Fotografja e Ramës i përgjigjet Berishës: Je për të ardhur keq

fotografjaFotografja e kryeministrit Edi Rama, Blerta Kambo, ka reaguar pas akuzave të Sali Berishës, se ata kanë shkuar në SHBA për të protestuar kundër Trump.

Keqardhje e madhe per abuzimin e zotit Sali Berisha me videon e postuar nga une per protestat ne Nju Jork!

Sqaroj se une nuk jam ne Nju Jork me kryeministrin, pasi ai nuk eshte ne nje vizite zyrtare, po ne nje vizite private.

Zoti Sali Berisha duhet ta mesoje se nuk e shoqeroj asnjehere kryeministrin ne vizitat e tij private, te cilat ndryshe nga çfare pretendon zoteria, nuk paguhen nga buxheti i shtetit.

Po ashtu, une vete kam marre leje per te ardhur ne Nju Jork per arsye te miat personale dhe jam ketu ne punen time e pa marre asnje qindarke nga buxheti i shtetit, qofte per udhetimin, qofte per qendrimin tim.

Protesten ne fjale e kam filmuar pasi jam gjendur rastesisht prane saj dhe duke i kujtuar zotit Sali se kjo eshte gjeja qe bejne ne te gjithe boten fotografet, kur shikojne dicka qe u terheq vemendjen.

Shpreh ngushellimet e mia me te sinqerta per nivelin e ulet te kesaj sajese kaq te rendomte.

Gjynah kush ia beson dhe edhe me keq, ia perhap keto lloj sajesash zotit Sali!…”, shkruan ajo.

REMOTE_ADDR:[]

13 komente në “Fotografja e Ramës i përgjigjet Berishës: Je për të ardhur keq”

 1. says:

  Qeveritarët tanë bëjnë jetë kapitaliste

 2. Krio says:

  Ca boni ju ne Amerik me lekey e juja
  Se nuk kam merr vesh gjo un. Isha tu flejt dhe s du me ngel injorant

 3. Ragna says:

  ……Fotografja e kryeministrit.
  Ku mund te aplikoj per pune si kepucefshiresja e kryeministrit ose thonjpreresja e kryeministrit, pordhethithesja e kryeministrit? Jam shume e dedikuar ne pune.

 4. agim says:

  Mos u merzit moter,ky skizofren kete pune ka per kete paguhet nga Serbia dhe kete nivel ,praa vetem per cpifje e ngatrresa fatkesi qe jeton ky mashtrues,njeri i tille si Salus duhet patjeter te dergohet ne burge ose ne spital te burgosurve

 5. kiu says:

  Ca koincidence e bukur! Edhe kryeministri edhe fotografja e vet ne New York, ne vizita private, ne te njejten kohe…

  Po keta te Rilindjes, per kaq hajvane e marrin kete milet???!!!

 6. gent says:

  Po kjo cne, Berisha foli per Ramen, kjo eshte askushi….le ragazze pon pon te Rames….

 7. Green House says:

  O Kuqja se Blerta nuk je. Sa here ke shkuar ne New York per qejf qe na paske shkuar kesaj radhe me Ramen.
  Endri Fuga ta shkroi kete pergjigje se ti sdi te lidhesh dy fjale.
  Mos te zuri gje me shqelma Rama per vdeon e hedhur. Thuaj. Po apo jo. Se nje shqelme e tij ty te con ne katin e 100 te Trump Tower.

 8. rob i zotit says:

  zonja ne fjale ( fotografja e rames) ne menyre “rastesore” , me parate e saja te fituara nga projekte “rastesore”, por me para qe i perkasin shtetit, ndodhet fare ” rastesisht” afer kryeministrit, qe edhe ka shkuar ne USA me para private te fituara “rastesisht”. bravo na i futet dhe nuk po e kuptojme.

 9. Un kam nji debules per kokkuqet ,
  dokisha verttet deshire te pozoja njiher para saj 😛
  duke ken se jam nji qeflli fotografish

 10. trompisti says:

  Or pis milet qe nuk leni tjetrin me bo pak dipllomaci “internacionale” P o ju nuk kuptoni se jeni te “trashe” . Rama mori Kuqen (fotoreportere ) per me ju afru me rregullu politiken me Kuqin (president i amerikes) ,por te leni ju milet n kam-kum . Na u bo nami per disa dhjetra mijera dollare qe po harxhojne “dipllomatet” tane Rama -Kuqja per te miren e atdheut . Lerini rehat te punojne se jane gjithe naten pa gjume nga takimet “bile,bile- literare anale”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *