VIDEO+FOTO/ Shpërthejnë protestat anti-Trump në Amerikë

Mijëra njerëz kanë nisur të protestojnë kundër zgjedhjes së Donald Trumpit, president të SHBA-së.

“Jo Presidenti im”, është thirrja që dëgjohet në protestat që po mbahen në disa shtete të Amerikës, një ditë pasi Trump arriti befasishëm të marrë postin e presidentit duke mposhtur kandidaten demokrate Hillary Clinton.

“Ai nuk është presidenti im”, thërriste turma që bllokoi hyrjen e Kullës Trump në Chicago; “Nuk  duam SHBA fashiste! Flamuj amerikane u dogjën gjatë protestave në Portland të Oregonit ku njerëzit mbyllën përkohësisht edhe një rrugë ndërshtetërore. Demonstrata pati edhe ne Philadelphia e San Francisco.

Në disa qytete, protestat kanë qenë edhe të dhunshme.

Protestat vijnë pas fushatës së ashpër të Trumpit, në të cilën ai vazhdimisht fliste kundër emigrantëve, myslimanëve dhe grupeve të tjera të caktuara.

Trump fitoi bindshëm zgjedhjet presidenciale dhe pas fitores ai është uruar edhe nga rivalja Clinton që ka ftuar popullin dhe politikën për unitet.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste.jpg","attachment_id":"579632"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-2.jpg","attachment_id":"579652"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-3.jpg","attachment_id":"579651"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-4.jpg","attachment_id":"579650"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-5.jpg","attachment_id":"579649"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-6.jpg","attachment_id":"579648"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-7.jpg","attachment_id":"579647"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-8.jpg","attachment_id":"579646"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-9-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-9.jpg","attachment_id":"579645"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-17-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-17.jpg","attachment_id":"579644"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-16-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-16.jpg","attachment_id":"579643"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-15-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-15.jpg","attachment_id":"579642"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-14-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-14.jpg","attachment_id":"579641"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-13-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-13.jpg","attachment_id":"579639"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-12-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-12.jpg","attachment_id":"579638"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-11-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-11.jpg","attachment_id":"579637"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-10-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-10.jpg","attachment_id":"579636"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-1.jpg","attachment_id":"579635"}]

3 komente në “VIDEO+FOTO/ Shpërthejnë protestat anti-Trump në Amerikë”

 1. antropologu says:

  Hani mut hani…. Me siguri kane dale ne proteste llumi i emigracionit te 20 viteve te fundit! Parazite!

 2. the Punisher says:

  Trump nuk e zgjat as dy vjet si president. Do i kercasin skandalet dhe do detyrohet te jape doreheqjen.

 3. Leone-53 says:

  Dihet kush del ne protesta pas zgjedhjeve te lira LLUMI I SHOQERISE (kjo shtrese kryesisht eshte e majta e dhuneshme ese emmigracioni i parregullt).
  Keto fenomene ndodhin edhe ketu ne Itali ku te ashtuquajturat centri sociali (parazitet e te majtes qe duan te rrojne pa punuar fare ne kurriz te te tjerve).
  Me e fundit shume e rende ndodhi me 1 Maj para 2 vjetesh kur filloj EXPO ku keta tipa anarkik i vune flaken dhjetra e dhjetra makinave e shume sporteleve te bankave te ndryshme qe keto deme u paguan nga comuna e regione d.m.th. nga xhepi yne!
  Eshte amorale qe ne shtetin e quajtur me demokratik te botes te ngrihesh pas zgjedhjeve e te besh keto lloj protesta ku gjithsejcili duhet ti kthehet punes ne normalitet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *