VIDEO/ Avioni më gjigand në botë përfshihet nga zjarri

antonovNë aeroportin e Leipzigut në Gjermani është përfshirë nga zjarri aeroplani më i madh transportues në botë Antonov A225.

Siç është raportuar nga autoritetet gjermane, zjarri ka kapluar njërin nga gjashtë motorët e tij. Nëntë ekipe zjarrfikësish kanë marrë pjesë në fikjen e zjarri dhe ai është fikur në afat prej 15 minutash.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “VIDEO/ Avioni më gjigand në botë përfshihet nga zjarri”

  1. Kapedani says:

    Epo me teknologjine qe ka Rusia keshtu do ndodhi.Te prodhosh avione te tille me nje kosto te çmendur vetem per ti treguar botes qe edhe Rusia prodhon avionë linjash biles me te medhenj se te tjeret ,eshte thjesht budallallik .Askush nuk porosite te tille avione ,harxhojne shume dhe kane kosto te larte ne mirembajtje ,njelloj si makinat made in Rusia .

  2. Llaksi says:

    Sovjetiket nisen te ndertonin nje tjeter me te madh! An 325, I cili u abandonua si project, pasi u ndertua 70% .Per t’a perfunduar duhen edhe 300 milion $(nese nuk gaboj) . Sido qe te jete, kjo mrekulli e inxhinierise e cila u projektua si support I programit hapsinor te B.S. sot I ka ngelur Ukraines pas shperberjes se B.S. dhe pas disa modernizimeve sot sherben per transp. te shpejte te objekteve te renda deri 250 ton…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *