Zbardhen përgjimet, çfarë plane kishin ‘katër terroristët e Shkodrës’

ppKatër personat e arrestuar në Shkodër me akuzën e terrorizmit, dyshohet se vec ndeshjes Shqipëri­Izrael, kishin për qëllim të kryenin akte që do cënonin sigurinë e burgut 302 në Tiranë ku mbahen nëntë të dënuarit më parë për rekrutimet e shtetasve e besimtarëve në Shqipëri ne drejtim të Sirisë, mëson “Panorama”.

Nga përgjimet që u janë bërë të dyshuarve është arritur të krijohen dyshime për dy plane të tyre ku drejtimin e skenareve e kishin pesë të arrestuarit nga Kosova. Plani i parë fliste për shpërthime jashtë stadiumit të Shkodrës shoqëruar me sulme me armë brenda stadiumit. Plani i dytë fliste për një cënim të sigurisë së burgut 302 ku të dyshuarit flisnin për hakmarrje për dënimin e vëllezërve të tyre nga gjykata.

Detaje të tjera nuk dihen por mësohet se burgu 302 është vendosur në masa të shtuara sigurie që prej kohës kur shtetasit në fjalë ishin në hetim. Xhezair Fishti dhe Medat Hasani, ishin personat që bënin lidhjen mes grupit në Shqipëri dhe mbështetësve në Kosovë dhe Maqedoni. Në Shqipëri personat më aktivë dhe organizatorë kanë qenë shtetasit Ergys Faslija e Bekim Protopapa.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Zbardhen përgjimet, çfarë plane kishin ‘katër terroristët e Shkodrës’”

 1. Open your mind says:

  Futini tek grirsja e mishit, dhe bejini qofte per qentë.

 2. maximus says:

  futuni plumbin ketyre arabeve shqipfoles se do na damkosin ne gjithe boten , keta majmune me dy kembe, monstrat jane shtuar dhe po bashkpunojne me majmunet shqipfoles pertej kufirit si ne kosove ashtu edhe ne maqedoni,

 3. llazi says:

  RRuga e kavajes eshte bere si kabul

 4. Kujtesa says:

  Le t’a shajne tani Enverin ‘demokratet’ e klonuar te tipit komunisto-islamik si agjenti SRB dhe kelyshet e tij te terbuar te organizates fashisto-mafioze te quajtur PD. Pupupu, cfare fatkeqesie!

 5. Bahriu says:

  Hmmmmmm enverin? E more laco ai Qen bire qeni pushti e biri I kurves ai eshte arkitekti i Kesaj Shqiperie te sotme me keta moter qi____ qe na qeverisin sot me keta malok paranojak ish studenter e badketbollist debila te gjithe ush sigurimsa. Kjo eshte e verteta o KUJTESA qe me mire u harrofshe se sa te kujtohesh edhe ti mor alabak

Lini një Përgjigje te maximus Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *