Nis kthesa e Trump: Zhduket premtimi i madh elektoral!

trump 1Donald Trump bëri disa deklarata që shokuan botën, gjatë fushatës së tij.

Por zgjedhja si president duket se e ka bërë më të ftohtë gjykimin e tij.

Ndryshimi i parë ka ardhur që sot, dhe ndoshta do të ketë shumë të tjera.

Trump ka zhdukur nga uebsajti i tij premtimin se do të dëbonte myslimanët, raporton “Independent”.

Deri mëngjesin e 9 nëntorit ky premtim ishte në faqen e tij, por sot nuk është më.

Në vend të tij është një link që të çon në pjesën ku dhurohen fonde për të ndihmuar fushatën e Trump, e cila tashmë ka përfunduar.

Duket se Trump do të rishikojë shumë prej qendrimeve të tij, dhe shpresojmë që të jenë pozitive, për të mirën e Amerikës, për të mirën e botës.

http://www.independent.co.uk/news/world/americas/donald-trump-president-election-muslim-ban-immigrants-website-statement-removed-a7408466.html

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Nis kthesa e Trump: Zhduket premtimi i madh elektoral!”

  1. deada says:

    Jam kunder klintonit por ky do te jete me shume kunder interesave te popullit

  2. Los Vjerda says:

    Eshte normale te hiqet nga ai website ai premtim i z. Trump sepse ai i perkiste fushates se suksesshme dhe te mençur te fituar nga i Madhi Trump

  3. Aurel_B says:

    Ndalimi i myslimaneve nga Trump? Amerika eshte shtet me ligje more qafira, nuk del dot Trumpi para ligjit si Putini dhe Luli para avjonit. I pari qe do e haje ne vrime nga Trumpi do jete Putini, kini per te pare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *