Lulzim Basha uron Donald Trump-in, jep mesazh por ngatërron votën popullore me atë elektorale…

bashaLulzim Basha kreu demokrat teksa ka shprehur gëzimin për fitoren e Trump në SHBA, megjithëse kishte marrë pjesë në konventën e demokratëve të Klinton, ka treguar se nuk di të bëjë dallimin mes votës së qytetarëve apo popullore dhe asaj elektorale.

“Fitorja e Trump një mesazh i qartë edhe për ditët e errëta të demokracisë shqiptare”, ishte mesazhi i kryeopozitarit Lulzim Basha.

Duke folur për zgjedhjet në SHBA dhe fitoren e Donald Trump, kreu i PD-së Lulzim Basha tha se i jepte urimet më të përzemërta nga e djathta shqiptare, por edhe nga i gjithë populli shqiptar.

“Ky është një mësim demokracie që SHBA i dha mbarë botës se vota qytetare është ajo që vendos në demokraci.

Ky është një mesazh kuptimplotë për ditët e errëta të demokracisë shqiptare”, tha Basha.

Një ngaterrese e Bashes kjo, pasi Clinton fitoi voten qytetare-popullore, por humbi ate elektorale dhe Trump eshte Presidenti i ri.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Lulzim Basha uron Donald Trump-in, jep mesazh por ngatërron votën popullore me atë elektorale…”

 1. Juglindori nga Korça says:

  Ky eshte loqe fare a thua se Trumpi e mendjen tek demokracija shqiptare

 2. LORA says:

  Ketij birbos nuk I hyn ne qese mesimi I demokracise se Dibres dhe Shqiperise mbare,,,,por rreket se do pordhohet nga pertej Atlantikut.

 3. xeni says:

  mos nxirrni keto budallenj neper gazeta ..ky kriminel dhe idiot duhet te shkoj ne burg…

 4. Eltoni says:

  arben ristani sot deputet,ngaqe emeroi lyl ashen ne krye te bashkise Tirane…

 5. Emigranti SHBA. says:

  Akoma se ditekerka i mjeri Luli, se sishkone, nedermend, presidentit te arcem Z. Donald Trumpit, se ka nje lulezim basha analfabete, ,kryetare i opozites shqiptare. Amerika , ka strategji, te aferte dhe te larget, per mardhenjet me shtetet, jashte saje. Spyet se ekziston nje fare idjoti me emrine Lulezim Basha, qe akoma sditeka, te dalloi voten popullore me ate elektorale. Megjithate, servilizmi i keti te mencurite, Genjeshtrate e mashtrimet qe u bene qytetareve shqiptare, skane te sosure . Disa muaje me pare erdhi ne konventen e demokrateve ne Fllorida, me mendimin se dote fitonte Hillaria dhe ky dote ishte benjamini i saje. Tani , qe sfitoi, Irallia, e ketheu ndryshe pllaken, kerkone ti tregoi zotit Trump, se eshte ne krahe te tije, edhe pse ben gaf sdallone dote voten popullore, me ata elektorale, qe e dine te gjithe shqiptaret qe kane nje aresime shtatevejcare, se cdote thote njera e cdo te thote tjetra. Ky eshte juristi i diplomuare ne Holande, . Duket si ka hyre ne uiversitet, ashtu ka dale. Vetm nje gje mire te beje , te pengoi rrefrmen ne drejtesi, ta padise ne gjukaten kushtetuse vetingune, si antikushtetuse, te protestoi se perkethimi iderguare ne Venecje esjte bere gabime etj pengesa e sajesa. Tani qe Venecja, ketheu pergjigjje pozitive, i bie gjoksite , sukre eshte shpetimtari i rreformes, se bashku me SHBA, harovi i mjeri se kritika publike ka mare nga shteti Amerikane dhe BE, nepermjete ambasadorit Donald Lu dhe ajoo e BE, zonjusha Vlautine. PD, Sali Berisha e Lulezim Basha, jane pengusite dhe zvaritesite e qellimshem te rreformes ne pergjithesi dhe Vetingute ne vecanti, nga i cili, kane frike, ashtu gjukatu, si, prokuroret, politikanet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *