Republikanët i rrëmbejnë të gjitha: Presidentin, Dhomën dhe Senatin

grafikuDonald Trump u zgjodh presidenti i ri i Amerikës duke përmbysur çdo parashikim dhe duke përgënjeshtruar gjithë sondazhet.

Por Republikanët nuk mund të gëzohen vetëm për fitoren e tij.

GOP (Grand Old Party) ia doli të fitojë edhe për zgjedhjet e Senatit dhe Dhomës së Përfaqësuesve.

Nga 51 vota për të marrë shumicën, Republikanët kanë marrë fiks sa u duhej, ndërsa Demokratët 49.

Ndërkohë që në Dhomën e Përfaësuesve, Republikanët kanë marrë 238 vota nga 2018 që u duheshin, ndërsa Demokratët 192.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Republikanët i rrëmbejnë të gjitha: Presidentin, Dhomën dhe Senatin”

 1. akrepi says:

  PO
  e vertete dhe e shemtuar
  Sepse Klinton mori voten Popullore
  a e kuptoni, te fitosh me 2 apo 3 pike para rivalit dhe ai te behet president
  o tempo o mora!!!
  Le te vene mend amerikanet skllavopronare te Florides, Xhorxhias dhe per me teper Pensilvanise, se do u duhet ky mesim i mire qe moren me Trumpin fitues
  Le ti shohin hajrit (Antikrishtit)

 2. kozmo says:

  Kjo do te thote qe Republikanet bejne cfare te duan dhe nuk i kundershtojne me demokratet .
  VETE ALI DHE VETE KADI !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *