Mediat e Beogradit: Trump është serb!

Në Serbi vazhdon ekzaltimi dhe euforia pothuajse në të gjitha shtresat shoqërore dhe në shumë nivele politike, pas zgjedhjes së Donald Trumpit president i SHBA-së.

Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikolic, ka thënë se “zgjedhja e Trumpit do të na e lehtësojë jetën”.

Gazeta e Beogradit “Kurir” ka shkuar edhe më larg: presidentin e zgjedhur amerikan, ajo e ka quajtur serb dhe ka botuar posterin me portretin e tij me mbishkrimin “Trump, serb”, raporton Koha Ditore.

Kjo gazetë ka publikuar edhe një bisedë me Milka Milisavlevicin, një serbe 85 vjeçe, e cila, sipas pohimit të saj, ka qenë dado e dy djemve të Trumpit në vitet ‘80.

Sipas fjalëve të saj, Donald është i mirë, i vyeshëm, nuk di të urrejë njerëz, e do shumë Serbinë dhe i do sidomos femrat serbe.

Milka ka thënë se Donald Trumpin ka për ta ftuar në drekën tradicionale të vendit, të cilën do ta përgatisë vetë.

Edhe medie të tjera serbe shkruajnë me përkëdheli për Trumpin, ndërsa theksojnë se në Kosovë ka pikëllim për shkak të humbjes së Hillary Clintonit në këto zgjedhje.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/trump-18-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/trump-18.jpg","attachment_id":580249},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/trump-1-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/trump-1-4.jpg","attachment_id":580251}]

15 komente në “Mediat e Beogradit: Trump është serb!”

 1. qipro says:

  shif kur te dalin ene ushtaret e rraskapitur te janulles…eshte nga hellada ere jani

  1. ushtar janaqi nga manastiraqi says:

   Ha ha ha

  2. RAJAN says:

   PO QIPRO , SA E THANE GREKET QE ESHTE ME PREJARDHJE NGA KARDHICA. HA, HA, HA ,,,E SIGURTE.

 2. Jatroi i bythes te papa Tfgs 1 says:

  Grcki & srbski bythqira te fandaksur

 3. siguria says:

  Eshte menyre ironike: Edhe shqiptaret i binden ambasadorit sikur ai te ishte shqiptar

 4. siguria says:

  Eshte menyre ironike: Edhe shqiptaret i binden ambasadorit sikur ai te ishte shqiptar …

 5. shefqet behxhet milet komplet terbjet says:

  edhe kta serbet muter si shqiptaret qenkan!
  nuk shikojn te zhvillohen e te forcohen vet me aftesit dhe perpjekjet e tyre por duan te bejn shtet me punen e te tjerve nga jasht!
  pthu!
  rrac ballkanase.
  nje mut me I madh se tjetri po na dalin. konkurrenc muterish mo!
  dhe muti shkelet me kpuc ushtari…

 6. toni says:

  Trump eshte Amerikan , me origjin Gjermane. Hajt pirdhuni.

 7. pro says:

  ..amerika ka nje senat..dhe Tramp do te jete i kujdesshem… pasi ka staf..persa i perket pralltareve ..do te ngelen te zhgenjyer,si perfundim..

 8. Albani says:

  Tramp nuk do Serbet,por Serbet
  dhe une si Trampi qenkam.

 9. tironsi says:

  Edhe Sala me Sheshelin ne shesh duke festuar serbin e madhe qe do ja u bej realitet Trapi

 10. Krio says:

  Trampi esht shqiptar. Fisi vet ka jetu ne Fush Kruje.
  Pse kot shkoi Bushi n Fush Kruj?

 11. Shkodran , pe Puke !!!o!!l??????
  ??????

 12. tfgs1 analfabeti bithekir harixhi prej Anadolli says:

  Trump eshte serb, Obama eshte serb, Leonard Cohen eshte serb, Janulla eshte serb, Armstrong eshte serb, Murakami eshte serb, Hena eshte toke serbe, Amerika eshte zbuluar nga serbet, penicilina u shpik nga serbet, Jezusi fliste serbisht…

 13. D. Didani says:

  Trampi eshte nje njeri i mire,baba i mire,shume hokatar dhe shume i drejteperdrejte.Ai perdori ne menyre te shkelqyer experiencen si biznesmen per tu bere politikan.Ai e kishte ne mend te behej presidente i Amerikes dhe e kishte menduar shume mire strategjine edhe taktiken qe do te perdorte.Trampi nuk e njeh humbjen! Por askush te mos mendoje se Trampi do tentoje te ngjalle Hitlerin pas 100 vjeteve…Trampi ka qene sponsori i programit per Misset,smund te jete njeri i eger!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *