Rikthehet frika e përmbytjeve, meteorologët: Zonat e rrezikuara

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

permbytje 7Nuk ka kaluar ende rreziku i përmbytjeve. Dita e sotme ka nisur me rrebesh shiu dhe reshje të dendura në disa zona të vendit. Meteoalb sqaron se do të kemi shira me intensitet mesatar dhe te larte.

“Me problematike situata do te paraqitet ne zonat veriore pasi shirat do te jene deri ne 80 mm, ndërsa me shira te intensitet mesatar do te jene zonat qendore dhe jugore duke shënuar deri ne 50 mm”­ thotë Meteoalb.

Sipas parashikimit, shirat me intensitet te lartë do të mbeten prezent edhe paraditen e së shtunës. Dita e diel dhe java tjetër do të ketë përmirësim te situatës.

Temperaturat e ajrit do te pësojnë rënie te ndjeshme ne vlerat minimale që nga e diela dhe në vijim, ndërsa maksimalet nuk do të kenë shumë ndryshim të tyre.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

1 komente në “Rikthehet frika e përmbytjeve, meteorologët: Zonat e rrezikuara”

  1. Devolliu says:

    Une kam hallin e ekspozites se piktures se Edit ju paskeni hall permbytjet! Duket qe jeni katunare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *