VIDEO/ Trump: Nuk e dua rrogën e presidentit

trump-salute1Donald Trump nuk e do rrogën e presidentit, të paktën kështu ka deklaruar në një miting të një viti më parë.

Teksa ishte duke folur para turmës në shtatorin e 2015, Trump tha se nuk do të marrë asnjë qindarkë nga rroga e presidentit.

“Nuk do përbënte asnjë ndryshim për mua. Kam mjaftueshëm para”, deklaronte ai.

Nuk e dimë nëse Trump ka ndërruar ide edhe mbi këtë gjë, pasi rroga e presidentit është 400 mijë dollarë në vit.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “VIDEO/ Trump: Nuk e dua rrogën e presidentit”

 1. Shqiptari i ILIRISE. says:

  Edhe Saliziu kur u be president ne 1992 tha se nuk do banonte ne pallatin e presidentit.Dhe ashtu beri.Banoi ne apartamentin ne brake,por i beri Shqiperise gjemen me te madhe qe si kish shkuar ne mendje.

  1. kujtesa says:

   Nuk e donte atehere se nuk e dinte qe do behej!
   Tani qe u be,pse jo.
   400 mije USD nuk jane pak or lum miku!

 2. dymi says:

  Edhe Saliu kur u be president tha qe do te rrije ne shtepine e vjeter ne Brake, por pastaj u be miliarder ai dhe femijte.

 3. harri potter me xhep bosh por ... says:

  ma jep mu ate rrogen o Trump,qe te t eci mbar.
  Po s ma dhe mu rrogen do te te nxihet jeta si president dhe do largohesh me turp!
  Ta them in kte. me jep rrogen te t jap bekimin. s me rrogen merr mallkim. dhe mjer ai qe e ze mallkimi I fukarait. s do te kesh kurr sukses po s ma dhe rrogen mu!
  hajt u bo. o rrogen o presidencen. te dyja s bohen bashk
  o rrogen per mu dhe ti president me sukses,ose po bone te kunderten e kunderta e suksesit do te ndjek ty ne presidenc.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *