Tallja e Bashës me shqiptarët, thërret “Fitore” megjithëse PD votoi kundër Shqipërisë…

bashaAshtu sikurse ishte paralajmëruar, kreu i PD Lulzim Basha doli sot me thirrjen “fitore” pas rekomandimit të KE për hapjen e negociatave të Shqipërisë me BE, edhe pse PD votoi kundër Shqipërisë.

E bëri këtë gjë edhe pas miratimit të reformës në drejtësi  në korrik të këtij viti, pasi e bllokoi për një vit e gjysmë, e bëri këtë dhe sot, pasi u përpoq me të gjitha mënyrat ta bllokonte dhënien e rekomandimit deri dhe me paraqitjen e amendamenteve në PE dhe votën kundër.

Lulzim Basha sot thirri “Fitore” pas rekomandimit për hapjen e negociatave të Shqipërisë me BE, madje theksoi dhe rendesine dhe kontributin e PD.

Rekomandimi për hapjen e negociatave të Shqipërisë me BE është një lajm i shkëlqyeshëm.

Shpresojmë që BE ka kthejë rekomandimin në vendim.

Ka një shpresë për të gjithë shqiptarët, pasi gjithnjë kanë njohur kriza të mëdha.

Ia dediokoj këtë arritje, ia njoh këtë arritje njerëzve të thjeshtë.

Si parti që kemi pasur moto “Shqipërinë si gjithë Evropa”, si parti që firmosëm stabilizim-asociimin, lëvizjen e lirë etj., por dhe reformat e thella që ne morëm hodhën gurin e themelit”, tha ndër të tjera Basha.

REMOTE_ADDR:[]

31 komente në “Tallja e Bashës me shqiptarët, thërret “Fitore” megjithëse PD votoi kundër Shqipërisë…”

 1. Pafytyrsia says:

  Pafytyrsia e Lulezim karagjozit ska fund. Festo sot me Aldo Bumcin FITOREN e madhe me padronin Saleh Vicodolin.

 2. ‘Ha ‘ha’ha’ha’ha. …..
  NO COMENT. !

  1. Saba says:

   Ky karagjoz paska qen me kriminel se sali krimineli por do te marr pergjigjen nga populli besoj shum qe populli ka mesuar dicka per ket karagjoz.

 3. Labi Vlore says:

  Bravo Luli Vocer.Asht merite e PD-se edhe fitorja e Trumpit ne Amerike.

 4. Kujtim says:

  Ky Basha eshte njeriu me i pa fytyre qe ka pare Shqiperia nonjehere. Ky pinjoll i familjes Berisha, Mashtrue me fytyre kameleoni njeri me shpirt te Lig ,ky gezohet kur shikon nonje te keqe, ky jashtokesor se njeri nuk eshte ,ka bllokuar ka votuar cdo gje per Shqiperin dhe kur i bejne te tjeret ky theret Fitore . Populli te ka par e te ka lexuar prandaj nuk te voton kure o i pabese plus ke vrar ke vjedhur parat ruges se kombit e shum te keqia i ke bere ketij populli

 5. Franci says:

  Me tarallak politikan se Basha nuk ka per te pare asnjehere ky vend!

 6. Fatosi-kosove says:

  Paftyresia dhe poshtersia jane dy kushtet qe duhet pasur njeriu per ta fituar driten jeshile per te hyre ne PD,te dy keto kushte luli i kishte plotesaur qysh moti,u fut ne kete kope duke garaur me te tjeret se kush i ka duart e lyera me gjak me shume,u krahasuan dhe te gjithe i kishin deri ne brryla,luli deri ne qafe dhe per tu bere kryetar pas sali berishes organizoi vrasjen e Olldashit,per kete u dekorua me titullin; “kryetar i PD-s”!
  Po ashtu kur me 21 janar 2011 dha urdher per te vrar qytetar vetem se protestonin kunder qeverise se tij,pas “suksesit” bashk me “profetin” kriminel sali berisha shkuan dhe festuan me shlivovica ne nje familje militanti te kopese dhe te nesermen thane se kishte ditlindje vajza qe pa anderr se ishte dhunuar nga Rama,edhe me pare kur ndodhi tragjedia e Gerdecit edhe pse u vrane 26 dhe u plagosen qindra qytetar ne emsin e te cileve edhe bagjanaku (kunati) i kryetarit te tij-sali berisha,ata prap festuan dhe te dehur per dite te tera se kishin mendjen te tragjedia por te fakti se rama do te kishte disa dhjetar vota me pak,keto jane arsyet kur luli dhe sali berisha thrrasin “fitore”,edhe pse ishin kunder hapjes se negociatave,keta skan ftyre ,tash thone se eshte suksesi i jone,vetem nje gje spo e kuptoj se si ka mundesi qe te shkoi njeriu normal pas tyre,ata qytetar qe kane familje dhe mendojne per femijet e tyre se jo per ata si ne Lazarat qe familje,femije,jete e çdo gje tjeter ju eshte bere kanabisi,droga,vrasja dhe pushteti.

 7. Eltoni says:

  ahahahaha DIARRE MENDORE ky flet ate qe i thojne+i shkruajne xeni-gita+plaku,ky as hollandezen nuk drejton dot….

 8. tonini says:

  Qe ka turli lloj mostrash ne politike,kete nuk e kam vene ndonje here ne dyshim,po si ky ,qe pretendon te behet dhe kryeminister,as nuk kam pare dhe as kam degjuar.Qofshin keta qe jane,se u bene gazi i botes.Nuk di cfare te them,se su ka lene gje pa thene per ta.Hajde besoi ketij qeverisjen,mos e thente zoti.

 9. Nave Na says:

  Me Nave Na fitojne te tane!
  Ta bajme Shqipnine si Kandahari!
  Ju premtojme talebaneve, se kur te fitojme zgjedhjet, do bejme kurban 140 qingja para Parlamentit dhe seancen e pare do e hapim me kengen “Ambulanca” te Sinanit!
  Do bajme nje koncert madheshtor me gjithe kengetaret afgano-siriane, duke fillu me Bujar Qamilin, Artjola Tosken e deri tek Sinani i Madherishem e Lek Plepi!
  Me Nave Na jane gjithe intelektualet e kambit si mullah Saleh Sheqere Berisha, mullah Shefqet Krsaniqi, Janullatosi, Xeni, Agim Doci, Jemin Gjana, Gita, Agron Gjekmarkaj, Cimi i Pekajve!
  Gjithe kremi i kambit asht me Nave Na!
  Me Nave Na fitojne te tane!
  Gjithashtu femnat ma te shqume te kambit jane me Nave, si Vjollca Vokshi, Sudja, Ciljeta, Greta Koci, cufoja & bubi kacurrel!

 10. © KENDVESHTRIM TJETER © says:

  Mos u habitni kur therasin femijet !
  Plaku “Mere” ku eshte fshehur?
  Ai qe ka me shume se nje vit,qe ka punuar ne Parlament,kunder 5 “kushteve”,ku eshte duke “notuar” ?

 11. Aureli says:

  O lyli , tregoja fitoren Aldo koqes

 12. Po ky fitore ka thirrur qe kur u be KRyetar i Pd-se,humbi zgjedhjet fitore therriti,Une nuk e di a merr njeri seriozisht kete kalli pa buke apo tallen me te,me rrote se ky eshte pak ti vesh epitete se ky se ka haberin fare.Mjere ata qe e kane kryetar dhe lumi tna marre ne me kete parti opozitare qe kemi

 13. adnan kondakci says:

  E tmerrshme, kur sheh qe ka ende plot teveqele, qe i shkojne pas kesaj force politike.

 14. mirel says:

  Fitore e keni qe diten e pare qe Rama mori frenat e qeverise. Duhet te ishit ose ne burg, ose me plumb ballit.
  Qelbesira

 15. Bumi says:

  A ka turp ky o njerez…!!!!!!! Mendoni sa do rrej per zgjedhje ky monster.. qe kur ishte kryettar bashkie dhe as rrugen e shtepis vet nuk pastroi…..plehre

 16. grer says:

  Po, po mor debil,
  Lere lere na shpetuat, ca thua po te mos ishit ju qe kendershtuat hyrjen ne KE (, s’do na kishin pranauar kurre). Nuk e di pse te gjithe qe takoj ne rruge ju quajne ca maskarenje , ca antishqiptar qe se keni faraen. Phtu plehra! Ato raportet mjeksore per gjykate i ke akoma! Ruaj , or trap se si dihet! Ky trampi si ka qejf fort muslimanet! Edhe ata hollandez!

 17. maximus says:

  ky eshte i pafytyre, tipik turk arab, ky te genjen ne mes te dites, ky eshte me i poshter se vete saliu, ky eshte kopil prandaj as nuk s’kuqet kur genjen, koken do hash o luli i vocer, i panden njerezit budallenj ky lulushi i vocer.

 18. berti says:

  Ç’fare ndyrsire.

 19. O pall, po si nuk u skuqe nje here o idiot, o rrugac, o i pacipe. E udhezove aldon me shoke qe te votonin kunder dhe te nxirrnin vrere ndaj Shqiperise, dhe pastaj pa pike turpi fillon e pellet si krric gomari fitore o teveqel. Si nuk te vjen turp o i marre, kur thua do te shkojme ne zgjedhje pa Edi Ramen si K/M. Po me ke te shkojme, ty te provuam dhe ti e di de c’fare na ofrove. Behu gati ta leshosh ate vend qe e ke uzurpuar.

 20. Nji pjese e popullit,e do buken me zfurk tek porta, me thoshte nji shok i vjeter ,per ndonji rast kur behej fjale per ndonji bukshkalur !
  ⚠⚠⚠⚠????????????????????????????

 21. I drejti says:

  Kaq trap eshte ky Lulushi sa as per te ruajtur lopet nuk vlen. Mos e merrni seriozisht kete koqe kandari se eshte kalama nga mendja dhe mungesa e burrerise.

 22. Spartaku says:

  Sot me shume se heret e tjera,Lulezim Basha,tregoi HIPOKRIZIN e tij.Ky eshte bere me hipokrit se Sali Berisha.Me duket se po i vjen mortja.Basha qenka vertete BUDALLA.Ate po e tall Berisha,i cili e ka mesuar si te dalin kundra BE-s per hapjen e negociatave,dhe Basha si i trashe qe eshte dergoi Aldo Bumçin ne bruksel te votoj kundra.Jo,jo more Luli,me keto sjellje te poshtra nen rrogoz,dhe qe po punon prapa kraheve te popullit,nuk mund ta mashtrosh dot dhe populli nuk do ta jap voten,dhe do te ndeshkoi rende.Ti je kundra vendit tend.Ik me mire.Shko ne Holland te vila jote,dhe bej qejf,se nuk je ti per te drejtuar pd-ke dhe shqiperine.

 23. genci says:

  ka kohe qe je bere pall!

 24. X says:

  Hahahaha. Ky po behet me “legjendar” se padroni i tije.

 25. X says:

  Kjo eshte tamam ta kthejme dhimbjen ne fuqi.

 26. ABC says:

  As ambasadori Amerikan. As ambasadorja e BE-se. As mazhoraca nuk ja dolen mbane. Luli me fuqite e tije e fitoi vete kete beteje. Vetem Bumci me Islamin desh ja prishen por Luli ishte i vendosur dhe ja doli mbane. Bravo o legjendari Luli.

 27. QYTETAR says:

  I gjithe grupi i PD eshte skandaloz . Do te ishte fatkeqsia me e madhe per Shqiperine ,sikur keta te vijne perseri ne pushtet me ndihmen e Metes ,i cili eshte i pabese . Ardhja e Bashes ne pushtet do te thote Shqiperia perseri RRUMPALLE . Keta do te prishin cdo gje qe u ndertua nga Rama ,do te prishin cdo investim ,sepse keta mendojne vetem si te pasurohen jo per shtetin . PD dhe LSI nuk e duan ta
  fusin Shqiperine ne BE , sepse vetem keshtu ata jane te lire te bejne cfare te duan ,nuk duan reformen ne drejtesi ,sepse kane bere shume zullume dhe nuk duan te shkojne ne burg me duart e tyre . Populli mbetet peng nga pislliqet qe keta kane bere dhe vazhdojne te bejne . Vetem bashkimi me Europen do te sjelli te mira per popullin , investitoret e huaj ,qe do te thote , shume vende pune dhe rrogat e larta si ne EU .GJITHESHKA VARET JO NGA MASHTRIMET E BASHES ,QE DON ME CDO KUSHT TE JETE KRYEMJNISTER ,POR VARET VETEM NGA ZGJUARSIA E POPULLIT ,PER TE MOS U MASHTRUAR NGA KETA HAJDUTE ,QE TASHME I NJOHIM MIRE QE NUK BEJNE ASGJE VETEM SE GENJEJNE .

 28. basri says:

  Lulzim Basha eshte i pafytyre dhe tradhetare , sikurse udheqesi i tij Sali Berisha.
  Turp qelbesira. Si mund te votohet kunder venit tend? Primitiv te mjere!

 29. QYTETARI OPTIMIST says:

  Ceshte ky kameleon, maskara burre, i ndyre i poshter, pa karakter e dinjitet. Si ste vjene turpe more maskara, qe bashke me sali berishen, bete cmose, jo vetem duke penguare rreformen ne drejtesi, vetingun, pore edhe hapjen e negocjatave per ne BE. Fatmiresishte, per te miren e shqiptareve, SHBA, BE, vleresojne haritjet, punen e mire per ralizimin e rreforrmave dhe luften e perpjekjet qe bene qeveria Rama, kunder krimit, koorupsjonit. Te shkuane kote drekat e darkate, lulezim Basha me deputetin e djathte qe na nxori shtate prioritete, nga pese qe ka vene keshilli i evropes dhe qe i theksoi kancelarja Merkel. Me qe ta nxori bojen boterishte, ty dhe sali berishes, nxitove te lashe m…n me shure, duke u treguare solidare me zonjen Merkel, kre ju dhe zagaret tuaje, slate gure e kusure per te penguare rreformate, vetIngune dhe hapjen e negosjatave per kandidate drejte BE. Turpi u mbulofte o antishqiptare. Dotua shperblejme ne votimet e Qershorit cdo gje te keqe qe po mundoheni ti beni vendite tone. Plera.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *