Pesë arsyet pse fitoi Donald Trump

trumpDonald Trump kishte përcaktuar pritshmëritë e tij që nga fillimi i fushatës presidenciale më shumë se një vit më parë, shkruan BBC.

Shumë pak njerëz menduan që ai do të garonte me të vërtetë, por e bëri atë.

Ata menduan që ai nuk do të ngjitej në sondazhe, por ai e bëri.

Ata thanë se ai nuk do të fitonte në rezultatet paraprake, por ai e bëri.

Ata thanë që ai nuk do të fitonte nominimin nga republikanët, më pas e fitoi.

Së fundmi ata thanë se nuk kishte mundësi që ai të garonte, lëre më të fitojë zgjedhjet e përgjithshme i vetëm.

Tani Trump është president i zgjedhur.

Këtu do të gjeni pesë arsyet si e arriti ai atë që nuk pritej nga shumica dhe ishte e pakuptueshme nga shumë.

1.Vala e të bardhëve nga Trump

2.Donald i papërshkueshëm nga plumbat e skandaleve

3.Ai garoi kundër demokratëve. Garoi edhe kundër forcave në partinë e tij. Ai i mundi të gjithë.

4.Faktori Comey, kur drejtori i FBI-së publikoi letrën në të cilën thuhej se do të rihapej hetimi për email-et e Hillary Clinton.

5.Ai i besonte instinkteve të tij.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Pesë arsyet pse fitoi Donald Trump”

 1. labi says:

  Po ju traper sikur para zgjedhjeve bete tjeter analize!
  zorraxhinj

 2. labi says:

  Po ju traper sikur para zgjedhjeve bete tjeter analize!
  zorraxhinj
  tani gazetar do ta mbash trapin ne goje per kater vjet

 3. hajn hajni i hajnave hajdut says:

  arsyja kryesore ishte se njerzit e thjesht amerikan jan lebetit nga refugjatet . dhe refugjatat shqiptare jan me te padeshirueshmit. jan gjarperinj helmues me shum koka. ti I pret nji atij I dalin tre,si puna e gishtave perpjet te sales.

 4. artur says:

  perse nuk i permendet keto 5 arsye para zgjedhjeve apo ishit te zene duke bere fushaten e Klinton. Duket se si mediat vrapojne vetem pas parave dhe asnjehere nuk thone te verteten. Tani qe fitoi edhe fshatari me i humbur di te beje analizen nuk ka nevoje per keto analiza qe deri para pese oresh tregonin fitoren e sigurt te Klinton. Nuk jane pese arsye , eshte vetem nje arye, popujt jane kenaqur duke votuar kriminelet, askush nuk i do me sado te fort te jene. Kjo eshte e vetmja arye :Votuan kunder nje njeriu kriminel

 5. hajn hajni i hajnave hajdut says:

  arsyja kryesore ishte sepse njerzit amerikan nuk duronin me Zike Marmitat shqiptare qe te endeshin rrugve te ameriks me flamur shqiptar n dor,me drog ne xhep dha thika ne brez dhe pasandaj te pellisnin xhamive si gomer shekujsh

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *