Laura dhe George W Bush: Nuk votuam për Donald Trump

bushKanë pohuar atë që pritej. Çifti presidencial që banoi në Shtëpinë e Bardhë nga 2001 në 2009, ka pranuar publikisht se nuk kanë votuar për kandidatin e partisë së tyre, Donald Trump.

Familja Bush, e cila ka nxjerrë dy presidentë, baba e bir, mbetën të zhgënjyer nga trajtimi që i bëri Trump rivalit të tij Jeff Bush, gjatë garës brenda Partisë Republikane.

Ish-presidenti W Bush nuk u përzje shumë në fushatën e të vëllait, po ka bërë përjashtim për kandidatin Donald Trump duke e vënë në dyshim përshtatshmërinë e tij si kandidat të Partisë Republikane.

 

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Laura dhe George W Bush: Nuk votuam për Donald Trump”

 1. Fans Trump says:

  E kujt i plasi bytha per ju e votuat apo jo : e votoi populli Amerikan dhe pike.

  1. mirel says:

   Votat popullore i mori Hilari o Trmp fun

 2. LORA says:

  Presidenca e Xh.W.Bush daton ne periudhen e viteve 2000-2008 .

 3. Altin says:

  Normal qeti jo , ti votove per FAMILJEN !

 4. Alban Hamzai says:

  Bush karabushi- nje nga njerezit me nivelin e intelektit me te ulet ne SHBA.

 5. labi says:

  Eshte per fasade! U ben qejfin demokratve

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *