMON SHQIPERINE . TRAMPI NUK ESHTE I VETEM NE QEVERINE E TIJ DHE NUK I INTERESON MENDIMET PERSONALE , KANE PROBLEME SHUME ME TE MEDHA .RAMA KA MBESHTETJEN E EUROPES ,NDERSA , BERISHIANET KANE VETEM MBESHTETJEN E ILIR METES ,QE SHKON SA MAJTAS DHE DJATHTAS ,PER JNTERESAT E TIJ .
  MJERE SHQIPERIA KU KA RENE !!!

 6. Ivan i madh says:

  Me qe fitoi Trampi nje tufe idiotesh si ky me ne krye Lulushen gezohen nga budalleku se mos me zgjedhjen e Trampit tani me te rene lapsit keta hipen ne pushtet e rezuan Ramen. Po kete ta kene te qarte kjo tufe idiotesh e sharlatanesh se ate qe bene keta ne Bruksel kundra popullit e vendit se ben Trampi per Ameriken dhe popullin amerikan.

 7. Taktik says:

  Trampi do ti cjerri MASKEN ISSIS-it !

 8. demokrati says:

  Nje dite e zeze per demokracine amerikane, Europen qe do te jete preja e Rusise, dhe per Shqiperine dhe sigurine e saj kombetare. Pas Brexit kjo ishte nje levizje nga ato qe do te shkaktoj termet gjeoplotik. E vetmja shprese e botes se lire, liberale, mbetet Merkel. Pas papergjegjshmerise kolektive te anglezeve vjen edhe edhe rezultati i frontit regresist ne SHBA. Mos haroni edhe Hitleri edhe ne fuqi nepermjet zgjedhjeve.
  Draj se Shqiperia do te kaloj ne duar te influences ruse nese SHBA e Trump do te terhiqet dhe do te krijoje vakum qe do te mbushet nga inflenca ruse. Zoti e ruajt Shqiperine.Dite e zeza po i vijne Europes.

 9. kusari hajn mbi majn says:

  a, c do pallohet tash Zike Marmita neper ballkan!

  1. Miri says:

   SA injorant jane keta te mjere cfare prisni dilni ne rruge dhe festoni se fituat zgjedhjet o rrace e poshter o mjere shqipetaret me cfare plehrash perballen cdo dite.

 10. vathi says:

  rruaja pak rames ti gjiro leshi….edhe 17 rama e fito prape…..

 11. miri says:

  Roland Bejko,as nuk me njeh dhe as qe te njoh.Me kete shkrim qe ke bere me kaq urrejtje per
  K/Ministrin e Shqiperise ,tregon se ç’fare bagazhi ke ne koke.
  Po te ishe ashtu siç shkruan ti,do te kishe fituar Bashkine e Gjirokastres.
  Ramen nuk e kane marre zvarre burra me ko.. e jo ti lepur.
  Ke sy?ne se do te kishe nuk do te shprehesh ne kete menyre.
  Mire popullin e Dibres e genjeu,po tere popullin ne 2013 dhe ne zgjedhjet lokale a mund ti genjente.
  Perpara Rilindje me Edi Ramen ne krye.

 12. arben says:

  Me trap se ky qerosi i Gjirokastres nuk i jepet rasti te pjelle ndonje grua shqiptare.Kopuk e bir kopuku paska qene.

 13. saliu says:

  Po per PD qe votoi kunder hapjes se negociatave te Shqipertise me BE-ne cfare mund te na thuash o kokeshpulle?

 14. england says:

  Ka konsumuar shume hashash sot i ziu kryetar i PD-se prane Lazaratit!Shqiptaret cdo dite binden me teper se kush pretendon te vije ne qeverisje ne te ardhmen,keto lloj reagimesh nga ca palaco si ky ne foto thjesht dhe vetem i shtyjne mundesite e opozites per te marre pushtetin,dhe nuk behet fjale brenda kesaj dekade,por pas nja 15 vitesh nese ja dalin te bindin shqiptaret,dhe nese ndryshojne qendrim nga idiotlleqe te tilla ,dhe deri atehere lideri i tyre do jete duke e perdorur fb-un nga dhomat e burgut…

 15. pro says:

  bobobo..polikan eshte ky???

 16. Albania says:

  Te gjithe beqirat e PD jane ven ne rradhe ti rruajn trapin Edi Rames duke filluar nga ky pederasti i Gjirokastres.

 17. Eltoni says:

  Ozot na ruaj nga keta koke penisa keta te cmendur mendore-tradhetre-vrases-etj,,boooo sa te pafytyre kta plera qe votuan kunder Shqiperise,opo keta kane siden mendore,rrace e poshter,TURP….

 18. demokrati says:

  Perfundimisht pd-ja nuk ekzistonm me. Fatkeqesi qe ka qene parti kryesore dhe eshte drejtuar nga keta injorante per kaq vite dhe vazhdon te drejtohet po nga keto injorante qe sa vijne dhe lajthisin cdo dite e me shume. P o mire Edi Rama dhe shume udheheqes te tjere europian dolen hapur kunder TRAPIT(TRAMPIT) PO Luli si do e justifikoje pjesmarrjen ne fushaten e znj.Klinton kur duhet te ishte te trapi ,se Amerikanet nuk i djegin kollaj letrat dhe ky trapi do ti thote lulushit ,mire edin e di qe e kisha kuner po ti cpate qe shkove te armikja ime?

 19. Danoldi pi Rrashbulli says:

  Donald Tramp e deklaroi: mezi po pres qe te bashkepunoje me Lulezim Bashen per te rrezuar Edi Ramen dhe per ta terhequr ate zvarre neper rruget e Shqiperise.. Ky do te jete prioriteti im ne 100 diteshin e pare te presidences time.

 20. nina says:

  Shiko tullen, se sic je tull ke dhe trut te tille te mbuluar me mut o qelbesira e pd.. kurse Rames i urojm suksese ne berjen e Shqiperise…

 21. Ana says:

  O zot cfare mllefi dhe urrejtje mbartin keta njerez, dhe arsyeja e vetme eshte mospasja pushtet. Ndyresira , plehra te pariciklueshme jane mbledhur ne partine antikombetare PD. Per interesat thellesisht personale ose te nje grupi individesh te paformuar si puna e ketij, mbajne peng dhe ate grup shqiptaresh qe i voton me pasterti dhe zemer keta derra vetem per fakti qe jane ne PD. O zot na ruaj nga idiote te tille…

 22. CERCIZ TOPULLI me thone.... says:

  O Roland,o koke pa qime sa di ti di bitha ime.

 23. MONDI says:

  KU E KENI GJETUR KETE DJALL. ATIJ VETEM BRIRET I MUNGOJNE ,SE PO TA LYEJSHE ME TE ZEZE ESHTE DIALLI VETE.
  NUK E SHIKONI SE SI KA BERE PIS FAQEN E GAZETES ? KUSH ESHTE KY PALACO ? KJO OPOZITE KU I GJEN KETO QENIE TE PESHTIRA ?

 24. Fatosi-kosove says:

  Kur djalli i gezohet fitores se te tjereve,siq ban ky tullac qe paska ndermend tia marri ne goje Rames,kjo deklarat e tij eshte vetem nje nga arsyet pse shqipatret kane votuar per Ramen ne vitin 2013 siq kishin votuar edhe sa here qe ishte kandidat epr kryetar Tirane por qe ne KQ skishte kesi kriminel si ky e ristani qe ta shpqllnin fitue qofte edhe kriminelin e shqiptareve millosheviqin kundrejt Rames,e kush mund ta beje kete pos keta qe jane pjese e kopese qe quhet PD,ne fund mos harro ti pa floke se sdo ta mrrin ymri ta shofesh kopene tende ne pushtet kurre,me apre kan me te dal brinat se floket hiq se hiq sesa te fiton kopeja PD,ju e keni vra veten duke u pozicionuar ne krah te armiqve per inat te kombit tuaj,edhe putini u gezua sot shume edhe pse Trampi do ti dali edhe me i rrezikshem se Klintoni sepse ai eshte amerikan dhe respekton vendin dhe kombin e vet,e nuk eshte fale zotit as ne PD as nga rusia as nga serbia as nga siria as nga iraku,afganistani,bolivia apo dreqi i mallkuar si ju.

 25. Gaspri says:

  Po more po. Ke shume te drejte te urrejsh kaq shume Ramen si ti dhe te tjeret nga stani i yt, sepse zotrote mirrje gjysmen e fitimit nga droga e Lazaratit dhe pasi ngelet pa gje, niset lazaratasit ne territore te tjera dhe Rama nuk po u len kusur duke u a djegur neper depo, pra perseri ke ngelur pa gje. Kjo eshte aresyeja qe ti hidhesh si gjarper po po u vjen fundi, do merrni ate qe e keni merituar me kohe, do u dalin per hundesh vjedhjet, krimet, vrasjet, tradhetite, kontrabanda etj.
  Populli kerkon hakmarrjen ndaj ju rrugaceve qe i jeni turrur Rames pikerisht se eshte ne krahun e popullit dhe se po ringjall Shqiperine.

 26. alphade says:

  Ruajna zot nga budallenj te tille si ky Bejko , mirese kanunoret
  njihen per primitivitetin e tyre dhe e matin cdo gje me kutin e
  tyre tribalist, por Ti more zoti Bejko nga dole apo mos valle ke
  pi ” hashash ” Laxarati dhe flet brrockulla .Per mendimin tim Ti
  fare ” tabula rasa” ne njohejen e politikes amerikane dhe mendon
  se deti u be kos ! Jo more jo ! Politika amerikane ,me nuanca,por ka
  vazhdimesi dhe vertete Ti dhe Qimi Pekes mendon se kandari amerikan
  do te anoje nga Ju qe jeni shndrruar thjeshte ne nje bande qe udhehiqe-
  ni nga nje plak i pjerdhur, qe ora i ka mbetur ne Vicidol dhe ka harruar ta
  kurdise ! Thjeshte Mjerane, thjeshte gjynah-kare !!!

 27. tonini says:

  Po pse shifni endrra me sy hapur,o trapa,po ju akoma se keni marre vesh se keni shku per lesh.Me ju eshte mbyll kontrata.

 28. Ali babushi says:

  Po le nam ore lulush, po kaq budalla ste dinim o I lodhur, largoju sa me shpejt ,se edhe ato pak mend qe te kane mbetur po ti Marin budallenjte qe mbledh reth vetes ,dhe mos shko me ne takime me ramen se u bere lolo pazari me keq se cje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *