“Tani kemi vetëm një kundërshtar, Sali Berishën”

faqe 3 erjon-brace-berisha per camet 24Deputeti socialist Erjon Braçe flet pas rekomandimit të Komisionit Evropian për hapjen e negociatave me BE për Shqipërinë, duke akuzuar Sali Berishën si kundërshtarin e vetëm të shoqërisë shqiptare.

Deputeti socialist vlerëson punën e qeverisë dhe njëherësh akuzon ish-kryeministrin për përpjekjet e bëra që përmes pezullimit të Vettingut të bllokojë negociatat.

Po citojmë postimin e deputetit të PS në rrjetin social:

Pooo, tani kemi vetëm një kundërshtar, Sali Berishën.

Jo ne si PS, as si Qeveri, por si shoqeri-si shqiptare, te gjithe.

Bashkimi Evropian eshte shume i qarte:

Rekomandon celjen e negociatave per anetaresim ne BE per Shqiperine, me nje kusht:

Kontrollin e gjykatësve dhe prokurorëve menjëherë!

Une e lexoj keshtu:

Vleresim per punen e Qeverise,

Grushta suratit PD, Sali Berishes e Lulzim Bashes!!

Jane ekskluzivisht ata qe po pengojne me lufte kontrollin e gjykatesve e prokuroreve te tyre, aktualisht ne sistem!

Keta jane kundershtaret e shqiptareve!

Nderkohe, dua te nenvizoj:

Ne vetem 2 vite e gjysem kjo Qeveri-qeveria jone, ka marre dy vleresime te qarta nga BE:

Edhe statusin e vendit kandidat per anetaresim ne BE-status qe nuk ja dhane tre here Sali Berishes kryeminister,

Edhe celjen e negociatave per anetaresim ne BE, rekomandim te cilit as ju afrua ndonjehere Sali Berisha kryeminister.

Arritje me te madhe se kjo per nje Qeveri nuk mund te kete!

Vleresim maksimal!

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në ““Tani kemi vetëm një kundërshtar, Sali Berishën””

 1. Fatosi-kosove says:

  Eshte edhe bumqi o Braqe,jane edhe halimi,islami,e kush ishte dje ne parlamentin europian,pastaj palloka,strazimiri,noka i serbise fazlliqi i sali berishes e disa serbofil,ishte edhe Lazarati po ai tash ka perfunduar si PD,jane edhe disa hordhi qe PD i perdore per te mbjellur hashash kudo qe mundin me qellimin e vetem se nese kalon bahen miljarder nese e kap policia do te dalin para TV-s duke thene se eshte i Rames,po kur gazetaret u thone se eshte kapur ky apo ai sekretar i PD-s ata thone eshte kapur por ka qene i detyruar te punoje per Ramen ose ne fund do te thone jo eshte fotomontazh i Rames,ne fund keta jane ne egztaz o Braqe sepse ka fituar Trampi ne amerike e nuk e kan pare raportin e europes,jane te dehur tape tash e tre vjet se dijne as ku jan as çfar ka ndodhe.

 2. Kopace BraceKonja says:

  Brace kopace nuk fole njehere per plehrat mbetje toksike nga Italia, autopolant I prishur, dhe avionet e drogez, mafjoz kone I rilindjes Zerit Popullit.

 3. syleshja ne TV says:

  edhe gazetaret qe ngaterrojne rr me r
  ata qe hane ara

 4. syleshja ne TV says:

  edhe gazetaret qe ngaterrojne rr me r
  ata qe hane ara ….

 5. syleshja ne TV says:

  edhe gazetaret qe ngaterrojne rr me r
  ata qe hane ara ……..

 6. © KENDVESHTRIM TJETER © says:

  Berisha tashme i takon te kaluares !
  Meta duhet te ndez motoret,e Kuvendit,ministrise se Drejtesise dhe asaj te Integrimit,per venien ne jete te ligjit te vetingut dhe reformes zgjedhore ne teresi.
  Mbeshtetja nga aleatet nuk i mungon.

 7. ilir says:

  Hallall e te lumte goja .ata qe dalin kunder jane njesoj si Kellira Sali,ky Tumor qe hiqet me nderhyrje operacioni se ilacet dhe cdo lloj nderhyrje tjeter jane te pa sukseshme.Bravo z Brace,vetem nje qje duhet te kuptosh se frika eshte nje ndjenje e tmershme sidomos per njerez qe humbin gjithshka, pra eshte e kuptueshme qe ata do ti provojne te gjitha per te mos humbur ate qe ata ne shkelje me ligjin kane perfituar,por ne fund te fundit cdo gje e kane bere me koshience dhe denimi duhet bere koshient.pra le ta shijoje populli shqipetar kete Moment dhe te zene mend ata qe i afrohen politikes me prapa mendim.Ti sherbesh popullit si politikan nuk do te thote ta zhvatesh ate dhe te perdoresh si mbrojtje imunitetin qe te jep Politika.Respekt per z Brace

 8. Populli says:

  Keta do merren nja 30-vjete me Sali Berishen. Nuk shikojne qeverisjen per te cilat morren votat, por merren me pulat e ngordhura. Aferim. Sa do ta shtyni me fajin e ka Saliu o Erjon?

 9. tradita says:

  Qeveria Rama sot. eshte nje kufome. e paoallur ..Kredencilet the saj ne ShBA jane poshte zeros. Ilir Meta nuk ka asnje arsye te qendroj me ne kualicion me Ramen. pse te behet. kamikaz per te . Shpetim Idrizi e dine mire se ceshtje Came nuk leviz asnje fije floku pa ndihmen amerikane. Vetem nje idiot nuk e kupton se administrata Trump nuk ka aarsye per te ndihmuar nje parti qe ben kualicion me nje qeveri kryeministri i se ciles ka shprehur hapur urrejtjen per Presidentin. Asnje cam nuk e voton me Idrizin po qendroj ne kete qeveri.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *