Berisha shpërthen ndaj deputetëve socialistë: Jeni plehra, këlyshë, fundërrina!

berishaSali Berishën nuk e kanë mbajtur më nervat.

Ai e ka lëshuar veten duke ofenduar rëndë deputetët e maxhorancës.

Ai është përplasur verbalisht me disa deputetë dhe ministra të PS.

Pas reagimeve që erdhën nga grupi parlamentar socialist dhe ministrat Bushati, Kumbaro e Beqaj, Berisha iu drejtua duke u thënë: “Unë jam Sali Berisha, o budallenj, nuk tërhiqem unë. Ju më dukeni plehra, se plehra jeni. Ti (Ditmir Bushatit) je këlysh i Bllokut. Rrugeçër, fundërrina”.

Pavarësisht këtyre deklaratave të forta, ish –kryeministri ka vijuar fjalën e tij.

Më herët ai tha se shumë shpejt do të zbulohet edhe arsyeja e vërtetë përse Edi Rama e dërgoi marrëveshjen detare në Gjykatën Kushtetuese.

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...