DETAJET/ Parukierja 28-vjeçare në Lezhë, u vra pasi i kërkoi të ndaheshin

Një grua është vrarë paraditen e sotme në qytetin e Lezhës.

Viktima është identifikuar si Etleva Ndoka, 28 vjeç, pronare e një parukerie në këtë qytet.

Ngjarja ndodhi në biznesin e saj rreth orës 11:00 kur autori Alfred Nikolli hyri brenda me pistoletë në dorë dhe qëlloi mbi të dy herë.

28 –vjecarja, nënë e një fëmije, është transportuar menjëherë drejt spitalit të Lezhës, por nuk ka mundur t’u mbijetojë plagëve të marra dhe ka ndërruar jetë.

Policia mundi ta arrestojë autorin 31-vjeçar pas 4 orë ndjekje në zonat e thella të Mirditës.

Gjatë ndjekjes ai është hedhur nga makina me te cilën udhëtonte.

Mbi autorin rëndon akuza e vrasjes me paramendim.

Grupi hetimor ka siguruar si provë deponimet nga dëshmitarë okulare.

Vrasja është regjistruar edhe nga disa kamera te sigurisë së parukerisë.

Blutë dhe prokuroria e Lezhës dyshojnë se kjo ngjarje është krim pasioni, raporton Klan.

Sipas hetuesve, mes autorit dhe viktimës ka patur një lidhje intime.

Etleva Ndoka i ka kërkuar që të ndahen, por Alfred Nikolli nuk ka pranuar.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/viktima-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/viktima.jpg","attachment_id":"580717"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/viktima-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/viktima-1.jpg","attachment_id":"580718"}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *