VIDEO/ Avioni më gjigand në botë përfshihet nga zjarri

antonovNë aeroportin e Leipzigut në Gjermani është përfshirë nga zjarri aeroplani më i madh transportues në botë Antonov A225.

Siç është raportuar nga autoritetet gjermane, zjarri ka kapluar njërin nga gjashtë motorët e tij. Nëntë ekipe zjarrfikësish kanë marrë pjesë në fikjen e zjarri dhe ai është fikur në afat prej 15 minutash.

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...