Berisha bën thirrje për reagim: Ta bllokojmë Ramën në aeroport! Por komentuesit nuk e marrin seriozisht

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka bërë thirrje per reagim ndaj “cinizmit te Rames” qe udheton ne Nju Jork teksa ne vend ka permbytje.

“Ne te gjithë këtë situate katastrofe natyrore, Edvin Kristaq Rama ne nje akt te paimagjinueshëm për një kryeministër qe ndjen minimumin e përgjegjësisë per detyrën e tij:

1-Nuk ka dhënë asnjë qindarke per zonat e përmbytura madje nuk ka shqiptuar nje fjale te vetme dhe nuk ka ngushëlluar apo dhënë asnjë ndihme per familjet e viktimave. Po rikujtoj ketu se ai me deputetet e tij gjate shqyrtimit te buxhetit ne shtatorin qe kaloi, shkurtoi me 60% fondin e emergjencave dhe jo vetëm kaq por ai vet,

2- Çau ferrën për Nju Jork per te hapur ekspoziten e zhgaravinave te tij personale duke marre me vete edhe punonjës te shtetit ne shkelje flagrante te çdo ligji.

3-I pa penduar per aktin e tij te shemtuar cinik, perçmues ndaj qindra mijra qytetareve qe u perballen me egersine e motit, te braktisur nga mender kryeministri i tyre, arrin deri aty sa t’iu drejtohet shqiptareve me FB nga Nju Jorku se, une vertet jam per hesape te mia ne Nju Jork por ja ku e keni facebookun tim si deshmitar qe une jam ne krye te detyres, ose te pakten facebooku im eshte, sepse ju kaq meritoni” – shkruan Berisha.

Në fund, ish-Kryeministri për këtë sjellje përbuzëse ndaj qytetarëve, duhet reaguar duke e bllokuar Ramën në aeroport.

“Ne çdo vend te botes qytetaret do reagonin me se paku duke e bllokuar ne aeroport nje kryeministër cinik, armiqësor, përbuzës gjer ne mohim te njerëzve ne fatkeqësi po te guxonte ti braktiste për te hapur ekspozita personale. Ju bej thirrje shqiptareve ti rezervojnë po kete qëndrim pinjollit te etërve xhelat te shqiptareve, Edvin Kristaq Rames! – e mbyll Berisha.

Por per fatin e tij te keq, asnje nuk e merr seriozisht.

Te gjithe e tallin ose e kundershtojne.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d1-9-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d1-9.png","attachment_id":581429},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d2-6-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d2-6.png","attachment_id":581430},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d3-6-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d3-6.png","attachment_id":581432}]

46 komente në “Berisha bën thirrje për reagim: Ta bllokojmë Ramën në aeroport! Por komentuesit nuk e marrin seriozisht”

 1. Daniel says:

  ASNJE THIRJE NUK TE SHPETON NGA REFORMA. MOS U PERPELIT KOTE. ME RAMEN PA RAMEN DO PERGJIGJES. TE KA ARDHUR DITA E “PASTRIMIT”.

  1. Saba says:

   Po e vertet esht ska ku shkon ky psykopat vec burgu dote shpetoj popullin prej kti krimineli dit te numruara ika.

  2. Kujtim says:

   O popull te hodhemi ne sulm , karigja qe i iku ketij llapaqeni tja japinm prap GOMAR

  3. alidie says:

   Per thirrjet qe i ben popullit ,por,njeri nuk i vete nga pas Sali Vrasesit, duhet te merren edhe organet e Prokurorise.
   Ai,ka bere thirrje edhe herete tjera,Prokuroria hesht.Siç duket eshte pale me Saliun.
   Perpara me kurajo, Kryeministri yne, Edi Rama. Shumicen e popullit e ke me vehete.

 2. MIG 17 says:

  Ky fundrrina vazhdon te kontrolloje Presidentin,Shish,Prokurorine,Gjykatat,Opoziten. Esht ai qe tallet me ne,jo ne me ate.

 3. vlonjati says:

  Kush te degjon e Plak matuf.Je bere si zagar ketu e njezet e pese vjet.
  Gjysmat e puneve qe ka bere Qeveria Rama te kishe bere ti do te ishte mire.
  Ti nuk e kishe mendjen aty,por,tek shejtanlleqet.
  Edi eshte K/Minister dhe nuk ka pse rri siper çdo pune ose fatkeqesive.
  Ai,drejton ne ekip.

 4. kombi says:

  Mos per gjynaf eshte bere plaku mere , cdo dite e me shume degradon . Me duket se po i vjen ngordhja .

 5. Fatosi-kosove says:

  E sa here bere thirrje o vrases,i more me qafe edhe ata shqiptar qe budallakisht te vijne pas,qe siq duket disa jane njejt si ti e disa te tjere gjynah qe sdijne as vete se ku jane e çbejne,ti vazhdo te shpifesh,mashtron shqiptaret,shaj,fyej e kerceno pasi ska drejtesi ne shqiperi,apo pasi drejtesine e ndan ti vet,ndryshe si ka mundesi qe ti vazhdon si nje idiot i deshmuar,nje proserb,nje progrek i betuar,qe e ban vlla e mik secilin qe Rama e kundershton si millosheviqin,micotakisin,asafin,gadafin,sadamin,putinin e shum vrases te tjere,kurse e shpall armik secilin qe perkrah Ramen dhe Shqiperine sepse ke frike nga populli,nga dita qe presim me padurim qe do vie,dite kur ti do te behesh koke e kam bashk ne birucen e Burrelit.

 6. Totila says:

  Sali mendoj dhe jam me se i bindur qe ta kane bere gati bijte e atyre qe u ke djegur shpirtin 75 lekshin .
  Fol edhe ca kohe fol se halene tende do lash .

 7. says:

  Se din Berisha që uji fle armiku s’fle.

 8. E po kjo pune! says:

  O sali relikja, po gjynahet e tua po vuan ky popull se kaq vite e plugove Shqiperine dhe sot gajasen serbi e greku e me kete rast nuk vetem kontroll territori nuk pati dhe shtepite e e te deshperuarve mbine kudo sepse rremuja te interesonte ty plus qe ju a quaje si nder dhe kerkoje voten sepse i solle ne “Tirane” ndonse ndertuan mbi hidrovore, buze lumenjve etj etj. Beju gati per vettingun …

 9. Dorina says:

  Kujto Gerdecin o kafshe dhe pastaj fol. O ndyresire, kur do shporresh?!

 10. petrit says:

  Ky Do cuar ne Spitalin Psiqatrik .

 11. Nostradamus says:

  Mero te lutem mos na e nxirr fytyren e ketij krimineli qe shume shpejt e pret burgu, na frikesohen kalamajte se u duket si xhebraili.

 12. XX says:

  Iku burri i botes nga ment. MERRENI LIDHENI SE MOS SHKON E MBYTET NGA MARAZI NE UJRAT E FRYRA..

 13. Rajub says:

  Ti kishe bere ndonje populli tjeter keto qe i ke bere Shqipetareve keto 25 vjete do ishe ne litar ose karamanjoll o sali efendi po cicero cicero se te ka ardhur dita

 14. ETHEM says:

  Sb eshte bere si derri i plagosur dhe po vjell vrer.E do Ramen te pjekur nebkell si dashi.Eshte i pashpirt,hajdut e kriminel i pashoq.Kerkon qe Rama ti marri leje atij edhe kur shkon ne TUALET.

 15. eli-tiv says:

  …cfare do qe te thote….nuk cudit njeri…ka humbur peshen e fjales e te llogjikes..
  mashtron si perhere

 16. undefined says:

  O plaku mere shijo dhe ate pak koh qe te ka ngelur. Sa do rosh akoma ne ale do vesh plere

 17. Kopili serb says:

  I biri sheqeres ka pjerdhur.Kerkon te laj mutin me shurr .Ke shkatrruar nje kombe te gjithe ,e shikon si po mbytet vendi mor kriminel.Ti ja arrite qellimit se kete synym ke patur te shkatrrosh .Do ti paguaj familja jote mekatet qe ke ber se vet po shkon ne vrime te sheqeres

 18. As ata 10% e antishqiptareve qe i vijne pas…….nuk e marrin per te gjalle ,kete kerrmen !

 19. USA taku says:

  O plak matuf mbylle halen.

 20. Eltoni says:

  Car do bllokosh o plere o vrases o hajdut o komuist o agjent+spiun i UDB-serbe o skizo-psiqik me kartele,ai aeroport ka pritur fazllic-udb-agjent malazez ne sherbiin tend etj o funderrine o jashteqitje e EHXH per ke ben thirje ,e ke vrare-djegur+po e mbane peng kete kob plot 26-vjet o kerme serbo-greke.

 21. Spartaku says:

  E po ç’mereni me kete Sali te çmendur? Atij po i vjen ngordhja.Po me mire do jete qe keto dite qe i kane mbetur,çojeni ne psiqiatri.

 22. Emigranti says:

  Oqen, ste ka dale shpirti akoma, sje ngopure me vrsjet, vjedhjet, abuzimet qe ke bere vete, shkerdheni, argita, miqte e shoket e tu, cakenjte qe te ndjekin pase, sepse me pasurine e popullit i bere miljonere. Ike ore bastard, moster e felliqur , se sduame tua degjiojme emrin, pa le tju shikojme. Eke bere parlamentin hale, me murtesirat qe nxjere nga goja. Te kane degjuare e po te durojne shume, se te ka dale krahe edhe Meta, i cili ka para hajer, nga koorupsjoni qe ka bere. Te ishe me nonje parlament tjeter , ti kishin kethyer patkonjte nga djelli, megjithate ti dhe kelyshet e tunje doti paguani nje dite, para se te ngordhish si qen.

 23. ORTOPEDI says:

  Ty te zente mallkimi i popullit shqiptar, brez me brez,se e dogje fizikisht dhe shpirterisht. I ndave njerezit perse gjalli.Ku jane te rinjte tane, i shperndave neper bote me teorite e tua te gjithckaje
  zero, Se sipas teje Uzinat,fabrikat,e cdo industri tjeter ishin enveriste dhe duheshin shkaterruar,toka
  duhej braktisur e te largoheshin nga fshati ne qytet.Natyres nuk i kundervihet dot asnje,pra edhe ti e Edi,
  por merren masat per t.u shmangur pasojat negative,E ti bere te kunderten me frymen qe fute kudo. Edi ka
  plot kusure por kurre si ty qe fute vellavrasjen mes nesh,gjak kullon ,gjak,gjak…. nga 1992 e ne vazhdim. Ike ne djall
  se ahu i te vdekureve nga e prej teje dhe jetimeve do te zeri. Edhje nese nuk do te mund te te gjykoj drejtesia
  tokesore eshte e sigurt se te ajo qiellore do japesh llogari nje per nje.

 24. genci says:

  cojeni ne psiqiatri kete karin! Se po ne cohet menja ta zhdukim kete plehre te shqiptareve!

 25. populli says:

  Mos u lodh,me ty jemi ngopur.

 26. eda says:

  Do shkoj e ne burg. Jo vetem ky se as vete nuk e ka hallin te vetja. Si do ja beje per Argita gjobvenesen dhe Zen Gerdecin. Aty e ka vertet problemin. Vete ka ikur nga trute eshte i rrjedhur totalisht

 27. Capi dhia says:

  Ka te drejte berisha, sepse rama duhej Te vizitonte mosken!?.

 28. Shijaksi says:

  Zhduku,je antishqiptar,mbron interessi e greqis,na kthe detin,qe i ke dhen greqis.

 29. Haxhiu says:

  Ki kujdes o vrases se po dolen njerezit ne aeroport kane per te te futur ne ndonje avion me destinacion ate te sat eme qe t a shogesh mire.
  S te shkon mendjz se mund te vijne njerezit per ty e te te shporrin andej nga ke ardhur? Te ka verberuar inati qe ke per Ramen. Sa me shume lart te coje narcisizmi yt aq me e rende do jete renia. S ke as bythe me misluj tani por ca bole te fishkura qe te pengojne te ecesh.

 30. Jimi says:

  Akoma nuk e kupton ky i rrjedhur? Qe prej dites qe ky popull e shporri nga qeveria , ky vazhdon te bej thirrje per revolucion! vazhdon te bej tellallin per permbysje me dhune! se eshte rrevolucionar i madh ky ! Jo me kote militoj u edukua e u kalite kaqe vite ne kudhren e partise, e njeh mire teorine e rrevolucioneve, qe nga Marksi e Engelsi e deri tek Lenini e Stalini!
  Por nje gje nuk arrin te kuptoj ky xhahil!? Sa me shume qe bret e uleret aqe me pake e marrin seriozizhte ate, jo nga kundershtaret, por nga te tijet Mire thone shkodranet: Fale o zot se s’din c’ka ban!

 31. k says:

  VETËM LUFTA CIVILE E SHPËTON NGA DREJTËSIA.
  KJO ËSHTË HILE E VJETËR POR TI JE SHUMË MALOK,DHE POPULLI NUK ËSHTË AQ BUDALLA.

 32. Treviso says:

  Heeeee, me quajne sali Berisha mue. E kam emrin sali Berisha uneee.
  Une dovras e do preskush tme dali perpara, edhe lirien, edhe zenin. Arditen jo, se e dua shume.

 33. Fredi says:

  Qenit kur i vine ngordhja ULERINE, edhe ky QEN at gje po ben.

 34. shqip says:

  o sali, e bere shqiperine si kandahari, dhe tani bertet per te rrezuar edi ramen. edi rama edhe mund te bjere. po per ato qe mund ti beje vete. nuk mban asnje pergjesi per çorben qe bere ti dhe talebanet qe ke perreth. nuk ka tsunami te te shpetoj ty o harbut pa kultur. mbase qeline s’do ta shohesh, po talljen dhe perçmimin e ke marre me kohe. nuk eshte gje qelia per nje si ty. denimi me i madh eshte qe po poshtrohesh dita dites, e qe po te rreshket toka nen kembe. ti ne pushtet? puthu me milon se eshte histori e mbyllur kjo per ty dhe sojin e shpellareve.

 35. shqiptari says:

  Tri here ky gjarper ka shkuar drejt ngordhjes, ne 97-en, ne ngjarjen Gerdecit dhe ne ate te 21 janarit dhe tri here po kjo mazhorance e la te ngjallet dhe ai prap po kafshon e po helmon e prap e prap kete do te beje deri sa keti vendi ti dalin ne krye njerez qe e duan.

 36. Katunari says:

  O Shoku sali,o sekretari i PPSHse,oooo PLERA e ketij vendi,o mallkuar qofte dita qe u polle o kafshe e eger, e pyjeve te bukura te Tropojes,qe dhe vet ate krahine e shkaterrove. Po pse akoma mendon se ky popull eshte aq i marre,sa te te besoje akoma ne marrezite dhe idiotizmat e tua? Shko more plak i ndyre, e mbylle ate hale goje se na qelbe dynjane.

 37. Dr.Hoise says:

  Sa gjynah ky plaku.Sa fat i keq qe jeton ne Shqiperi,nuk ka asnje shprese.Ketu ne Amerike psikologet mund ta shpetonin.

 38. Emiljano says:

  Ore qe ke ik per lesh kjo dihet dhe duket qarte,por problemi esht se i ke ngel shqiprise ne dere.duhesh futur ne burg per tradhti kundra shqiprise nji ore e me pare

 39. Bena says:

  O qen o zgjebje o fytyra me e shpifur akome nuk je ngopur ti me krimet qe i ke bere ketij vendi Ti hash mutin Edi Rames ti se eshte njeshi dhe me i miri

 40. DRINI says:

  O Skopian po ku je bre burri I dheut pse nuk del me komentet e tua ta mbrosh SALI SERBIN apo ste intereson.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *