FOTOT/ Jeta në planetin Mars? Ja si do duket

Elon Musk ka thënë pak javë më parë se do të ndërtojë një linjë ë do të çojë një milion njerëz në planetin Mars, brenda 40 viteve të ardhshme.

Por si do të jetë jetë në planetin e Kuq?

Në Grinuiç të Britanisë së Madhe janë vendosur disa kapsula.

Ato tregojnë se si do të jetojnë njerëzit në planetin Mars.

Duken si bunkerë, por kanë gjithë kushtet e nevojshme.

Elon Musk paralajmëroi se ka shanse që udhëtarët e parë për në Mars, të mos kthehen më.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d1-130-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d1-130.jpg","attachment_id":"579975"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d2-127-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d2-127.jpg","attachment_id":"579976"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d3-130-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d3-130.jpg","attachment_id":"579977"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d4-118-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d4-118.jpg","attachment_id":"579978"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d5-108-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d5-108.jpg","attachment_id":"579979"}]

1 komente në “FOTOT/ Jeta në planetin Mars? Ja si do duket”

 1. koloneli nga tripoli says:

  e pse I prishem ne ato bunkered e enverit!
  ishin bo tamam per n Mars!
  I mbushnim me shqiptare dhe I dergonim atje prej nga ku s kthehesh dot me mbrapsht.
  dhe pshtonte bota nga shqiptaret
  dhe shkenca zhvillohet
  edhe universi popullohej
  P>S> Sales I kishim dhen nje bunker nga ata te mdhenjt,qe jan per topa.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *