Topalli deliron: Na ka sjellë Greqia tanket në kufi, do na pushtojë!

topalliJozefina Topalli thotë se do na pushtojë Greqia, pas deklaratave të Rames.

Ajo iu referua publikimit të një videoje të stërvitjeve të ushtrise greke, që thuhet se është bërë në kufi me Shqipërinë.

Por nuk ka asnjë fakt që vërteton se videoja është realizuar në kufi me Shqipërinë, dhe për më tepër nuk dihet se kur është bërë video.

“Shkodranët kanë një thënie për rastin e Ramës: Goja llap e shpina dap.

Kryeministri flet pa i vënë një argjinaturë, një digë vetes, qoftë në raportet me Greqinë, me fqinjët apo qoftë në raportet me Trump”, u shpreh ajo.

Pas deklaratës së Topallit, iu përgjigj deputeti Taulant Balla.

“Rri e qetë se nuk të pushton njeri. Jemi një vend i NATO-s. Mos dëgjo përrallat e Saliut”, tha Balla.

REMOTE_ADDR:[]

20 komente në “Topalli deliron: Na ka sjellë Greqia tanket në kufi, do na pushtojë!”

 1. demokrati says:

  Topalli eshte delirante por edhe Balla nuk ngelet pas ne perceptimin politik. Me ardhjen e Trump NATO mund edhe te shperbehet, NATO thote Balla do te na mbroje, por edhe Greqia eshte NATO. Kush do vije te mbroje sarajet e Kokedhimes, Balles dhe te tjereve, Basha nuk futet pasi ai eshte ekstraterritorial, letonet , estonet , litanezet qe do te duhet te mbrojne athdeun e tyre nga ruset apo te mbrojne Shqiperine nga pudhesite e kastes se tyre poltike qe e lane Shqiperine a asnje mbjet mrojtes sado primitiv te sihte,? Nxirrni Majkon ne kufirin me Greqine dhe Serbine, deliranttin qe shkaterroi arsenalin kimik shqiptar.

  1. tiger says:

   NATO NUK TE MBRON ASHTU SI NUK MBEOJTI asnje pale gjate luftes Turqi Greqi qe i be rreth Qipros.TE DYJA PALET NE ATE KOHE ISHIN ANETARE TE NATO

   1. Theatrical says:

    paramilitaret greke,të organizuar nga Athina dhe të financuar nga kisha greke(makarios) po kryenin genocid mbi popullsine e pambrojtur myslymane prej mese 30 vjetesh..derisa u desh nderhyrja e Turqise
    çlirimi i Qipros se Veriut ne 1974 u perkrah nga USA por edhe shumica e anetarve të NATO s

 2. loni says:

  le te na pushtoje moj kurve topalli,ti ke pasuri ne ate vend bashk me klyshin tend sali qeni berisha,ju do humbni pasurite qe keni vjedhur,ne popullit te thjeshte nuk na behet vone po na pushtoi greku,se po te jete te na vrasi greku e ben shume mire ne greqi kete pune ku jane mbi 700 mij shqiptare,nuk eshte nevoja te harxhoj leke per te ardhur ne shqiperi e ben ne vendin e vete,po erdhen do vijne per pasurite tuaja,prandaj ke te drejte te shqetesohesh moj plere shkodrane,se e keni ne gjak ju maloket kur vijne pushtuesit kercisni jashte shtetit,un nuk shqetesohem fare po na pushtuan greket,ti qe shqetesohesh ncirr pidhin dhe luftoi greket ok moj plere maloke.

 3. LORA says:

  Shkallabanja shkodrane qenka ne “merak” per kufijt e “kercenuar” te Shqiperise !!!!!!!
  Shitjen e kufirit detar te Shqiperise,per hesap te grekeve, kjo e quante fitore te politikes se jashtme brekedhjre te dr.mortjes.
  Gjynof per ata shkodrane qe ia kane dhene voten kesaj bundrre.

 4. mirel says:

  Ja dhe bucja tjeter. Pse nuk i varim per zverku keto kerma po vazhdojme i durojme? Keto vdekjen e kane pak.

 5. Populli says:

  Topalli tall trapin, por Balla nuk e kupton sepse ben sikur nuk e kupton per arsye se karagjozit Kryeminister kur i intereson, Greqia eshte nje vend me ligj lufte, por kur i intereson per momentin, atehere eshte vend anetar i Natos, BE-se dhe nje partner strategjik. Poshte tradhtaret e kombit te pjerdhur! Hahahahahahaaaaa…….. Teatri vazhdon pas publicitetit.

 6. Hakiu says:

  Mos u friksoni Shqiptar,greku sillet ashtu se e ka nga friga nga Shqiptaret,…por eshte koha te zgjohemi dhe te punojm per shtet e jo per xhep…

 7. trojani says:

  Po pra, se ishim mesuar te hiqnim breket prandaj tallnin topet greket.
  Po dhe sikur meqene e vertet ajo stervitja,mire bejne ne teritorin e tyre jane , ku eshte problemi !!!??
  Mos u beni letyra si greket qe na kerkojne llogari se c’do bejme ne vendin tone, si rasti i himares.
  Tani po te ha meraku pushtimit hidhu deri tek sinorat ( kufiri) te bisedosh me komandantin grek, me metoden tuaj, qe thash me larte mund ti shpetojme agresionit.

 8. kumandari says:

  shif kjo malokja!
  e prishen ushtrin,i shiten tanket dhe avjonet me cmimin e qerres se fshatit,bunkeret I demolun per dy thupra hekurishte,dhe tash po thrrasin :”aman NATO se po na vjen greku”!
  ishalla ti pushtoj qe te zen mend mir dhe t mos ta lejn fatin e tyre ne dor te botes.
  dhe kur ti kapin grekt kta shqipetare internacjonale dhe ti shkerdhejn me bajoneta ,atehere ata te kujtojn enver dull komandantin qe beri ushtri dhe bunkere…
  mir kjo malokja demokrate qe flutro me pras ,po ai socjalisti si nuk mendo ndryshe!? apo po flejn mbi dafina shqiptart. kujtojn se NATO ate hall ka. do luftoj NATO per shqiptaret.
  dhe shqiptaret t rrijn t han t shesin drog dhe t bejn pislliqe. e NATO t kujdeset per ta!!!
  turqija dhe greqija jan ne NATO para nesh por nuk e lejn fatin e tyre ne dor te NATOS por e manaxhojn vet. duke I nxjerr dhembet njeri tjetrit sa her vje problem. dhe s shkojn me u qa ke NATO sic bejn “shqiptaret trima”..
  heee..
  kombi trim shqiptar
  kombi heroic shqiptar
  kombi leshit
  I preshit…
  qurranjoset e ballkanit qe ne paqe pordhnojn si “t fort” por sapo kercet pushka e par ja mbathin si lepujt duke u qa neper bot “Amani o amerik Amani o NATO,ndihm,o zot ku je”!
  ndihmo veten te t ndihmoj zoti. pergatitu vet per luft qe te t vij fitorja.
  po kush do pergatiten per luft,ata qe s bejn shtet dhe qe edhe kur bota ja sjell n pjat gati,na merreni ata,e shkerdhejn si derrat ushqimin ne lluc?

 9. Xoni says:

  ????? o femer karaspidhe o Idioten o cop mishi

 10. moj jozefine greqia shqiperine e ka frike se ata luftojne me harqe dhe dhe mollaqe te njoma prandaj mos hidh lajme te reme se nuk ta perton shum greku po i re ne qafe si shume me nje pordhe te erdhi deri ne shkumbin dhe pjesen tjeter ja le xhaxhi serbit qe pret me padurim kafshaten e tije

  1. hahaha says:

   Sic erdhi me 1949 kur Dulla e trodhi me pushke karabina model 56 dhe i zuri rob si lepra dhe jo pak por 300 “heroj” greke nga ata qe kishin “mundur” italianet dhe kishin “luftuar” kunder gjermanve

 11. DRENICA E KUQE says:

  Kjo topallka bashke me Salen e Lulin te shkojne ne kufi me grekun dhe t’ua kthejne prapanicat tankseve greke! Ka mundesi t’ua thyejne “topat”!…
  DRENICA E KUQE

 12. kodrasadikitk says:

  Greqija ska gjasa ta pushton e ta sundon Shqipnin ! Mos frigohi se ma teper se gjysma e popullsise se shtetit Grek jan shqiptare -Arvanitas te cilet do te zgjohen nga gjumi dhe me kembengulje te kerkojne te drejtat e tyre kombetare e para se gjithash shkollimin ne gjuhen shqipe .Raportet mes Shqipnise e Greqise mvaren nga raportet mes SHBA- se e Rusise .tani kur ne SHBA ka ardhe nji Gjerman nese eshte tipik gjerman i vertete ne do te dalim njiher e mire nga balta dhe nga copezimi i kombit tone .

 13. arben says:

  troja di merda; ju qe donit tja shisnit vendit grekut dhe qe vrate njerez te pafajshem .dhe me pa piken e turpit dilni e thoni qe greqia duhet te shkoj ne arbitrazh etj…vjen e del sot se per fajin e nje njeriu qe po mbron vendin e vete si edi rama greqia ka mundesi qe te na pushtoj.o troja di merda ,o gjeja me e shpifur e ketij kombi me gjithe banden tuaj te shqupit duhet te zhdukeni nga faqa e dheut se do ju vije fundi edhe juve

 14. Eltoni says:

  manushaqe ke fike nga pushtimi ti nuk trembesh nga PASHUKET paske frike na tanke…

 15. Korabi says:

  Zhelefina si zhelefina mo. Po edhe ky Balla ha mut me luge. Kur 2 vende te Aleances hyjne ne lufte me njeri-tjetrin, aleanca nuk mban ane ushtarakisht, thjeshte ben negociatorin. Pra ne nje konflikt te mundshem Shqiperi-Greqi, duhet ti dalim zot vetes. Tani edhe Greqia s’ka asnje interes te pushtoje Shqiperine se do hapnin kutine e Pandores. Shqiperia nuk eshte me ajo e 1914.

 16. Gallapi says:

  Ky realitet i cili mund të prodhoj situata të paparashikueshme dhe me plotë rreziqe, sa vërehet, nuk ka provokuar as shqetësimin më të vogël tek Tirana zyrtare. Ngjashëm ndodhë edhe me simotrën e saj Prishtinën, edhe përkundër fakteve të ditura, se para, gjatë dhe pas ushtrimeve serbe-ruse-beloruse (03-09 nentor 2016), të koduara me emërtesën “Slovensko Bratstvo 2016” (Vëllazëria sllovene), formacione ofensive të ushtrisë dhe të xhandarmërisë serbe, ishin dhe mbetën të pozicionuara përreth kufirit me Kosovën. Gjithashtu, as informatat e bollshme se me përkrahjen serbe-ruse dhe nën ombrellën e Kishës, kinse ortodokse “Shën” saviane serbe, edhe brenda territorit të Kosovës, nga veteranë të luftërave në Çeçeni, Ukrainë, Kroaci, Bosnje, Kosovë, janë formuar njësi të “Ushtrisë kozake të Ballkanit”. Këto “njësi” komandohen nga “atamani kozak” ish koloneli i MPB të Serbisë, Slavko Nikiç, operativ aktiv gjatë luftës në Kosovë!
  Se sa janë të përgatitura këto njësi luftarake kriminelësh, mjafton të shihet niveli i pjesëtarëve të njërës prej tyre, ata të cilët u arrestuan nga forcat e sigurisë së Malit të Zi, gjatë fazës përgatitore për grushtet, në prag të ditës së zgjedhjeve!
  Arsyetimet e Tiranës dhe Prishtinës për mos ndërmarrjen e asnjë veprimi përgatitor për mbrojtje nga rreziku serioz i ndonjë blitz Keig-u (luftë e rrufeshme) apo veprimi terrorist në drejtim dhe brenda trojeve tona, se diçka e tillë nuk do të ndodhë, se qenkemi në NATO dhe e paskemi KFOR-in dhe ata na mbrojnë.
  Arsyetime këto për t’u mbajtur mend, por që realiteti i demanton. Në popull kësaj i thonë, të andërrosh qe me alet të huaj ta mbash familjen!
  Mendoj, se shembujt në vazhdim janë të mjaftueshëm për përgënjeshtrimin e këtyre arsyetimeve:
  a. nga pjesa veriore e qytetit të Mitrovicës dhe veriu i Kosovës, u përzunë dhunshëm shqiptarët, para hundëve të KFOR-it francez;
  b. masakra e Srebrenicës u krye përkundër faktit se ishte në zonën e përgjegjësisë së forcave të SFOR-it holandez…
  Sa më shpejt që do t’i thërrisnin mendjes ata që thirren në verdiktin e votës tonë dhe të reflektonin drejt, aq më mirë për ne!
  ………………………………………………………….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *