VIDEO/ Komentatori i CNN: E dhimbshme, si t’ua shpjegojmë fëmijëve, emigrantëve apo myslimanëve fitoren e Trump?

Zgjedhja e Donald Trump si president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka befasuar shumë njerëz.

Komentatori i CNN, Van Jonnes, e ka quajtur moment të dhimbshëm fitoren e Trump.

“U thua fëmijëve ‘Mos u bëni tiranë’. U thua fëmijëve ‘Mos u bëni intolerantë’. U thua fëmijëve ‘Bëni detyrat e shtëpisë dhe jini të përgatitur’. Më pas kemi këtë rezultat”,  tha ai.

“Si do t’ua shpjegoj këtë fëmijëve?

Kam miq myslimanë të cilët më shkruajnë: ‘A duhet ta lëmë këtë vend?’

Njoh familje emigrantësh të cilët janë të tmerruar sonte”, është shprehur Jonnes.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “VIDEO/ Komentatori i CNN: E dhimbshme, si t’ua shpjegojmë fëmijëve, emigrantëve apo myslimanëve fitoren e Trump?”

 1. mandala says:

  jo te gjitha gjerat shpjegohen
  shpjegojuni te mos jene homo, raciste, besnike etj

 2. gjithmon Trump says:

  Nga kush e merr rrogen ky i “tmerruari” , pyateni njehere mashtruesin ???? Nga klani Klinton sigurisht , pa asnje dyshim se jane ata qe kontrollojne CNN dhe ti o Mero spo te del e keqja , sikur me pas qene Tema dega e CNN per shqiperine !!!!!!!!!!!! Si bo ne tina si shpirti i keq !!!!!!!!!

 3. Landi says:

  Ska fisin kot, pallavrat e fushates sbehen asnjehere realiter, qa s’than do beje obama e qa beri asgje

 4. mirel says:

  Ai eshte analist i CNN. Jane opinioniste dhe ate detyre ka. Mund ta marre rrogen nga te doje.
  Ajo qe foli eshte shume e drejte dhe nuk ka asnje gabim.
  Vendi do polarizohet me teper ne dem te te huajve.
  Dhe per Shqiperine situata do jete shume delikate pas idiotizmit qe beri ky hajvani qe kemi ne kryeminister.
  Provoi qe eshte nje idiot mendjefyell dhe mori defin te kerceje per Klintonet ne mes te Amerikes.
  Pa e patur idene fare cfare eshte Amerika.
  Po te shikoje ato koncesionet me Arben Ahmeten, ti mbaroje shpejt e shpejt, pa Shqiperia njelloj e mbaruar eshte.
  Popull pa nerv.

 5. trojani says:

  Eshte shume e thjesht !
  E para myslymanet te mos gren me bythen larte, po te rine drejte.
  po jane ilegal detyrimish thuaji ta lene ( dhe jo vetem ata)ameriken ,po te degjuan.
  Gjithe parazitet zezak, latinet edhe keta shoket e tu muzlum te mos pjellin nga 10 femije, po te mesojne qe ka dhe marsh njetro makina,se pastaj femijet e tyre nuk i risin me ata,por amerika.
  Ata qe jane ne rregull me ligjet amerikane nuk kane per c ‘ fare te tremben, te tjeret !!?? po duhet te tremben.

 6. qiri says:

  Nje keshille: Edukoji femijet e tu sic i ka edukuar Trump femijet e tij dhe mos u cudit aspak si do t’ua shpjegosh femijeve edukaten. Koqe.

 7. astro says:

  O Mero shkruaj nje mesazh ketij Komentorit dhe shpjegoje qe emigrantet spanjoll , meksikani por edhe ata afrikan ka ne votur ne shumice Donald Trump.Sipas te dhenave te puplikuara nga SKY24 pjesa me madhe e ketyre emiganteve kane votuar pe Trump per te vetmen arsye sepse ndihetn te rrezikuar me shume ata nga ondata e emigranteve klandestine se sa Populli Amerikan per te vetmen arsye dhe nje llogjike te thjeshte kush eshte i sistemuar dhe gezon nje vend pune dhe nje stre te ngrohte ndihet i rrezikuar nga ardhja e emiganteve ne mynyre te pa kontrolluar.
  JONNES genjeshtari Jonnes mashtrusi Jones disinformues i cili mendon qe Amerikanet dhe Emigantet rregolari te sistemuar jane debila ,po ja perseris edhe nje here emigantet Meksikane,Spanjici,Afrikani, kane votuar ne shumice Trump sipas SKY24,TGCOM24.
  Diçka gazmore per ta mbyllur,Ilari Klinton humbi se i mungonin thaset e miellit.

 8. astro says:

  O Mero shkruaj nje mesazh ketij Komentorit dhe shpjegoje qe emigrantet spanjoll , meksikani por edhe ata afrikan ka ne votur ne shumice Donald Trump.Sipas te dhenave te puplikuara nga SKY24 , pjesa me madhe e ketyre emiganteve kane votuar pe Trump per te vetmen arsye sepse ndihetn te rrezikuar me shume ata nga ondata e emigranteve klandestine se sa Populli Amerikan, per te vetmen arsye dhe nje llogjike te thjeshte, ,kush eshte i sistemuar dhe gezon nje vend pune dhe nje stre te ngrohte ndihet i rrezikuar nga ardhja e emiganteve ne mynyre te pa kontrolluar.
  JONNES genjeshtari Jonnes mashtrusi Jones disinformues i cili mendon qe Amerikanet dhe Emigantet rregolari te sistemuar jane debila ,po ja perseris edhe nje here emigantet Meksikane,Spanjici,Afrikani, kane votuar ne shumice Trump sipas SKY24,TGCOM24.
  Diçka gazmore per ta mbyllur,Ilari Klinton humbi se i mungonin thaset e miellit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *