Profecia e Nostradamus për zgjedhjen e Trump: Pas kësaj, vjen fundi!

trumpMesa duket Nostradamus “qëllon” sërish. Ose të paktën ashtu besojnë një pjesë njerëzish.

Prej disa ditësh në rrjet qarkullonte “profecia” e tij që parashikonte fitoren e Trump.

Ja çfarë thuhej në të:

Kush mbështeste teorinë se Nostradamus parashikoi revolucionin francez dhe gjëra të tjera, është i sigurtë që në dokumentat e tij parashikohet edhe fitorja e kandidatit republikan në Amerikë.

Në një pjesë të letrave të tij (strofa 40)m thuhet se “false trumpet”, pra Trumpi, si president i SHBA-ve do të bëjë që “bizanti të ndryshojë ligjet”.

Sipas ekspertëve të Nostradamus, me bizant nënkuptohet Greqia nga ku nisi ardhja e emigrantëve që pushtuan Europën. Dhe emigracioni siç dihet është pika e doktrinës së Trump.

Por jo vetëm kaq. Në strofën 57 shkruhet se “false trumpet” do të provokojë mosmarrëveshje të mëdha.

“Një marrëveshje do të thyhet dhe fytyra e mbuluar me mjaltë e qumësht do të shtrihet në tokë”. Për disa kjo ka të bëjë me Izraelin, që në Bibël cilësohej si “vendi i qumështit dhe mjaltit” (Bibla, Numerikët, 13, 27-29).

Kjo do të thotë se fitorja e Trump mund të sjellë edhe fundin e Izraelit si shtet.

Në fund, strofa 50: “Republika e qytetit të madh”, pra SHBA, “do të çohet nga false trumpet në operacione të kushtueshme ushtarake”.

“And the city will repent”. Dhe qyteti do të pendohet!

REMOTE_ADDR:[]

23 komente në “Profecia e Nostradamus për zgjedhjen e Trump: Pas kësaj, vjen fundi!”

 1. mandala says:

  Po 2012 sikur ishte fundi???

  1. Edkari says:

   Fundi Rames….
   …………………………
   po kerkojme nje specialist qe di te rrjep se gjalli,
   besoj se pamvaresisht se specialiste s’ka
   .ne do ta gjejme

   1. nn says:

    une them ta provojme me ty ne fillim, di te rrjepi apo jo – pastaj shohim

    …………..t….p me nje “m”ne mes

 2. nostradamusi says:

  Ndoshta nenkupton fundin e llogjikes njerezore!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. Lpl. says:

  Shkoni mor falltore kondrabandiste e shtypes shikoni kush votoj Klinton pjesa e trafiqeve dhe e krimit te droges eshte e ndare dysh Amerika .Merrnu me teori konspirative tani mbas humbjes duan ta bejne profet Nostro Daun , asgje ska per te ndolle por disa gjera duhen te zgjillen ne bashkepunim dhe te kete nje tjeter mendim e qasje praktike .Bota ka nevoje per nje vizjon te ri pa konflikte dhe lufte .Ky pra do i japin fund rrezikut qe Vjen nga Bizanti dhe lindja mesme do i kthehet paqes dhe Izraeli do jetoje ne paqe se eshte toka qe ju ka dhuruar Zoti ku ferrat u bene peme dhe dhane fruta te bute dhe ku rrjedh qumesht dhe mjalte paqe pra jo lufte kete duan te gjithe popujt e thjeshte qe te jetojme jeten dhe sundojme boten .

  1. I paemërt says:

   Mesoni te shkruani shqip more ardhacake se na e bastarduat kete gjuhe te bukur shqipe por kur doni te beni dhe “kompetentin ” more analfabete

   1. Grigor says:

    Elle ti behesh për ca dhafe të thqiptuara gabim. Përllosja e shqipes është vepër mallështore e trapave ‘arllacakë’ që kanë blerë telefon, lle prollojnë budadhadhëqe të tidha.
    P.S. Për zotin, as vetë nuk e di çfarë kam shkruar. Por katunarët kompetentë që mezi shkruajne shqip besoj qe e kuptojne shume mire. Sa e veshtire qenka gjuha katunare mor burre i dheut?

 4. JAKALOQEJAKAKO says:

  Mos shko larg por ne Serine e Simpson te vitit 2000 e parashikon taman ate qe ndodhi. Edhe me 16 vite diference na mjafton te marim masat per here tjeter. Po Si nuk parashikoj Salen Nostradamusi aty do te kishte merituar tamam Titullin si nje nga Parashikuesit me te Afte te gjithra kohrave

 5. Kaso says:

  Nostradami ka pas pi mall…e dine te gjithe…

 6. Shuli says:

  Lpl. Ku e ke mesuar shqipen????? Se e shkruan shume mire. Me mire se ca shqiptare.
  Injorant. Ik ore shul meso te shkruash pastaj be komente ketu e te na japesh ment. Idiot.

  1. anamaria says:

   I ke ven emer perfekt vetes tende…shuli…
   Ashtu po dujesh edhe nga trut..shul…lloz…ect…Bravo !

 7. Lomy says:

  Hahahahhahahhahh Sa te lodh jeni… shif se mos ka qene obama false trumpet!

   1. nn says:

    do Zoti jua “bless”

 8. Lpl. says:

  Une kater klase kam se aq ka qene atehere , pastaj Shqipja ka evoluar kane hyre emra te ri si lloz shul e tjere dhe e gezofsh emirn qe i ke vene vetes .Shul jep mendimin tend prej shuli mos u mrrr duke me korigjuar mua per drejteshkrimin une sjam vetem injorant por jam edhe rrote karit qe shkruaj si gjithe karat qe shkruajne ne gazeta .Nga se jam kar nuk i shikoj se qfare kam shkruar para se me nise besoni te Nastra Dini ju apo Nastro i tjeter .

 9. Gimi prej Tirone says:

  Nastro. Si del ndeshja Shqiperi – Israel.????

 10. nastro says:

  barazim ose 2 .

 11. Plaku Xhuxhumaku says:

  Kohet e fundit eshte zbuuar edhe se Nostradamusi kishte parashikuar me precizion te larte se specia njerezore do te vazhdoje te dhjese pa pushim deri sa te shuhet.

 12. Populli says:

  Nuk vjen fundi jo. Kjo bote ka 4 miliarde vjete qe rrotullohet dhe do te shkoj po aq. Lojrat e vogla te perfaqesuesve te erresires qe jetojne ne planetin Toke, nuk jane gje tjeter vecse lojera te vogla. Drita, dashuria, krijimi, ekzistenca dhe krijuesi, nuk perfundojne kurre, sepse jane vete ekzistenca. Edhe sikur bota te zhduket nje dite, eshte gjithe ai Univers i pafund rreth saj.

 13. fieraku NGA ferrasi says:

  Me pelqeka parashikimi per greqine
  Do ndryshoje ligji i luftes camet do kthehen te pronat e veta
  Per sorrosin ka thone qe do kthehen ne izrael
  Sa per armatimet
  Nga ctha trampi sot
  Do merremi me mirqenien e popullit do ta bejme me te bukur ameriken keshtu do punesojme me shume njerez
  Duket qe do ndryshoje politikes e jashtme.
  Kjo e armati.eve bie poshte
  Do kete e vertete sic thote komentuesit .e lart
  Do kete marra nja dy viza Nostradamus.

 14. fieraku NGA ferrasi says:

  Me pelqeka parashikimi per greqine
  Do ndryshoje ligji i luftes camet do kthehen te pronat e veta
  Per sorrosin ka thone qe do kthehen ne izrael
  Sa per armatimet
  Nga ctha trampi sot
  Do merremi me mirqenien e popullit do ta bejme me te bukur ameriken keshtu do punesojme me shume njerez
  Duket qe do ndryshoje politikes e jashtme.
  Kjo e armati.eve bie poshte
  Do kete e vertete sic thote komentuesit .e lart
  Do kete marra nja dy viza Nostradamus.

 15. fieraku NGA ferrasi says:

  Me pelqeka parashikimi per greqine
  Do ndryshoje ligji i luftes camet do kthehen te pronat e veta
  Per sorrosin ka thone qe do kthehen ne izrael
  Sa per armatimet
  Nga ctha trampi sot
  Do merremi me mirqenien e popullit do ta bejme me te bukur ameriken keshtu do punesojme me shume njerez
  Duket qe do ndryshoje politikes e jashtme.
  Kjo e armati.eve bie poshte
  Do kete e vertete sic thote komentuesit .e lart
  Do kete marra nja dy viza Nostradamus.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *