FOTOT/ Beteja e egër brenda “familjes”: Gepardi vs Leopardi

Këto foto janë shkrepur në parkun e njohur të Masai Mara në Kenia.

Një gepard me të vegjëlit e saj ishin duke kullotur, kur një leopard u përpoq t’i sulmonte.

Por gepardi i tregoi dhembët, duke zbythur leopardin.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d1-127-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d1-127.jpg","attachment_id":"579903"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d2-124-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d2-124.jpg","attachment_id":"579904"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d3-127-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d3-127.jpg","attachment_id":"579905"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d4-116-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d4-116.jpg","attachment_id":"579906"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d5-106-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d5-106.jpg","attachment_id":"579907"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d6-94-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d6-94.jpg","attachment_id":"579909"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d7-79-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d7-79.jpg","attachment_id":"579910"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d8-71-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d8-71.jpg","attachment_id":"579911"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d9-61-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d9-61.jpg","attachment_id":"579912"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d10-51-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d10-51.jpg","attachment_id":"579913"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d11-41-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d11-41.jpg","attachment_id":"579914"}]

5 komente në “FOTOT/ Beteja e egër brenda “familjes”: Gepardi vs Leopardi”

 1. Edi says:

  O gazetar qekure gepardi kullot??

  1. trojani says:

   Ha ha ha …
   po ore kishin dal te hanin bar…..dhe ti !!!

 2. lm says:

  ca ndryshimi ka gepardi nga leopardi?

 3. z says:

  me rendesi eshe qe Gepard qiu ne bythe Leopardin,per te mbrojtur te vegjelit,njesoje duhet te beje dhe Shqiperija per QAMET.

 4. VK says:

  Gepardi bar do haj dhe doren sdo ja shtrij armikut.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *