Super-aksionet e Policisë: Brenda pak orësh kapen 2 vrasësit në Vlorë dhe Lezhë

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

policiaNë superaksionet e Policisë brenda pak orësh kapen 2 vrasësit në Vlorë dhe Lezhë.

Dje brenda pak orësh dy krime shënuan kronikën e zezë të ditës.

Ndër viktimat, në një parukeri në qendër të Lezhës u regjistrua një vajzë, 28-vjeçarja E.N.

Brenda 8 orëve Policia arrestoi autorin Alfred (Bardhok) Nikolli, 31 vjeç, banues në Lezhë, i cili dyshohet se kreu vrasjen me armë zjarri për motive të dobëta.

Në Vranisht të Vlorës, shtetasi Fabjon  Veizaj u qëllua për vdekje me armë zjarri.

Brenda 10 orëve u krye arrestimi i autorit 23-vjeçar Marjo Ribaj, me precedentë penalë dhe mik i viktimës. Kapja e tij u bë e mundur në mbrëmje gjatë operacionit të koduar “Qafa e Halimit”, pas lokalizimit dhe disa orë ndjekjeje në zonat përreth, në kushte të errësirës dhe motit të paqëndrueshëm nga reshjet e shiut.

Ndryshe nga sa ndodhte më parë me Policinë në raste të rënda kriminale, tani vrasësit nuk ikin më në drejtim të paditur.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *