VIDEO/ “O budallenj jam Sali Berisha unë, ju të gjithë më dukeni si plehra”

Çështja e Kosovës ka përfshirë në debat Kuvendin e Shqipërisë. Ish-kryeministri Berisha akuzoi kyreministrin Rama dhe qeverinë e tij se i ka futur thikën Kosovës për llogari të Beogradit.

Berisha tha se Shqipëria dhe Beogradi firmosën një marrëveshje trepaleshë, pro pa firmën e Kosovës. Ishte ministri i jashtëm Ditmir Bushati i cili hodhi poshtë akuzat e Berishës.

Berisha: Ata udhëheqës kosovarë të cilët i kanë shprehur këto dhe janë kanë shprehura atij, po nuk e dinë ata që i sëmuri psiqik nuk mund të ketë pendesë. Ja kanë shprehur atij në mënyrën më të vendosur, ata vetëm këtë kanë patur. Ata kanë respekt, mirësjellje por kur shkon dhe shkuran për territorin e tyre, marrëveshje pa palën kosovare, nese ju or zotëri e miratoni gjëra të tilla ne do nisim rezolutën kundër kësaj marrëveshje. Të harrojnë shqiptarët se mund të firmoset nga Tirana për Kosovën, në asnjë rrethanë pa pasur plot fuqinë e presidentit të Kosovës apo qeverisë së Kosovës. Firmat janë plotfuqira dhe këto i bën vetëm një njeri që ska intere skombëtar. Do ta shohësh ti marrëveshjen e detit, mos u ngut, do e shohësh ti për llogari të kujt është bërë, do ta shifni mirë. unë kam durim. Do e shhifni ju mirë se për llogari të kujt futi në spirale Edi Rama. Mos mendoni se veprimet e tij anti kombëtare do të dalin një ditë, do dalin që çke me të. Marrëveshja e detit u rrëzua për hesap  të një pale të trete dhe jo për interesin kombëtar të shqiptarëve.

Kjo fjalë e imja do tju ndjekë ju cdo muaj, cdo ditë, cdo vit dhe ju do jeni dëshmitarë të thikës që i futet interesit kombëtar me qëllimet tuaja. E bëtë shtrigë për llogari të një pale të tretë, sepse skeni interes kombëtar.  Mor fundërinë, mor këlysh i bllokut (i drejtohet ministrit Bushati)

Meta: Berisha të lutem, se keni kaluar dhe kohën

Berisha: Ai më shan

Berisha (i drejtohet Bushatit): Mor fundërinë që njëherë akuzohesh për gylenist, ai është fundërinë mor ti. Nëse rrgeçër si punë e këtij këtu të rritur nga kodoshët, ngrihen të flasin në këtë mënyrë unë pastaj… kjo është një gjë shumë e rëndë.

Berisha:  Pra edhe njëherë njerëz që skanë asnjë interes kombëtar,. njerëz të cilët për llogari të një pale të tretë i futën një thikë të fortë interesit kombëtar….hahaha jam Sali Berisha unë o budallenj, nuk tërhiqem unë. E di si më dukeni mua plehra unë. Se të tillë jeni, para interesit kombëtar nuk njoh asgjë unë.

I keni future thikën për llogari të palës së tretë. I futet thikën Kosovës për llogari të Begogradit.

Bushati: Marrëveshja që firmosi Berisha dhe Basha qenkësh në peroll të një pale të tretë, aq më e rëndë është kjo kur dihet që kryeministri i vendit, presidenti, ministri i jashtëm, ministri i Mbrojtjes kanë një bashkëpunim me shërbimin inteligjent dhe kryeministri që paska pasur këtë informacion nga të gjitha këto agjenci nuk e ka denoncuar këtë akt të paprecedent dhe nuk ka ndjekur procedurat ligjore përpara se të vijë këtu në parlament dhe të lëshojë mufka me aktorë të tretë që skanë asnjë lidhje me këtë sallë. E dyta vendosi disa kushte të paprincipta antikombëtare dhe një barazi mes Tiranës dhe Beogradit përsa i përket Prishtinës.

Për një gjë jam i qetë, që këtë njeri siç erdhi këtu dhe deklaroi autonominë e Preshevës dhe na kërkoio të gjithëve që të bënim edhe një rezolutë për të dhe po atë ditë liderët e presheves i kthyen përgjigje jam i qetë sepse këtë njeri nuk e merr seriozisht për këto gjera që thotë. Por do të thoja që goditjet që i ka borxh brezit për secilin prej nesh të mos i transferonte për cështje që kanë të bëjnë me shtetin. Tha një të pavëretetë të madhe dhe harroi të thoshte që ishte qeveria e tij që id ha mbështetje të plotë kryesisë së radhës së OSBE nga ana e Serbisë. Janë disa procese që kalojnë përtej Serbisë.

REMOTE_ADDR:[]

30 komente në “VIDEO/ “O budallenj jam Sali Berisha unë, ju të gjithë më dukeni si plehra””

 1. Sarandjot says:

  “Palacoja i te enjteve” keshtu duhet ta quajni ketej e tutje. Njeri delirant,rrugac i rendomte,tradhetar,hajdut e vrases qe flet per moral e interesa kombetare……o zot !

  1. Kujtim says:

   Nuk durohet me ky Llapaqeni . Lidheni me 7 zinxhira se do haje njeri ky. Prap do thot i hengri Rama

  2. Doktor MORTJA dhe 40 hajdutet says:

   Doktor MORTJA !

   1. Eltoni says:

    Ngordhesire UDB-serbe,putane greqie,tradhetare,vrases,plere shume ndyresire ky skizo-psiqik…

  3. Gorriiii. says:

   O Turpi te m’bulofte mer zagare plak… o katragjysh i qelbur….. pastro fjalorin….. pasi trimeria jote eshte me te vrare mbas shpine…. kujt i sherben mor n’dyresire ai fjalor mizerie…. o shtatdhjetvjecare i marume. I sherbeve komunizmit primitiv dhe tani je akoma ne Parlament… Po ike mer letra djegur e politikes shqiptare .. pasi vitin e arshem do e maresh vesh kur te iki kapterr Jari nga Presidenca sa do te vleje lekura mer plak i semure.

  4. Saba says:

   Cfar shteti mos ket mundsi me e lidhe ket kriminel njer e per gjithmon cfar i lutet ilir meta zoti berisha thoj kriminelit na e ka flliq parlamentin me qesh krejt armiqt tan.

 2. pro says:

  -Yp xhixhi..{ s’ka etalon per ty } .

  1. Kujtim says:

   Nuk durohet me ky Llapaqeni . Lidheni me 7 zinxhira se do haje njeri ky. Prap do thot i hengri Rama…….,,,,,,

  2. Kujtim says:

   Nuk durohet me ky Llapaqeni . Lidheni me 7 zinxhira se do haje njeri ky. Prap do thot i hengri Rama…….,,,,,,,,,,,,,,,,,, Lidheni sa nuk eshte von te shpetoi Shqiperia e ka bere gojen si hale

 3. xheJ eN Bi says:

  Kane kohe qe nuk ka me estrada ne Shqiperi, ato i ka zevendesuar kllouni SALI RAM BERISHA.

  Kam nje propozim ! Propozoje qe pas “ngordhjes” se ketij kllouni ti jepet titulli “ARTISTI I KAFSHEVE TE PYLLIT “

  1. Kujtim says:

   Po e dim qe je Sali berisha i biri i Shqeres dhe partizanit serb . Coban me dhi ne Vicidoll

  2. Doktor MORTJA dhe 40 hajdutet says:

   Doktor MORTJA!

 4. Xhaxhua says:

  Haha ky flet per interes kombetar? Ky eshte ai qe ka shitur,interesin kombetar per interesat e tije familjare, TI sali berisha,je tradhetari i dyte i Shqiperise mbas esat pash toptanit,qe ne fakt po ta vleresojme me kohen,del i pari.

 5. kanani nga majami says:

  Jepi Sal se shqiptart t meritojn ty!
  hurin e kan per merak shqiptart. kush I fut hurin e duan ata. Po shlove hurin nga dora(goja) te piu e zeza se te vejn posht shqiptart dhe te marrin para.
  ashtu vazhdo sal!
  shaji uleriji dhe degjeneroji se ashtu jan ata. komb lepurush!

 6. O rrugac, o palle, o kafshe hibride, po si nuk u lodhe more i marre. Paske qene vertete shume i ndyre. Po cfare i ke bere kesaj partie qe te rrine kaq te perulur. Me ne fund e nxorre koken o i felliqur. Ti i paske porositur ato kermat matane kufirit, per te sulmuar Ramen pas vizites ne Beograde. E kupton ky popull se po ngateron te gjithe shqiptaret se keshtu te urdherojne ata qe te kane blere. O mut behu burre se tani se ke pare pa hesap.

 7. O rrugac, o palle, o kafshe hibride, po si nuk u lodhe more i marre. Paske qene vertete shume i ndyre. Po cfare i ke bere kesaj partie qe te rrine kaq te perulur. Me ne fund e nxorre koken o i felliqur. Ti i paske porositur ato kermat matane kufirit, per te sulmuar Ramen pas vizites ne Beograde. E kupton ky popull se po ngateron te gjithe shqiptaret se keshtu te urdherojne ata qe te kane blere. O mut behu burre se tani se ke pare pa hesap.

 8. O rrugac, o palle, o kafshe hibride, po si nuk u lodhe more i marre. Paske qene vertete shume i ndyre. Po cfare i ke bere kesaj partie qe te rrine kaq te perulur. Me ne fund e nxorre koken o i felliqur. Ti i paske porositur ato kermat matane kufirit, per te sulmuar Ramen pas vizites ne Beograde. E kupton ky popull se po ngateron te gjithe shqiptaret se keshtu te urdherojne ata qe te kane blere. O mut behu burre se tani se ke pare pa hesap.

 9. shqip says:

  si perfundim gjendja e tij po rendohet gjithnje e me shume. po do ta perseris per te saten here . nuk preokupohem per trurin e zbrazet te idiotit te shekullit. meraku im shkon te njerezia e thjeshte qe besojne akoma ne “fluturon gomari”. e kuptoj qe ka nje kategori njerezish ne shqiperi, qe me apo pa dashje mbeshtesin nje njeri tashme te rrjedhur perfundimisht. dikush per ndonje nder, dikush per ndonje zarf qe doktori i mban ne kasaforte, ndonje tjeter qe beson se duke bere kamikazin politik, do beje perpara ne karriere. po nuk kuptoj si ka akoma njerez te thjeshte qe vazhdojne dhe ngrene gishtat perpjete pa kurrfare kuptimi. te shohesh saliun e lulin ne keto momente, dhe te mendosh akoma se keta jane gjeja e duhur, kjo eshte drame. eshte drame se nenkupton nivelin mjeran te inteligjences se njeriut. ai del hapur pro greqise, homosapienset me dy gishta perpjete bertasin rrofte sala. ai bllokon te ardhmen e shqiptareve, dy thundraket ferkojne duart se mendojne nje rikthim te ligjit te xhungles. ku fitonte me i forti, dhe kryesisht nese ishe nga bastionet e pedes. ç’te thuash, paskemi patur fatin e dreqit te jeme qeverisur nga shpellare. o zot, shpetoi ata njerez. ndriçoi arsyen se po na mbajne peng te nje mendesie talebanesh.

 10. ceni says:

  Sido qe te thuash e sado qe te mburesh, ti o Sali mban ere dhi…sepse je rritur duke fjetur me dhite ne kullen e Vucidolit!

 11. Devolliu says:

  E ka fajin Like FLORIRI që nuk e nxjerr jashtë këtë KRIMINEL, VRASËS GJAKATAR të shqiptarëve, këtë KRYEHAJDUT e KRYETRADHTAR të Kombit. Por Lkja i ka shumë borxhe Sali Kriminelit, ai e shpëtoi nga BURGU lIKEN.

 12. DRENICA E KUQE says:

  Per llogari te Bogradit thiken Kosoves dhe Shqiperise i futen Ibrahim Rugova dhe dora e zgjatur e tij ne Tirane, burri i shkines Sali Berisha…

  DRENICA E KUQE

  1. Saba says:

   Tani ja fute kot per ket psikopati ke te drejt por sa i perket te ndjerit zotit rugova ishte dhe dote jet njeriu me i dashur per gjitha kohrat.

 13. kashi says:

  vetem burgu ta mbyll gojen ty

 14. the soul of the dead says:

  Qen bir qeni!
  Ti je nje kokrra e spiunit qe kelysh, e deri tani qe u plake.
  Edhe me nje dhemb ne goje ti prape spiun i ndyre do mbetesh dhe do vdesesh. Se bishti i qenit, bisht qeni mbetet!
  Ti tenton te rregullosh imazhin e spiunit per kosoven, per ate vend qe e dogje dhe i vure flaken me naften e kontrabandes dhe me tanket e milloshevicit.
  Mund te kete kosovare qe do genjehen nga fjalet e tua, po. POr nuk mund te kete shpirt te vdekurish qe nuk do te rrine si hije mbi koke deri sa te vdesesh. Dhe deri sa te shikojne qe shpirti jot mbas vdekjes te digjet ne ferr!
  O shpirtzi, spiun ne jete te jeteve!

 15. nord.al says:

  Edhe une them si sarandioti : Nuk durohet me paljacioja i se enjtes.

 16. Arturi says:

  Ilaçet moj Lili shpejto, se na iku per lesh Sadhiu! 😉

 17. alvin says:

  ore palaço gazetar as un nuk e perkrah Berishën. por ti mos nxirr vetëm cfare flet Berisha nxirr dhe cfare i thone. tipa si puna jot o gazetar partie e mbajten gjatr ne pushtet ate. turp. por tashme ju lexojmë thjesht si lexonim dikur. RD. 55. etj etj.

 18. Fatosi-kosove says:

  Mbase plehrat mund te jene edhe mundesi biznesi siq kishte bere dikur sali berisha,por ky eshte edhe me i flliqt se mu…..i,me i keq se lugati dhe mbi te gjitha kafshe qe smund te jetoje pa gjakpirje,prandaj te gjithe ata qe i cilesoj dje si plehra duhet te ndihen krenar ngase ky i dal nga qenefi sa do te donte te ishte “pleher” ku pas riciklimit eshte hudhur aty.

 19. Ti je nje mut, je nje kar, nje bole ore trap, hajvan e çdo gje tjeter e ulet o shpellar viçidoli. Na çave trapin ore palaço muti.

 20. Ermal Gjoni says:

  Nuk ka thene nje mendim apo ide se si do rritet ekonomia e vendit, si do te hapen vende pune, apo plane per zhvillimin afat gjate te ketij vendi, por shaj, krijon tensione vetem per ceshtje personale te tij dhe familjses se tij, lufte per pushtet duke sakrifikuar jo vete jeten e qindra shqipetareve por dhe shet pjese nga territori i shqiperise per te ardhur ne pushtet. Tipik krimineli me i madh qe ka prodhuar politika Shqipetare ne kete 100 vjecarin e fundit.
  Nqs nuk i tregoni vendin ju qe jeni ne pushtet, ka plote arsye te mdndoshse dhe ju jeni pasqyra e tij.
  Nuk ka vdekje natyrale te tij. Kush eshte atdhetar le te beje detyren, ta dergoj ne ferr kete kerm.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *