Pse Kosova është në ankth pas zgjedhjes së Trumpit president i SHBA?

thaci-clinton_100_772025Frikë për zbehje të vëmendjes nga Shtetet e Bashkuara ka ngjallur në Kosovë triumfi i Donald Trumpit në garën për Shtëpinë e Bardhë.

Kjo, edhe për shkak të “ndërhyrjes” në garë nga lidershipi kosovar, shkruan sot Koha Ditore.

Zyrtarë shtetërorë, përfshirë presidentin Hashim Thaçi, kanë qenë të pozicionuar pro kandidates demokrate për presidente, Hillary Clinton.

Në disa deklarata publike, Thaçi ka thënë për Trumpin që të mos jetë as kandidat republikan.

Fitoren e mundshme të tij e kishte parë si regres për demokracinë më të madhe të botës, të cilën Kosova e ka aleat strategjik.

Por Thaçi e ka uruar menjëherë miliarderin Trump, të cilit presidenti Barack Obama do t’ia dorëzojë detyrën në janar.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Pse Kosova është në ankth pas zgjedhjes së Trumpit president i SHBA?”

 1. ku shkon says:

  Eshte karakteri i shqiptareve te pabese
  Ishin komuniste u bene me pd, ishin me pd u bene me ps, pastaj u bene me lsi
  ishin me Milanin u ben me Realin ..

 2. ku shkon says:

  Eshte karakteri i shqiptareve te pabese
  Ishin komuniste u bene me pd, ishin me pd u bene me ps, pastaj u bene me lsi
  ishin me Milanin u ben me Realin …..

 3. Asgje nuk ka per tu shqetesuar per ta tij e Kosoves !
  Ajo eshte provinca jone dhe bashke me ne qe kemi fituar pamvaresine do te vazhdoj te jete akoma edhe me mire !
  Trampi ca tha para disa kohesh…po i terheq nji nga nji !
  Europa eshte teper e ineresuar per futjen e Ballkanit Perendimor ne cadren e saj…..( Jo per interesat tona ,por te tyret ,keshtu behet mire edhe per ne ) .
  Prandaj , perrallat me Putinka jane dhe do te mbeten prralla ! Interesi eshte interesi ,dhe askush nuk mund te behet bamires ,sidomos kur behet fjale per Rusine qe kerkon ti hyje ne pjese..,….luanit !
  Asgje nuk do te ndryshoje !

 4. tfgs1 says:

  pune pederash sunite,varu [email protected]@rin……………

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *