FOTOT / Ja se si qytetarët iu bashkuan aksionit për pastrimin e Tiranës

Ishin të shumtë qytetarët të cilët iu bashkuan aksionit të Bashkisë së Tiranës në pastrimin e kryeqytetit.  Siç mund të shihet edhe nga fotot e siguruara, banorë të kryeqytetit dhe të rrethinave të tij në të 24 njësitë administrative dolën vullnetarisht që në orën 8 të mëngjesit për të pastruar.

Ajo që ra në sy ishte numri i lartë i të rinjve të cilët kishin vendosur që këtë të dielë t’ia kushtonin qytetit ku banojnë për ta mbajtur më pastër.  I njëjti përkushtim u vu re edhe në periferi në zonat përreth qytetit ku të organizuar, qytetarët ndihmuan ndërmarrjet e bashkisë së Tiranës për të pastruar ambientin dhe për ta shndërruar zonën e tyre në një hapësirë më të këndshme.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d1-172-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d1-172.jpg","attachment_id":"581381"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d2-168-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d2-168.jpg","attachment_id":"581382"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d3-168-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d3-168.jpg","attachment_id":"581383"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d4-152-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d4-152.jpg","attachment_id":"581384"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d5-142-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d5-142.jpg","attachment_id":"581385"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d6-128-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d6-128.jpg","attachment_id":"581386"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d7-107-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d7-107.jpg","attachment_id":"581387"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d8-90-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d8-90.jpg","attachment_id":"581388"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d9-80-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d9-80.jpg","attachment_id":"581389"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d10-65-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d10-65.jpg","attachment_id":"581390"}]

5 komente në “FOTOT / Ja se si qytetarët iu bashkuan aksionit për pastrimin e Tiranës”

 1. Lali bytha. says:

  Na kthehu ne kohe lali eri. Pervec taksave te cilat jane sikur te jetonim ne Zvicer . Tani do ta perdori dhe fizikisht popullin. Je nje gomar komplet. Mbyll rruget qe ke hapur ne gjithe tiranen, mos na bej shum teorira…

  1. Very says:

   Rruget do mbyllur dhe caSe na ç……….

 2. Shaban says:

  E mi esige bukuria kur bashkia mbledh taksat dhe punen e ben si ne kohen e monizmit me vullnetare shumica me zor.

 3. Mandi says:

  Paguajme taksa per te mbajtur qytetin paster, keshtu qe aksionet vullnetare nuk vlejne.
  Keni nxjerre gjithe nxenesit e shkollave mesa duket. Erioni mos na beje thirrje per te dale per te pastruar po te jape llogari pse taksat paguhen cdo muaj e ende nuk ka nje kompani per pastrimin.

  T U R P

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *