Nicholson Baker: Një huligan i pasur, që zgërdhihet e tallet si Trump, mund të mposhtej lehtësisht nga Sanders

d2Shkrimtari amerikan Nicholson Baker, ka reaguar ashpër pas fitores së Donald Trump.

Ai thotë se ai përfaqëson anën më të keqe të Amerikës.

Sipas Baker, Trump do të ishte mundur lehtësisht nga ana e Bernie Sanders, nëse do të ishte mbështetur nga Partia Demokratike.

Më vjen keq, nuk di çfarë të shkruaj.

Një huligan i pasur, që zgërdhihet, që tallet, ka arritur fitoren duke u krekosur dhe duke ngjallur 17 lloje të ndryshme të përbuzjes dhe shëmtisë në Amerikën e vendparkingjeve të kamionëve.

 Bernie Sanders do ta mposhtte, Bernie ishte unifikues, jo përçarës, por Partia Demokratike e la vetëm dhe e përzuri në periferi. Tani duhet të përpiqemi që dëmi të jetë sa më i vogël”, shkruan Baker.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *