Rama tregon arsyet e deklaratave kundër Donald Trump (dhe një thumb për ata që mendojnë se do përfitojnë politikisht)

Kryeministri Edi Rama ka shuar heshtjen dhe i është përgjigjur të gjithë atyre që i përmendën deklaratat kundër presidentit të Ri të SHBA-ve, Donald Trump, ndonëse kishte dalë në një konferencë me ambasadoren e BE-së Romana Vlahutin, për të marrë një lajm të mirë dorëzimin e progres-raportit të KE.

Rama e cilëson veten një pikë ujë në detin e gjithë deklaratave që janë bërë kundër Trump dhe thotë se është prekur nga to.

“Më lejoni t’ju them se jam shprehur kundër për Trumpin si kandidat se më kanë prekur si shqiptar, qytetar dhe kryeministër deklaratat e tij për Kosovën, myslimanët dhe emigrantët.

Nuk jam i vetmi, jam një pikë ujë në detin e deklaratave kundër tij.

Sot ai është zgjedhur nga populli sovran, dhe ka respektin tim si kryeministër i këtij vendi, për popullin, për presidentin ashtu si edhe në kuadër të miqësisë dhe aleancës strategjike me SHBA që nuk mund të vihen në dyshim”, sqaroi Rama.

Rama ironizoi ndërkohë ata politikanë që mendojnë se do përfitojnë nga deklaratat e tij kundër Trump, për të ardhur në pushtet.

“Keqardhje për disa agallarë të politikës që janë kaq mendjelehtë sa duket sikur sot janë gati t’i ankohen presidentit të SHBA për mua, por nuk funksionin kështu bota, SHBA dhe Shqipëria, jo më”, shtoi kryeministri.

REMOTE_ADDR:[]

61 komente në “Rama tregon arsyet e deklaratave kundër Donald Trump (dhe një thumb për ata që mendojnë se do përfitojnë politikisht)”

 1. rob i zotit says:

  ik o rama, populli thote mos e laj mutin me shurre se prape ere bie…

  1. Edkari says:

   E prisja qe te justifikohej me paburrerine qe ka.
   Edi Rama eshte ne fillimin e shkaterrimit tij.
   Ka dhe shume me keq se ai i libise.

   1. Adriatik says:

    Ti nuk je as kryeminister i kosoves as i muslimaneve po tani ngele si qorr nuk di ca te thuash.

    1. adi says:

     Kr rilindas
     Mire qe na qetesove se kujtuam se do I shpallje lufte amerikes.
     Vetem se duhet te pyesim dhe Trump ca mendimi ka. Ne eshte dhe ai dakort se nuk do ndryshoje gje!
     Se Trump dhe njerzit e tij nuk jane rilindas qe ti te tallesh e ti mashtrosh.
     Kr rilindas
     Trump nuk ka bere deklarate kunder shqiptareve
     Trump ka bere deklarata kunder mysylmaneve dhe ti nuk je as kryeimam I botes e as I shqiperise. Ti je zgjedhur I km I shqiptareve pamvaresisht fese.
     LerI mysylmanet ti dalin vete zot vetes.
     Prandaj qe problemin tend me Trump mos tja kalosh shqiptareve nese nuk largohesh vete ju takon mendjeve te ftohta e te pjekura te ketij vendi te te largojne bile sa me pare sa nuk eshte vone.

     1. Raimond vlonjati says:

      Rama kaloi tani ne sistemin :.. Dridhe like , beje trike lol

      1. Eltoni says:

       o raimond vlonjati car thote ajo dylqina juaj ate shiko ti …

   2. trojani says:

    Ti mos e rruaj , mbahe xhufk….
    Ne zyrat e shqupit idiotesia nuk ka limit ….
    Te gjatin e trampit ke per te mare ti dhe babaqafori yte prinsi i vicidolit….
    Ha ha ha ike kari i Edit….ike per lesh

    1. Lomy says:

     Them ta dredhesh me lsi sa je ne kohe… E paske vene dhe emrin fiks – marke prezervativesh.

     1. trojani says:

      Ke ndonje mendje ti lomy , te te shty m…n larte !!??
      Shqupist dhe ti ??? merni te gjatin e rames he per he, tramp do ja jap saliut kur ti veje ne amerik.
      Vazhdo shit fara dhe degjo prallat e plakut mere ti.
      ka perdia dhe per ty, ne mos ajo ka zeni.

   3. Eltoni says:

    Ti me nick ED…. me siguri do jeshe gita-xeni ose armina se plaku eshte i semure mendore,,juve jini serbo-greker tradhetare+pushta te shtrydhur e treguat fytyren anti komb ne KE duke votuar kunder,,yyyyyttttttt ndyresira…

    1. Edkari says:

     une jam ai qe te qi robt Eltono
     do ja qi dhe Edi Rames ca i kalon pragu.

  2. Tr says:

   NE SHQIPETARET JEMI POPULLI ME IDIOT NE BOTE . PERSE VAZHDOJME TA DISKUTOJME CFARE THA KRY EMINISTRI . DUHET TA MBYLLIM ,TA BEJME TE HARRUAR , PER INTERESAT TONA . SEPSE DHE VETE TRAMP NQS E KA DEGJUAR ,E KA HARRUAR ,OSE E KA FSHIRE, SI SHUME DHE SHUME DHE SHUME KOMENTE NEGATIVE QE JANE THENE PER TE .
   I MIRE APO I KEQ , RAMA ESHTE KRYEMINISTRI JONE DHE NE DUHET TA MBROJME DHE JO TI VERSULEMI SI UJQERIT E EGER .
   RAMA KA BERE NJE URIM TE THJESHTE DHE SERIOZ
   NE JEMI ME AMERIKEN DHE DUHET TA PRANOJME ZGJEDHJEN E POPULLIT.

  3. Kujtim says:

   Cfar ka ketu per tu diskutuar kushdo thot menfimin e tij. Shqipetaret po nuk u moren me thashesheme nuk duroin dot RAMA ESHTE TREGUAR I ZGJUAR ME POLITIKEN E JASHTME.JEPI RAMA EC PERPARA

  4. Kujtim says:

   Cfar ka ketu per tu diskutuar kushdo thot menfimin e tij. Shqipetaret po nuk u moren me thashesheme nuk duroin dot RAMA ESHTE TREGUAR I ZGJUAR ME POLITIKEN E JASHTME.JEPI RAMA EC PERPARA ………

 2. ttt says:

  Kur je fyell e te duket vetja sikur i di te gjitha ben deklarata te tilla boshe si per persona te vecante ashtu edhe per historite e popujve.

 3. sss says:

  Ajo dihet: para se te beje deklaraten i more leje trumpit

 4. Krio says:

  Amerika nuk esht Greqia dhe Serbia qe te flasesh si miu kur bie ne fucin e rakis dhe thot: ku esht macja tja bej njiher.

 5. Kur te flet goja sikur flet nga bytha o Edush says:

  Po ik se le nam. Mos u prononco fare.

 6. Trumpi shqiptar boss me 3000 euro ne banke says:

  Ik o legen narcisist! Deti i deklaratave kunder Trump perbehet nga ato qe kane thene njerez te ndryshem por jo lidere qeverish! Je i vetmi kryeminister ne bote qe me paturpesine me te madhe duke u bazuar ne arrogancen qe te mbizoteron fut hundet ne politiken e nje vendi tjeter, aq me teper nje si Amerika! Ajo gafe eshte e mjaftueshme qe ti te mos dalesh me ne skene e te dorehiqesh nga politika.

 7. Aleko says:

  Pse vetem rama foli ca fjale kunder, foli gjithe bota.ne fund te fundit nese cenohet vendi I tij cdo kryeminister e ka per detyre ti dale ne mbrojtje ndryshe sje kryeminister por nje Krio, sss apo ttt me fjale te tjera aSKUSHI……

  1. Krio says:

   Edhe nji here o fol e mba o dhit e ha. E di Edi ket se esht cun tirone

 8. Gezim says:

  Zoti Kryeminister,

  Kerko falje per deklaratat e bera ne CNN , ne ne SHBA, ne Tirane, ne Serbi, ne Kosovo e gjetiu!
  Ato ishin deklarata te papergjegjeshme per nje Kryeminister shqiptar.
  Trump nuk ka bere asnje deklarate kunder Shqiperise, Kosoves dhe shqiptareve ne pergjithesi.

 9. Nje qytetar says:

  Pe komentuesut e mesiperm !
  Hani mut , hani sa te doni !
  Edi Rama , nuk i mohon dhe as nuk i terheq daklaratat e tij kunder fashistit Trump !
  Ju , qe gezoheni , se duke fituar Irumpi , do te kete pasoja per Ramen , ju them :
  – Prisni o gomere , te mbije bar !
  Harrojeni , ju berishiste , maloke , hajdute , te gjithe ju Pe.DE.-raste , se do t´ju sjelle ne pushtet Trapi nga amerika !

  1. mirel says:

   O idiot. Nuk i takon nje kryeministri ne detyre te shkoje dhe te beje fushate electorale ne nje shtet tjeter.
   Eshte gafe politike.
   Sipas teje eshte debil deri ne fund.
   Sot duhet te kishte detyren ta uronte per fitoren.
   Kaq. Jo berr berr.
   Trap dhe idiot.. Tani duro dhe langot e Berishes qe duhet te ishin ne burg.
   Gabime te njepasnjeshme.

 10. disa, te ahstuquajtura figura politike, edhe ndonje poltikan si sali berisha, zbuluan vehten, padashje si serb. cdo poltikan shqiptar atdhetar e shqiptar I vertete, do te kishte reaguar ne mbrojtje te te drejtave te kosoves nga kasapi milloshevic. berisha, qe furnizoi makinen ushtarake serbe me nafte per te vrare Kosovar, berisha kundershtar imarrveshjes se rambujese qe I dha pavaresine kosoves, sigurisht qe eshte kunder atdhetarit kryeminister edi rama. sigurisht me berishen jane edhe sypeshkaqeni, edhe djali tjeter I tij, edhe strazimir alltia, do te jete edhe muli I tredhur ne ude-serbe e I amnistuar nga berisha e llalla. berisha e meta nuk fitojne pike duke mbrojte serbine e sulmuar ramen. berisha eshte I ldhur pazgjidhshmerist me serbet si me sllobodanken liria. I marrshin te keqen kosoves berisha, sypeshkaqeni, luli e muli bashke me strazimir alltine.

 11. Mirush says:

  Ore ju jeni trashur nga trupi dhe mendja. Ku ishte paburreri Rama? Thjesht tha motivet dhe nuk kerkoi falje. Basha sulmoi te gjtieh ju ne PE, votoi kunder hapjes se negociatave ndersa sot thote fitore, e ju merreni me Ramen? JU shkerdhefsha trute o popull idiot. Ju nuk meritoni njerez te mire dhe te zgjuar ne krye te vendit, por doni te jetoni si skllever, si bythqira ne vendin tuaj. Jeni pa dinjitet, bageti e trashe, copa mishi me dy sy qe nuk shohin perpara por vetem majtas-djathtas.

 12. tfgs1 says:

  legen burre………………

 13. Shume bukur dhe sinqerte e beri deklaraten kryeministri shqiptar !
  Jo ,Edi Rama , por edhe partia e Trapit ishte kunder tij.
  Kunder tij ka qene e gjithe bota .
  Perkundrazi,besoj se Trapi ka per te ndermarre ndonji udhetim per ne Shqiperi !
  Megjithate ,i urojme Trapit ,pune te mbare ne shkaterrimin e Globit !

  1. tfgs1 says:

   idiot i lindur…………….

 14. kozmo says:

  Euforia Berishiane tregkn nivelin shume te ulet te tyre , ato jane te etur per te marr pushtetit perseri ,pasi jane kenaqur shume nga perfitjmet e tij . Mendimi qe ka shprehur Rama eshte i lire dhe Tramp nuk i intereson fare ,ai jeton ne demokraci , ku cejcili shpreh hapur mendimet e tij ,sikurse dhe vete Tramp . Ai nuk do te vij per tu hakmarrur ,sepse lista kundra tij eshte shume e gjate. E vetmja shprese qe kane demokratet e leshit ,eshte rikthimi i Metes me PD ,pasi Meta akoma nuk eshte i vendosur .Gjithesesi Europa mbetet kujdestarja jone ne te gjitha hapat drejt saj . FAKT ESHTE QE RAMA KA FILLUAR TE VENDOSI SHTYLLAT E NJE SHTETI DINJETOZ ,POR DUHET AKOMA SHUME PUNE DHE SHUME PARA, PER TI ZBARDHUR FAQEN KETI VENDI .

 15. undefined says:

  Te gjithe shurrtoret e Janulles kane “gjetur” preteks te tuurren Rames se gjoja na paska share Tramp kallaren hahahaha nuk e pertypin dot zagaret dhe b..lepiret e grekeve zborrin qe ju ka bere Rama gjate ne te gjitha drejtimet atyre politkaneve greke te dhjere qe kujtonin se mund ti tregonin Rames se ku jan arat hahahaha ik ore plehra pa shtylle kurrizore thjesht tufa laparakesh qe te beni te vjellesh nga era e qelbet e juaja ore llum

 16. Devolliu says:

  Nuk eshte hera e pare qe tregohet i paburre.
  Kryeminister legen dhe individ i papergjegjshem.
  Do i lutem zotit te mos jem asnjehere ne doren e ketij palaçoje.

  1. G says:

   Ik ore baltaxhi Devolli shko laj breket se te vjen era shurre ore mortje

 17. Diana says:

  tfgs1 o legen ,burre kurve ….zagar i grekeve ti rruash bolet Edi Rames…..
  Sa per komentet e tjera sinqerisht me vjen keq per opinionet e tyre te cekta dhe egoiste.
  Perse e shani Ramen???? Cfare po lepin ai???? Ai foli dhe dha opinionin e tij kur ky sharlatan me emrin Trapi -Tramp tha “qe ishte gabim i madh qe Nato sulmoi kosoven….”
  Natyrish fare normale cfare Edi Rama tha per te dhe ai nuk po e mohon o provinciale me tru sa nje koker gruri….

  Edhe amerikanet e thjeshte ,klasa e mesme, qe kam ne zyre thone:”His victory it’s scary ….!!!!!”

  1. tfgs1 says:

   idiote/idiot e/i lindur………………[email protected]@ck you!

   1. Diana says:

    Turkofagos1 o letyre greke e perziere me llumin shqiptar ti mender me ha mune ….

  2. valer says:

   Po jo me debile se nuk kane thene Trumpi qe ishte gabim qe NATO sulmoi Serbine. E pergenjeshtroi Trampi kete genjeshter te dale nga gazetat lokale serbe.

 18. corape kuqi says:

  Mendje lehte je ti qe te flet bytha para mendjes.
  Asgje ske bere tamam qe kur ke mare pushtetin. Edhe pse e urrej saliun, lulin dhe pdn dhe kurre sdua te vijne ne pushtet, kurre smund te perkrah politikenvtende extremiste te koncesioneve hajdute dhe megallomanine tende narcisiste. Plus injorancenvtende ne polirike dhe ekonomi

 19. Leone-53 says:

  Je nje politikan “amator” poveraco !

 20. xhemi says:

  Ik mor bole, se nuk te lejohej per postin qe kishe, te shpreheshe ashtu, i rrembyer nga emocionet. Ti perfaqeson popullin shqiptar, jo vetveten me ate post qe mban.

 21. adnan kondakci says:

  Me vjen keq per Temen, qe akoma nuk e ka kuptuar nivelin foshnjor te komentuesve shqiptare. A nuk duhet gjetur dicka tjeter per te terhequr mendimin e kualifikuar te shqiptareve e jo torollakeve? Tung!

 22. Tr says:

  ORE DEMOKRAT IDIOT ,TE CMENDUR PER PUSHTET . JENI ME SHUME TE GEZUAR, SE VETE TRAMP ,
  MENDONI SE TRAMP PO VJEN PER TU BASHKUAR ME BERISHEN , PER TI QARA HALLET QE JU KENI .
  O KOKRRAT E IDIOTEVE , GJENI NDONJE LOBIST , SE KESHTU JENI MESUAR .

 23. We the T.T says:

  Mister prime minister, whatever you said is nothing, i understand, you understand anyone understand is a political games, keep up good work God bless you.

 24. sala says:

  o maloke qe keni ardhur me vize pes vjecare ne Tirane….mos u gezoni nga deklarata e Rames kunder Trapit dhe enderroni se do kthehet maloku i Sheqeres prej vicidolit ne pushtet…kete kok dyllin nuk e donin njerezit e partise se tije dhe gjithe bota prej fjalimeve rraciste qe nxirte nga goja ..pra ju merruni me antishqiptaret qe deshen te bllokonin negociatat me BE ,them se do gezoheshin pa mase po ti bllokonin ..prandaj Rames do i beni fresk tek koqet edhe kater vjete te tjera

 25. Tony uk says:

  Ore budallejte e Sales nuk e kuptoni se Trumpin nuk e donte dhe partia e vet,kurse ju dilni dhe grini sallat kot.Ai skalon dot asnje ligj pa miratimin e republikaneve!!
  Edi vazhdo punen pa ndalim,se keta tradhetaret e shqupit nuk vijne ne pushtet as per ja tre zgjedhje.

 26. Edi Rames ti rruani kkk ore komentues Salio-Janullist ore llum i poshter qe nuk i hyni ne pune as dreqit ore deshtak te pashprese

 27. grag says:

  Prsh,
  Krenar per Ramen, nuk mohoi por vetem argumenton. Dhe biles sakte dhe me karakter!
  Mire thote dikush eshte kryetari i shtepise se shqiptareve.
  Te varfer ndoshta, por me sa po kuptoj jo servil. I vetemi qe e hapi pershendentjen per Hilary dhe pastaj uroj e respektoj sovranin amerikan (jo trump). Ky eshte gjithsesi karater! FLM Rama, Krenar per ty!

 28. Populli says:

  Krenare por i dhier! Neqoftese i djeg nuk ka nevoje qe te shpjegoj asgje. Shpjegimet nga nje i pacipe qe nuk ka mbajtur asnje premtim qe nga 2013-ta, nuk jane fare te nevojshme.

 29. Populli says:

  E shikoni sa mendjeshkurter e te ndyre jane keta militantet e Rames dhe ripjerdhjes. Keta mendojne se te gjithe jane me Saliun, nderkohe qe shumica jane ne ekstrem te pakenaqur me qeverisjen banditeske te Shulit, i cili nuk mbajti asnje premtim nga 2013-ta. Rama nuk merr me vota, do votojme ndonje parti te vogel PD apo LSI-ne vetem sa per ta shporrur kete narsisit.

  1. Zëri i Popullit says:

   Votoje Partinë Libra ose Fletore…

 30. zzz says:

  E DH J E V E F A R E P O F A R E………………..F A R E,,!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 31. epirioti says:

  Kane bere aleance disa komentues greqir+ serbqir +pd mire serbet dhe greket gezojne se humbi klintoni qe vepronte ne interes te shqiptareve ,po keta te pd pse han mute kote nuke shohin interesin kombetare po duane te vijne prape ne pushtete me gjithe ato deme qe i Kane bere Shqiperise nuke i ka bere as pushtuesit.po se shqiptaret votojne partire demokratike ne 2017 dhe vjene ne pushtete me mire shqiperia te behet koloni e ndonje shteti tjeter

  1. Populli says:

   I gjete armiqte e jashtem dhe te brendshem te liderit suprem Kim Jong Rama? O po ju keni pjerdhur qe pa lindur.

 32. salkari says:

  O kari i Edit, Ti dhe tfgs komentoni gjithmone te paret. Ose ju ka punesuar Merua per te terhequr sa me shume klikime , ose jeni dy qurravece qe e kaloni jeten pas tastieres sepse nuk gjeni dot as nje dashnore per te kaluar ditet tuaja te shpifura prej krimbi.

 33. Rroft shqiperia - posht antishqiptaret says:

  MOS E RRUAJ karin fare per as nji zoti kryeminister je me i mir se kta lepires bythe e ziliqar e hajduta qe e lan shqipern 20 vjet mbrapa ,

 34. Gjakovari says:

  Kryeministri Rama duhet të mbetet krenar për deklarimin që bëri për mos dëshirën që Tramp të bëhet Kryetar i Amerikës. Karakteri i Amerikanëve reflekton ndaj personave që nuk dorëzohen dhe s’janë bythëlëpirësa, prandaj ata e respektojnë mendimin qoftë edhe kundër. Rama u tregua burrë dhe e parashtroi mendimin e tij demokratik kur shumica e shqiptarëve fshiheshin si kurvat kur bëjnë… ndërsa tani paraqiten të entuziazmuar ( dihen kush) me fitoren e Tramp. Rama si burrështeti natyrisht që duhet t’ia uroj zgjedhjen Trampit siq është rregull dhe siq bëri edhe vetë Obama dhe natyrisht edhe Clinton. Por të paragjykosh dhe të nxjerrish konkludime kundër Ramës ende pa e marrë mandatin Tramp këte dijnë ta bëjnë vetëm shqiptarët.

 35. Na bashkoj kenga popullore says:

  si ka munsi si u dalin parashikimet tradhetarve kur bahet fjal kunder interesave te vendit ,vdekje tradhetarve liri popullit

 36. Diana says:

  O milet Trapi-Tramp koke dylli shume shpejt do ti gelltise ato deklarata qe mender i ka folur b….dhe jo truri…
  O provincialet fshataro-maloke mos u merni me Edi Ramen dhe mos i qani hallin kaloresit qe varen kembet…
  Zagaret e PD shume shpejt do ta shikojne Ramen ne picture with Donald koke dyllin….
  Cdo thoni o malokeri se e bleu fotigrafine e pagoi aq e kaq !!!!!
  Mjere ju per injorancen e shpirteligesine qe tregoni.

  1. Demo says:

   Edi Rama ishte dhe eshte ne nje vije me 2.500,000 amerikane qe votuan per Illarin. Simbas parimit, nje person nje vote, Hillari do te ishte sot Presidente e ligjeshme e SHBA. Megjithate duhet te presim. Me ngjarjet e fundit ne lidhje me nderhyrjen e Rusise ne zgjedhjet amerikane per te favorizuar Trampin te zgjidhet president,qe e pranoj dhe CIA amerikane, Presidenti Obama urdheroj sot qe ketij problem duhet ti shkohet deri ne fund perpara 20 janarit 2017. Edhe nje pjese e madhe e republikaneve kane shprehur shqetesim te madh te kesaj nderhyrje ne fatin e zgjedhjeve ne SHBA. Jo vetem kaq , Trumpi deri tani ka zgjedhur ne ekipin e tij 3 politikane qe kane lidhje te ngushte me Putinin dhe bisnesin me Rusine.
   Edi Rama shko perpara. Ndoshta po te jete president Trump do te kete vazhdimisht kontakte te mira. Ndihma per Shqiperine do te jete e vazhdueshme. This is USA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *