Lulzim Basha i dërgon një letër Trump: Të lutem, më fal që mora pjesë në Konventën e Clinton…

Lulzim Basha i ka dërguar ditën e djeshme një letër presidentit të ri amerikan, Donald Trump.

Letra është zbardhur nga mediat pranë Bashës.

“Miqësia shqiptaro-amerikane është historike dhe e pathyeshme”, shkruan Basha në letrën e drejtuar presidenti të zgjedhur të SHBA-së, Donald Trump.

Më pas Basha shkruan se “zgjedhja juaj dhe lidershipi i ri do ta vazhdojë marrëdhënien speciale të fortë dhe të qëndrueshme”.

Përpjekja e Bashës për t’i hyrë në zemër Trump, me shpresën se do të merret në konsideratë nga ai dhe do të përfitojë politikisht, është qesharake.

Basha kërkon të duket miqësor me Trump, për të treguar se ai nuk është si Rama, që e ka kritikuar.

Por në fakt, Lulzim Basha është përfshirë në fushatën e rivales së Trump, Hillary Clinton, duke qenë se ka marrë pjesë në Konventën e organizuar nga partia e saj.

Në letër natyrisht që nuk e ka përmendur këtë gjë.

Shënim: Titulli është për humor, njësoj si letra dhe përpjekja e Bashës.

letra

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Lulzim Basha i dërgon një letër Trump: Të lutem, më fal që mora pjesë në Konventën e Clinton…”

 1. tfgs1 says:

  nderkohe mesohet nga CNN-TURK se ,beqiri Erdogan i dergon kristianit Trump se mund te ti bej ”pipa” ne cdo moment…….mjafton qe americoni te ndaloi formimin e shtetit te pavarur kurd!

 2. says:

  Presidentit të një Partie 100 000 shpirtrash s’ i takon të shqetësoj gjigandët e globit. Me të drejtë na thonë që jemi budallenj.

 3. Eltoni says:

  ohahahahahahah Italisht i thone LECCA CULO ,te ka tredhur xeni-gita+plaku i udb-serbe,ti ishe se ke paguar mijera dollare ne konventen per mbledhje fondesh elektorale te hillary clinton te drejtuara nga shushunjat gjakepirese te taksa paguesve shqiptare JOHN PODESTA,ti ishe thirur nga PODESTA jo nga CLINTON o klluf,sa mijera dollare derdhe o plere o kriminel o vrases o hajdut o simbol i jashteqitjes,o kllaun po ti aq klluf je sa te emeroi arben ristani kryebashkiak,trump as se rruan fare per ty-gita-xeni-salehun+PODESTEN,aq me keq podesten ku tallte allatet per nate duke e trazuar me batutat e tij…

 4. keli says:

  po i tha qe kryeministri shqiptar eshte budalla?????????????????? hahahahaha

 5. asd says:

  Ah… Flower Basha, Flower Basha. Je tu bo bojkot per zgjedhjet? Medemek ene ti po ene mediu me nardin nuk do te futeni ne zgjedhje ? Mire do ishte mos futen ene rama me koklopen e atehere ne votojme per njerez per s’mari.

Lini një Përgjigje te keli Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *